Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Urlop macierzyński - Karta Nauczyciela

  , to generalnie jej urlop wychowawczy powinien trwać do końca wakacji, skoro jednak wyraźnie o to nie wnioskuje, urlop ten może zakończyć się z ostatnim dniem roku szkolnego. Domyślamy (...)

 • Podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe osoby na urlopie wychowawczym

  pod uwagę miesiąca, w trakcie którego pracownik rozpoczął urlop. Wyjątek stanowi sytuacja, w której umowę o pracę zawarto w trakcie miesiąca, a pracownik rozpoczął urlop (...)

 • Wymiar urlopu nauczycielskiego

  nauczycielowi zatrudnionemu na podstawie mianowania, który wniósł podanie o przeniesienie do miejscowości będącej miejscem stałego zamieszkania współmałżonka, jeżeli (...)

 • Porada prawna na temat podanie o urlop wychowawczy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podanie o urlop wychowawczy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Koniec urlopu wychowawczego

  -prawnik.pl: Wniosek o podanie numeru KRS Wniosek o wydanie odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego urlop wychowawczy, składki, składka, wypowiedzenie, ZUS, KRS, Regon, odpis, (...)

 • Zasady przyznawania zasiłku wychowawczego - stan prawny na dzień 21 sierpnia 2002 r.

  pod uwagę dochodu osoby występującej o niego - dochód ten traktowany jest jako zerowy. O urlop i zasiłek wychowawczy pracownica będzie mogła wystąpić dopiero po wyczerpaniu (...)

 • Urlop macierzyński i wychowawczy - zasady przyznawania (stan prawny sprzed nowelizacji z dnia 19 grudnia 2006 r.)

  dnia 28 maja 1996 r. w sprawie urlopów i zasiłków wychowawczych (Dz. U. 1996 r., Nr 60, poz. 277 ze zmianami). Urlop macierzyński; urlop wychowawczy;

 • Urlop wypoczynkowy po urlopie wychowawczym

  Proszę o podanie sposobu obliczania urlopu wypoczynkowego po korzystaniu z urlopu macierzyńskiego i po urlopie wychowawczym. Zarówno urlop macierzyński jak i urlop wychowawczy (...)

 • Wniosek o urlop wychowawczy

  skorzystać z urlopu wychowawczego na I dziecko do ukończenia przez niego 4 lat i potem złożyć podanie o urlop 3-letni na drugie? Czy można wnioskować o te dwa urlopy w jednym (...)

 • Urlop wypoczynkowy po urlopie macierzyńskim

  pracownika o urlop wypoczynkowy za 2006 rok i 2007 rok, a po urlopie wypoczynkowym urlop wychowawczy - 3 lata. Czy okres urlopu macierzyńskiego jest liczony do wymiaru urlopu wypoczynkowego? (...)

 • Zgoda na udzielenie urlopu bezpłatnego

  podanie o zgodę na w/w urlop. Wniosek pracownika o udzielenie mu urlopu bezpłatnego nie ma charakteru wiążącego - ustawodawca mówi bowiem, ze pracodawca może przyjąć taki wniosek, (...)

 • Pracownica na urlopie wychowawczym

  umowie. Urlop wychowawczy będzie przy tym trwał jedynie do ostatniego dnia trwania umowy o pracę. Ponieważ zasiłek wychowawczy przysługuje jedynie osobom pozostającym w stosunku (...)

 • I znowu zmiany w prawie pracy. Co zmieniło się z dniem 1 stycznia 2004 r. w kodeksie pracy?

  postanowił, że uzgodnienie między stronami w trakcie trwania umowy o pracę na czas określony dłuższego okresu wykonywania pracy na podstawie tej umowy uważa się za zawarcie kolejnej umowy o (...)

 • Szczególna ochrona pracy kobiet zatrudnionych na umowę o pracę

  jest udzielany jednorazowo, w wymiarze tygodnia lub jego wielokrotności, bezpośrednio po wykorzystaniu urlopu macierzyńskiego.  Co to jest urlop wychowawczy i kiedy przysługuje? Urlop

 • Jakie prawa ma ojciec?

  przysługujących mężczyznom wychowującym dzieci należą m.in.: urlop ojcowski, zwolnienie od pracy z tytułu urodzenia dziecka, urlop rodzicielski, urlop wychowawczy, możliwość (...)

 • W jaki sposób uniknąć rozwiązania umowy o pracę?

  przyjęciem nowych warunków pracy i płacy. A co kiedy nastąpi już rozwiązanie umowy o pracę? Samo wypowiedzenie umowy o pracę bądź rozwiązanie jej bez wypowiedzenia z winy pracownika (...)

 • Urlop macierzyński i wychowawczy

  wypowiedzenie ani w drodze rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia w okresie niezdolności do pracy, urlopu macierzyńskiego ani urlopu wychowawczego oraz w okresie od dnia złożenia wniosku o (...)

 • Czy pracodawca ma prawo odmówić mi urlopu wychowawczego po urlopie macierzyńskim?

  .   § 2. W przypadku złożenia przez pracownika wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego po dokonaniu czynności zmierzającej do rozwiązania umowy o pracę, umowa rozwiązuje się w terminie

 • Urlop wychowawczy - zasady przyznawania

  , umowa rozwiązuje się w terminie wynikającym z tej czynności; Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie od dnia złożenia przez pracownika wniosku o udzielenie (...)

 • Utrata zaufania do pracownika na wychowawczym

  swojej pracownicy przed złożeniem przez nią wniosku o urlop wychowawczy, to rozwiązanie umowy i tak nie może nastąpić, jeżeli pracownica złoży wniosek o urlop wychowawczy (...)

 • Urlop wypoczynkowy po macierzyńskim-przerwanie

  Do 9 lutego 2009 jestem na urlopie wypoczynkowym po urlopie macierzyńskim (odbieram urlop za rok 2007 i 2008). Po tym bezpośrednio zamierzam iść na urlop wychowawczy. Obecnie jestem chora (...)

 • Karta Nauczyciela

  odpowiednio do rozmowy kwalifikacyjnej, o której mowa w art. 9b ust. 1 pkt 1, egzaminu, o którym mowa w art. 9b ust. 1 pkt 2, lub może się ubiegać o akceptację komisji, o (...)

 • Świadectwo pracy wydaje się inaczej

  odrębnie urlop wykorzystany na każde z dzieci, podając imię i nazwisko dziecka, w pkt 5 - w przypadku, gdy pracownik wykorzystywał więcej niż jeden urlop wychowawczy - pracodawca wskazuje (...)

 • Zgoda na urlop wypoczynkowy po macierzyńskim

  24.06.2007r. Pracownica 22.06.2007r. wystapiła do pracodawcy o zaległy urlop wypoczynkowy za rok 2006, który kończył się w dniu 03.08.2007r. Dnia 30 lipca przyszła do mnie i poprosiła o (...)

 • Urlop wypoczynkowy a urlop wychowawczy

  złożenia przez pracownika wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego po dokonaniu czynności zmierzającej do rozwiązania umowy o pracę, umowa rozwiązuje się w terminie wynikającym z tej (...)

 • Urlop wypoczynkowy po urlopie macierzyńskim

  Przebywam obecnie na urlopie macierzynskim.Chciałabym jednak przedłużyć swój pobyt z dzieckiem i wziąć urlop wychowawczy, ale najpierw wykorzystać zaległy urlop wypoczynkowy. Wiem, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

  Co się dzieje w sytuacji, kiedy kobieta za raz po urlopie macierzyńskim wniosek, ze chce iść na urlop wychowawczy, ale od np. końca 2005 roku do końca (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane