Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak rozliczyć ulgę remontową?

  części, dotyczące: konstrukcji stropów, konstrukcji ścian nośnych i zewnętrznych, konstrukcji i pokrycia dachu, docieplenia stropów i stropodachów, kanałów (...)

 • Jakich wydatków dotyczy zwrot VAT za materiały budowlane?

  ; ścianek działowych, sufitów, tynków i okładzin wewnętrznych;  podłóg i posadzek;  okien, świetlików i drzwi;  powłok malarskich i (...)

 • Odliczenie bramofonu w zeznaniu rocznym

  , schodów, zadaszeń, balkonów, loggi, izolacji przeciwwodnych, dźwiękochłonnych, remont lub modernizację elewacji budynku, obejmujące: tynki i okładziny zewnętrzne, malowanie elewacji, (...)

 • Porada prawna na temat podanie o remont dachu i elewacji

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podanie o remont dachu i elewacji, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Płytki granitowe a ulga remontowa

  spalinowych i wentylacyjnych, pozostałych elementów konstrukcyjnych budynku, jak np. słupów, podciągów, schodów, zadaszeń, balkonów, loggi, izolacji przeciwwodnych, dźwiękochłonnych), remont (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 92 - 148b)

  wniosków, uwag i zastrzeżeń, o których mowa w ust. 4, rozstrzyga rada gminy w uchwale o scaleniu i podziale nieruchomości. O sposobie rozstrzygnięcia zawiadamia (...)

 • Zniesienie współwłasności a podatek

  cywilnoprawnej lub z chwilą uprawomocnienia się orzeczenia sądu, doręczenia wyroku sądu polubownego lub zawarcia ugody (art. 3 pkt 1 i 3 ustawy o PCC). Obowiązek podatkowy ciąży przy umowie (...)

 • Dzierżawa a amortyzacja

  . Na nasze monity o naprawę dachu, parę dni temu otrzymałem zawiadomienie o podwyżce czynszu z powodu cyt. "oddana została inwestycja p.n. substancji dachu zabytkowego za całkowitą (...)

 • Warunki techniczne jakie musi spełniać projekt budowlany

  : sanitarne, ogrzewcze, wentylacyjne, chłodnicze, klimatyzacyjne i gazowe,b) instalacje i urządzenia budowlane: elektryczne i telekomunikacyjne oraz instalację piorunochronną,c) instalacje (...)

 • Koszty remontu budynku przy kilku właścicielach

  ustawy o księgach wieczystych i hipotece). W przedmiotowej sytuacji należy zatem sprawdzić wysokość udziałów każdego ze współwłaścicieli w nieruchomości wspólnej, a następnie rozdzielić (...)

 • Ulga remontowa a dom letniskowy

  skorzystania z ulgi remontowej (wykaz tych robót zawiera załącznik nr 1 do rozpowrządzenia Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z 21 grudnia 1996 r.w sprawie określenia rodzajów wydatków (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • problem z wynajmującym

  Witam, zwracam się do Was o pomoc poniższej sprawie: Wraz z chłopakiem wynajmujemy pokój w 3-pok. mieszkaniu, jestesmy studentami. Umowe podpisalismy (...)

 • umowa ustna

  Umowa ustna o wykonanie prac budowlanych Jaki czas po wykonaniu usługi można dochodzić roszczeń-i czy można zmienić cenę wcześniej ustaloną przez (...)

 • jak odzyskac dziecko??

  Moj problem polega na tym ,iz jestem zona czlowieka ktory z poprzedniego zwiazku (nie malzenstwo) ma dziecko.Chcielibysmy aby chlopiec byl z nami poniewaz (...)

 • Wspólnota grozi sądem??!!

  Witam, mam mieszkanie własnościowe w starej kamienicy zarządzanej przez wspólnotę. W ubiegłym roku na zebraniu właścicieli (dwie osoby), uchwalono (...)

 • Mam zamiar wnieść o obniżenie alimentów .

  Się podepnę . Płace od 3 lat alimenty od momentu wyprowadzenia się z domu , jeszcze przed wyrokiem 500 pln . Ani razu się nie spóźniłem mam zlecenie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane