Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przywileje posłów. Co mają za darmo?

  razy w roku. O zapomogę mogą się jednak starać również posłowie w trakcie kadencji. To nie koniec przywilejów dla parlamentarzysty. Te, o których już wspomnieliśmy i inne

 • Umorzenie podatków i opłat w Urzędzie Miasta

  zawiera podanie na taka okoliczność. W zakresie umorzenie należności podatkowych prosimy o zapoznanie się z artykułem Czy można nie płacić podatku? Czyli o jakie ulgi możemy (...)

 • PIT 2012. Liczysz na zwrot podatku? Zapłać mandat.

  prostu to zrobią i wyślą na nasz adres informację, że tak się właśnie stało. Pozwala na to ustawa o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. Zgodnie z nią naczelnik urzędu skarbowego (...)

 • Porada prawna na temat podanie o roz��ozenie mandatu na raty wz��r

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podanie o roz��ozenie mandatu na raty wz��r, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • PIT 2011. Dopłata lub zwrot podatku

  rozliczenie  według skali 18 proc.). Przy uldze na dziecko będzie to ponad tysiąc złotych na jedna pociechę. Odliczając ulgi może wyjść, że mamy nadpłatę podatku. – Wówczas (...)

 • Rozwiązanie umowy o kredyt konsumencki

  sprzedawcę kredytodawcy, jeżeli pomiędzy podmiotem, z którym konsument zawarł umowę o nabycie rzeczy lub usługi, a kredytodawcą istnieje umowa, na mocy której kredyt na nabycie (...)

 • Składki ZUS-przerwanie i zawieszenie przedawnienia

  zawieszeniu od dnia zawarcia umowy o odroczenie terminu płatności należności z tytułu składek oraz rozłożenie należności na raty , do dnia terminu płatności odroczonej należności (...)

 • PIT 2013. Liczysz na zwrot podatku? Zapłać mandat.

  urzędnicy mogą pobrać niezapłacone grzywny z nadpłaty. Po prostu to zrobią i wyślą na nasz adres informację, że tak się właśnie stało. Pozwala na to ustawa o postępowaniu egzekucyjnym (...)

 • Podanie o podwyżkę wynagrodzenia

  pracownika - urodzenie się dziecka, utrata pracy przez małżonka, wzrost raty kredytu itp.  Agrumenty przemawiające na korzyść pracownika powinny bezpośrednio odnosić się do wykonywanej (...)

 • Przedawnienie roszczenia z tytułu nauki

  ze szkoły napisałam podanie o rozłożenie zadłużenia na raty. Niestety w wyniku ciągłych kłopotów finansowych (brak pracy, kosztowne leczenie bliskiej osoby po wypadku) nie (...)

 • Konsekwencje nie złożenia oświadczenia majątkowego

  wybieralności – a w konsekwencji i utrata mandatu) i możliwość zwolnienia z pracy (bez wypowiedzenia) z uwagi na popełnienie przestępstwa. oświadczenie, oświadczenie majątkowe, samorząd, (...)

 • Zgoda na udzielenie urlopu bezpłatnego

  Jestem lekarzem zatrudnionym w oddziale szpitalnym od 4 lat (umowa o pracę na czas nieokreślony). Czy dyrektor szpitala może mi odmówić podpisania zgody na urlop bezpłatny na okres (...)

 • Egzekucja należności z mandatu karnego

  wykonania, odroczenia terminu wykonania obowiązku albo rozłożenia na raty spłat należności pieniężnej. Po wykonaniu zobowiązania przez dłużnika organ egzekucyjny umorzy zaś postępowanie. (...)

 • Propozycje układowe - stan prawny aktualny do dnia 30 września 2003 r.

  propozycje układowe składane przez przedsiębiorstwa państwowe lub spółdzielnie mogą ponadto wskazywać na planowane przekształcenie przedsiębiorstwa państwowego w całości lub w części (...)

 • Niektóre prawa i obowiazki konsumentów przy sprzedaży konsumenckiej

  wskazujące także jego adres, datę sprzedaży, określenie towaru, a także ilość towaru oraz cenę. Jednakże przy specjalnych rodzajach sprzedaży, takich jak sprzedaż na raty, na przedpłatę, (...)

 • Podatek od sprzedaży samochodu poleasingowego

  wzięcia kolejnego samochodu w leasing. Czy firma może sprzedać bez konsekwencji podatkowych samochód na wolnym runku za 400 zł? Faktyczna wartość tego przedmiotu na rynku jest 25.000 zł. Innymi (...)

 • Egzekwowanie należności

  spółki z o.o. zna komornika, stąd moje obawy. Jeśli istnieje inna możliwość odzyskania moich pieniędzy, proszę o podanie mi informacji gdzie i w jaki sposób mogę tego dokonać? Tylko organy (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • Mandat karny kredytowany na raty

  Witam Około 3 tyg. temu otrzymałem mandat na dosc sporą kwote 400 zł ( jak na moje zarobki to niemalo ) ktory przyjąłem i podpisalem.Około 4 dni (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane