Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  również kwota otrzymanych zaliczek, zadatków, przedpłat lub rat, pomniejszona o przypadającą od nich kwotę podatku. Dotyczy to również otrzymanych zaliczek na dotacje, subwencje i na (...)

 • Kodeks karny skarbowy

  zainteresowana osoba przedstawi dowód przeciwny.§ 3. Jeżeli okoliczności sprawy wskazują na duże prawdopodobieństwo, że sprawca, o którym mowa w § 2, przeniósł (...)

 • Konstrukcja prawna umowy deweloperskiej

  elektrycznych zgadza się z tym, co wskazano na planie;wszystkie odpływy i dopływy wody zostały zaznaczone na planie;rozmieszczenie instalacji gazowej oraz wodno-kanalizacyjnej jest takie samo (...)

 • Porada prawna na temat podanie o roz��ozenie mandatu na raty wz��r

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podanie o roz��ozenie mandatu na raty wz��r, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak uzyskać zaświadczenie od organu podatkowego?

  rozłożona na raty.  Jeżeli zapłata zaległości podatkowej wraz z odsetkami za zwłokę została odroczona lub rozłożona na raty, uznaje się, że podatnik, płatnik lub (...)

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?

  moment ustania przyczyny uchybienia powinien być uznany moment dostarczenia Panu pism, które świadczą o wydaniu nakazu zapłaty. I tutaj pojawia się problem bowiem wskazuje Pan, że dowiedział (...)

 • Kara grzywny za mail bez zgody adresata – opinia prawna

  gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych;9) podmioty zbiorowe, wobec których sąd orzekł zakaz ubiegania się o zamówienia, na podstawie (...)

 • Procedury administracyjne przychylniejsze dla petenta

  sądowi akt sprawy, sąd na wniosek skarżącego może orzec o wymierzeniu organowi grzywny. Jeżeli organ nie przekazał sądowi sprzeciwu od decyzji, mimo wymierzenia grzywny, sąd rozpoznaje sprawę (...)

 • Egzekucja zaległości podatkowych

  Czy w przypadku egzekucji zaległego podatku (zajęty został samochód) dłużnik może wpłacić należność przelewem na konto US czy musi osobiście do rąk komornika? Czy podanie w takiej sytuacji (...)

 • Projekt tzw. ustawy o upadłości konsumenckiej

  Czego dotyczy projekt tzw. ustawy o upadłości konsumenckiej? Wciąż w Sejmie pracuje się nad poselskim projektem ustawy o przeciwdziałaniu niewypłacalności oraz o upadłości osoby (...)

 • E-składka w 2018 r.

  ; Możesz złożyć do ZUS wniosek o ustalenie salda na Twoim koncie. Informację taką znajdziesz także na swoim koncie na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Jak rozłożyć zaległości (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • Mandat karny kredytowany na raty

  Witam Około 3 tyg. temu otrzymałem mandat na dosc sporą kwote 400 zł ( jak na moje zarobki to niemalo ) ktory przyjąłem i podpisalem.Około 4 dni (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane