Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)

  rachunek. 11. Wynagrodzenie za czas płatnych urlopów, o których mowa w ust. 1-5, oblicza się jak wynagrodzenie za urlop wypoczynkowy. 12. Szczegółowe zasady i tryb udzielania (...)

 • Wymiar urlopu nauczycielskiego

  nauczyciel nie otrzymuje wynagrodzenia. Urlopy bezpłatne Nauczyciel może otrzymać urlop bezpłatny dla celów naukowych, oświatowych, artystycznych albo z innych ważnych przyczyn. Urlop (...)

 • Zgoda na udzielenie urlopu bezpłatnego

  Jestem lekarzem zatrudnionym w oddziale szpitalnym od 4 lat (umowa o pracę na czas nieokreślony). Czy dyrektor szpitala może mi odmówić podpisania zgody na urlop bezpłatny na okres 3 m-cy (...)

 • Porada prawna na temat podanie o urlop bezpłatny wzór

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podanie o urlop bezpłatny wzór, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ujęcie urlopu bezpłatnego w świadectwie pracy

  pracownika. Odpowiedź na zadane pytanie zależy zatem od tego, czy urlop bezpłatny był okresem nieskładkowym, czy nie (można o tym przeczytać w odpowiedzi Urlop bezpłatny (...)

 • Umowa zlecenie a urlop bezpłatny

  pracy. Zatem jeśli nie zostało określone wynagrodzenie przykładowo godzinową stawką (przy której za nierealizowane zlecenie w tych godzinach “pseudo urlop bezpłatny” zleceniobiorca (...)

 • Kodeks pracy

  każdej ze stron o wypowiedzeniu lub rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia powinno nastąpić na piśmie. § 4.  W oświadczeniu pracodawcy o wypowiedzeniu umowy o pracę (...)

 • Urlop szkoleniowy

  pracownikowi urlop szkoleniowy? Pracownik wie, że ustnie zostało przez przełożonego przekazane kadrowej, że bez urlopu szkoleniowego. Czy należy się urlop szkoleniowy w tym wypadku i czy pracodawca (...)

 • Urlop wypoczynkowy nauczyciela akademickiego

  października 2004r. nauczyciel akademicki złożył podanie o roczny urlop bezpłatny od 1 października 2004r do 30 września 2005r. Uczelnia informuje, że prawo do urlopu wypoczynkowego (...)

 • Zgoda na urlop bezpłatny w celu pojęcia pracy u innego pracodawcy

  którym pracodawca zawarł stosowne porozumienie. Podstawę dla tego stosunku prawnego stanowi art. 174[1] Kodeksu pracy. zgoda, urlop bezpłatny, porozumienie, praca, świadczenie

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Praktyczna nauka zawodu

  Moje pytanie dotyczy praktycznej nauki zawodu w charakterze sprzedawcy i co za tym idzie praktyk w sklepie. Wiem, że to jest zatrudnienie młodocianej (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • podanie o urlop wypoczynkowy

  Witam Gdzie znajdę wzór wniosku o urlop wypoczynko?Z góry dziekuję:)

 • urlop na żądanie WZÓR

  witam, bardzo proszę o podanie wzór wniosku urlop na żądanie. z góry dziękuję za udzielenie pomocy!


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane