Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wymiar urlopu nauczycielskiego

  dyrektora szkoły nauczycielowi zatrudnionemu na podstawie mianowania, który wniósł podanie o przeniesienie do miejscowości będącej miejscem stałego zamieszkania współmałżonka, jeżeli (...)

 • Urlop macierzyński - Karta Nauczyciela

  macierzyńskim przebywała na urlopie wypoczynkowym. Z dniem 10.11.2003 r. powróciła do pracy, korzystała z urlopu w 2004 r. w czasie ferii zimowych (2 tygodnie), a następnie złożyła podanie o (...)

 • Urlop wypoczynkowy - prawo czy obowiązek pracownika?

  . akt V PZP 6/79) wydanej w składzie 7 sędziów, przyjętej jako zasada prawna, Sąd Najwyższy wskazał, że bieg przedawnienia roszczenia pracownika o urlop wypoczynkowy rozpoczyna (...)

 • Porada prawna na temat podanie o urlop wypoczynkowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podanie o urlop wypoczynkowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Urlop dla poratowania zdrowia

  której w organizacji pracy przewidziano ferie letnie i zimowe, przysługuje urlop wypoczynkowy w wymiarze odpowiadającym okresowi ferii i w czasie ich trwania. Natomiast nauczycielom zatrudnionym (...)

 • Urlop wypoczynkowy po urlopie macierzyńskim

  pracownika o urlop wypoczynkowy za 2006 rok i 2007 rok, a po urlopie wypoczynkowym urlop wychowawczy - 3 lata. Czy okres urlopu macierzyńskiego jest liczony do wymiaru urlopu wypoczynkowego? (...)

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)

  rachunek. 11. Wynagrodzenie za czas płatnych urlopów, o których mowa w ust. 1-5, oblicza się jak wynagrodzenie za urlop wypoczynkowy. 12. Szczegółowe zasady i tryb (...)

 • Urlop wypoczynkowy po urlopie wychowawczym

  Proszę o podanie sposobu obliczania urlopu wypoczynkowego po korzystaniu z urlopu macierzyńskiego i po urlopie wychowawczym. Zarówno urlop macierzyński jak i urlop wychowawczy udzielany (...)

 • Proporcjonalne zmniejszenie urlopu wypoczynkowego

  pomniejszony urlop wypoczynkowy. Czy pracownikowi, który zwrócił się o urlop bezpłatny od 01.07.2008 r. należy w 2009 roku proporcjonalnie pomniejszyć urlop wypoczynkowy? (...)

 • Ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy

  drugą z kolei umową o pracę na czas określony i nie będzie traktowana jako umowa na czas nie określony. urlop wypoczynkowy, ekwiwalent pieniężny, wypowiedzenie, w naturze, niewykorzystany

 • Świadczenie kompensacyjne dla nauczycieli.

  w szkole będącej podstawowym miejscem pracy. Wskazany art. 28 karty nauczyciela stanowi o odprawie dla osób: z którymi rozwiązano stosunek pracy z powodu orzeczenia o niezdolności (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane