Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks karny wykonawczy

  - również sądowy kurator zawodowy, osoba godna zaufania lub przedstawiciel stowarzyszenia, instytucji albo organizacji społecznej, o której mowa w art. 73 § 1 Kodeksu karnego.Art. 49. 

 • W jaki sposób uniknąć rozwiązania umowy o pracę?

  wypowiedzenie na dzień przed urlopem wypoczynkowym pracownika. W takim przypadku pracownik może skorzystać z instytucji urlopu na żądanie. Pracownik może złożyć wniosek o urlop na (...)

 • Przetwarzanie danych w miejscu pracy

  znaleźć informację o tym, że dany pracownik jest chory lub korzysta z urlopu „na żądanie”. Taka praktyka jest niewłaściwa, a informacje m.in. o zwolnieniach lekarskich czy (...)

 • Porada prawna na temat podanie o prace na stanowisko kierowcy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podanie o prace na stanowisko kierowcy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czas pracy kierowców - zakres pojęcia czasu pracy

   Artykuł dotyczy zdefiniowania pojęcia czasu pracy na gruncie Ustawy o czasie pracy kierowców (Dz.U. 2004.92.879 ze zm.). Jest to kolejny z serii artykułów traktujących o (...)

 • Obowiązek ukończenia kursu przez kierowcę

  pracy na stanowisku kierowcy; nie ma przeciwwskazań psychologicznych do pracy na stanowisku kierowcy. Obowiązek ukończenia kursu, o którym mowa powyżej dotyczy zatem jedynie (...)

 • Z jakich przyczyn można wypowiedzieć umowę o pracę?

  akcyjnej stanowi przyczynę uzasadniającą wypowiedzenie mu umowy o pracę, której zawarcie wiązało się bezpośrednio z powołaniem go na to stanowisko. Przykład: Jan Nowak został (...)

 • Czas pracy kierowcy ambulansu

  kierowcy ambulansu stosować taki system czasu pracy. Także w świetle ustawy o czasie pracy kierowców nic nie stoi temu na przeszkodzie. Jednak zarazem, jak w przypadku każdego kierowcy (...)

 • Będzie Pełnomocnik ds. Prezydencji w UE

  umówieni już nawet w tym roku na rozmowę o płynnym przejmowaniu obowiązków w połowie 2011, bo myślimy o tym z dużym wyprzedzeniem, ale trzeba powiedzieć, że tak naprawdę (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 255 - 282)

  ;udzielenie licencji przymusowej na korzystanie z wynalazku, wzoru użytkowego, wzoru przemysłowego albo topografii; 6 [1]) udzielenie licencji przymusowej na korzystanie z wynalazku, na (...)

 • Brak prawa jazdy przyczyną wypowiedzenia

  . Kodeks pracy wymaga, aby oświadczenie o rozwiązaniu umowy o pracę na czas nie określony zawierało przyczynę uzasadniającą wypowiedzenie. Jeżeli nie istniałaby przedmiotowa klauzula (...)

 • Samochody osobowe i rozliczanie podatku VAT

  samochodów osobowych o masie nie przekraczającej 3,5 tony można odliczać w całości jedynie w przypadku samochodów wymienionych w art. 86 ust. 4 ustawy o VAT. Ponieważ przepisy (...)

 • Jak pozbyć się słupa z działki albo jak otrzymać za niego odszkodowanie – opinia prawna

  wieczystych) nie przewidziano jakiejkolwiek służebności czy też prawa użytkowania na rzecz osób trzecich. Na moje podanie o likwidację lub przebudowę chociaż linii średniego (...)

 • I znowu zmiany w prawie pracy. Co zmieniło się z dniem 1 stycznia 2004 r. w kodeksie pracy?

  swoim pracownikiem trzecią umowę o pracę na czas określony, musisz się liczyć z tym, że jest to równoznaczne w skutkach prawnych z zawarciem umowy o pracę na czas nieokreślony (...)

 • „500 złotych czeka w kopercie” - V edycja ogólnopolskiej Kampanii Parkingowej

  dalszych zmianach prawa na rzecz uregulowania kwestii parkowania na tzw. „kopertach".- Oprócz wspominanego dziś rozporządzenie trwają obecnie prace nad nowelizacją ustawy (...)

 • Umowa o pracę i mianowanie nauczyciela

  , stosunek pracy nawiązuje się na podstawie umowy o pracę na czas określony na jeden rok szkolny w celu odbycia stażu wymaganego do uzyskania awansu na stopień nauczyciela (...)

 • Gotowa konstytucja dla nauki

  wsparcie (o które nie muszą rywalizować z uczelniami o większym potencjale), czyli konkurs „Regionalne Inicjatywy Doskonałości”. Oprócz tego przewidziany jest osobny (...)

 • Życie publiczne ma być jawne

  poniesionych na ochronę prawną w związku ze zgłoszeniem informacji o przestępstwie, ochrony umowy o pracę – bez zgody prokuratora sygnaliście nie może być wypowiedziana umowa (...)

 • Lista otwieranych zawodów. Zobacz, jak na tym zyskasz

  wymogi i stopnie zawodowe, czyli: wymóg wykształcenia, zaświadczeń o posiadaniu zdolności prawnych oraz o niekaralności, posiadania licencji pośrednika pracy lub stażu pracy, zaświadczeń (...)

 • Czas pracy kierowcy

  . 2,5 godziny, kierowcy należy się zapłata i w jakiej wysokości? Kierowca zatrudniony jest na umowę o pracę, w której rozkład czasu pracy opisany powyżej został uwzględniony. Czasem (...)

 • Będą kolejne e-usługi dla kierowców

  - Prawo o ruchu drogowym. Nowe przepisy pozwolą na udoskonalenie danych gromadzonych w bazie CEPiK oraz na uruchomienie nowych, przydatnych dla obywateli e-usług. Nowe e-usługi Obecnie (...)

 • Międzynarodowy transport drogowy rzeczy

  kontrolę? Proszę o podanie obowiązujących przepisów prawnych dotyczących wyżej zadanych pytań? Z tego, co wiem to o takich przypadkach nie ma mowy w ustawie o transporcie drogowym. (...)

 • Leasing operacyjny i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  przysługujących na podstawie:  - art. 6 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych - przepisów ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych do zawieranej przez niego umowy (...)

 • Zwrot VAT od materiałów budowlanych

  Uprzejmie proszę o podanie błędów, które często są popełniane przez osoby składające podanie o zwrot uniemożliwiające im uzyskanie tegoż zwrotu. Ustawa funkcjonuje już od (...)

 • Przełomowe zmiany w służbie komorników?

  osoby powoływanej na to stanowisko – z 26 na 28 lat. Rozwiązanie to jest zbliżone do regulacji dotyczących dolnej granicy wieku sędziego. Jednocześnie obniżona zostaje górna (...)

 • Jak powołać inspektora ochrony danych?

  względu na ich treść („główna działalność”, „regularne i systematyczne monitorowanie” i „na dużą skalę”). O obowiązku wyznaczenia (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • Aplikacja kuratorska

  W środe idę na rozmowę kwalifikacyjną do Sądu Okręgowego w sprawie aplikacji kuratorskiej.Jeżeli ktoś mógłby mi powiedzieć z czego się przygotować (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane