Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak rozliczyć ulgę remontową?

  części, dotyczące: konstrukcji stropów, konstrukcji ścian nośnych i zewnętrznych, konstrukcji i pokrycia dachu, docieplenia stropów i stropodachów, kanałów (...)

 • Jakich wydatków dotyczy zwrot VAT za materiały budowlane?

  ; ścianek działowych, sufitów, tynków i okładzin wewnętrznych;  podłóg i posadzek;  okien, świetlików i drzwi;  powłok malarskich i (...)

 • Odliczenie bramofonu w zeznaniu rocznym

  , schodów, zadaszeń, balkonów, loggi, izolacji przeciwwodnych, dźwiękochłonnych, remont lub modernizację elewacji budynku, obejmujące: tynki i okładziny zewnętrzne, malowanie elewacji, (...)

 • Porada prawna na temat podanie o remont dachu i elewacji

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podanie o remont dachu i elewacji, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Płytki granitowe a ulga remontowa

  spalinowych i wentylacyjnych, pozostałych elementów konstrukcyjnych budynku, jak np. słupów, podciągów, schodów, zadaszeń, balkonów, loggi, izolacji przeciwwodnych, dźwiękochłonnych), remont (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 92 - 148b)

  wniosków, uwag i zastrzeżeń, o których mowa w ust. 4, rozstrzyga rada gminy w uchwale o scaleniu i podziale nieruchomości. O sposobie rozstrzygnięcia zawiadamia (...)

 • Zniesienie współwłasności a podatek

  cywilnoprawnej lub z chwilą uprawomocnienia się orzeczenia sądu, doręczenia wyroku sądu polubownego lub zawarcia ugody (art. 3 pkt 1 i 3 ustawy o PCC). Obowiązek podatkowy ciąży przy umowie (...)

 • Warunki techniczne jakie musi spełniać projekt budowlany

  umowy o pracę lub umowy o dzieło. Odmienne reguły odpowiedzialności z tytułu gwarancji i rękojmi sytuuje ustawa o sprzedaży konsumenckiej. Stosuje się ją do dokonywanej w zakresie (...)

 • Dzierżawa a amortyzacja

  . Na nasze monity o naprawę dachu, parę dni temu otrzymałem zawiadomienie o podwyżce czynszu z powodu cyt. "oddana została inwestycja p.n. substancji dachu zabytkowego za całkowitą (...)

 • Koszty remontu budynku przy kilku właścicielach

  ustawy o księgach wieczystych i hipotece). W przedmiotowej sytuacji należy zatem sprawdzić wysokość udziałów każdego ze współwłaścicieli w nieruchomości wspólnej, a następnie rozdzielić (...)

 • Ulga remontowa a dom letniskowy

  skorzystania z ulgi remontowej (wykaz tych robót zawiera załącznik nr 1 do rozpowrządzenia Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z 21 grudnia 1996 r.w sprawie określenia rodzajów wydatków (...)

 • Procedury budowlane

  przyrody i parków krajobrazowych oraz ich otulin zgłoszenie zgłoszenie brak procedury przydomowe baseny i oczka wodne o powierzchni do 50 m2 brak procedury brak procedury brak procedury pomosty (...)

 • Remont i nadbudowa poddasza

  dachu nie może być traktowana jako remont zwalniający od uzyskania pozwolenia na budowę. W zgłoszeniu (o remoncie) należy określić rodzaj, zakres i sposób wykonywania robót (...)

 • Wykonanie zastępcze w razie zwłoki dłużnika

  remont dachu przed ewentualnym rozstrzygnięciem sporu przez Sąd Cywilny. Część dachu jest tylko okryta folią i Wspólnota obawia się o stan budynku w przypadku silnych (...)

 • Naprawa dachu dzierżawionego budynku

  podwyższył mi czynsz o amortyzacje z tytułu wymiany dachu. Czy właściciel obiektu może obciążyć mnie takimi kosztami? Nie było żadnego odbioru remontu, nie byłam informowana o jego (...)

 • Pomoc dla osób poszkodowanych w wyniku nawałnic

  skorzystać albo z wyjazdu albo z zajęć. Jak i gdzie można otrzymać wsparcie? Informacje o warunkach otrzymania pomocy rodzice uzyskają w urzędzie gminy. Zasiłek losowy dostanie każde dziecko (...)

 • Pozwolenie na remont dachu

  Spółdzielnia zamierza dokonać remontu dachu na sklepie o powierzchni ok 140 m2. Obecnie jest płaski dach i jest on pokryty papą. Chcemy podnieść kont dachu o około 20 stopni, (...)

 • Przekazanie dokumentacji budowy

  o zauważonych nieprawidłowościach? Do wniosku o pozwolenie na użytkowanie obiektu budowlanego inwestor jest obowiązany dołączyć min. oryginał dziennika budowy, oświadczenie kierownika budowy (...)

 • Opodatkowanie ryczałtem

  rozporządzenia. W załącznikach tych wymienione zostały, między innymi, remonty dotyczące konstrukcji i pokrycia dachu oraz konstrukcji ścian nośnych i zewnętrznych (np. montaż płyt (...)

 • Zakup działki pod budowę domu

  istniejącej i projektowanej zabudowy terenów sąsiednich, projekt architektoniczno-budowlany, określający funkcje i konstrukcje obiektu budowlanego, jego charakterystykę energetyczną (...)

 • Zwrot VAT od materiałów budowlanych

  Uprzejmie proszę o podanie błędów, które często są popełniane przez osoby składające podanie o zwrot uniemożliwiające im uzyskanie tegoż zwrotu. Ustawa funkcjonuje już od (...)

 • Wstrzymanie prac na budowie

  cm od skrajni dachu bez stosowania sprzętu zabezpieczającego przed upadkiem z wysokości); 6 pracowników wykonywało prace przy renowacji elewacji budynku z pomostów 1. i (...)

 • Projekt ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym gmin

  ten zastąpić miałby obowiązującą obecnie ustawę z dnia 11 lipca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Reguluje on zagadnienia gospodarki przestrzennej i planowania przestrzennego (...)

 • Roszczenia właściciela mieszkania wobec wspólnoty

  odpływowej, został wymieniony cały pion kanalizacyjny. W związku z powyższą sytuacją poszedłem złożyć podanie do administracji o wycenienie szkód i pokrycie kosztów remontu mieszkania. (...)

 • Remont budynku jako czynność zachowawcza

  wymiana pokrycia dachowego, generalny remont, żeby otrzymać zezwolenie musi być zgoda współwłaściciela, który nie żyje. Co mam zrobić, aby przeprowadzić generalny remont współwłasności (...)

 • Na jakich warunkach następuje zwrot VAT za materiały budowlane?

  nie przekracza ustawowego progu, to tego sprawca czynu zabronionego podlega jedynie karze grzywny za wykroczenie skarbowe. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 12 stycznia 2007 r. o zmianie ustawy o zwrocie

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • problem z wynajmującym

  Witam, zwracam się do Was o pomoc poniższej sprawie: Wraz z chłopakiem wynajmujemy pokój w 3-pok. mieszkaniu, jestesmy studentami. Umowe podpisalismy (...)

 • umowa ustna

  Umowa ustna o wykonanie prac budowlanych Jaki czas po wykonaniu usługi można dochodzić roszczeń-i czy można zmienić cenę wcześniej ustaloną przez (...)

 • jak odzyskac dziecko??

  Moj problem polega na tym ,iz jestem zona czlowieka ktory z poprzedniego zwiazku (nie malzenstwo) ma dziecko.Chcielibysmy aby chlopiec byl z nami poniewaz (...)

 • Wspólnota grozi sądem??!!

  Witam, mam mieszkanie własnościowe w starej kamienicy zarządzanej przez wspólnotę. W ubiegłym roku na zebraniu właścicieli (dwie osoby), uchwalono (...)

 • ojciec nie płaci, co robić?

  problem mój dotyczy nie płacenia przez ojca alimentów. zasądzono mu 350zł na każde z nas, bo mam jeszcze młodszego brata. Oboje się uczymy-on w (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane