Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Więzienie za niepłacenie alimentów

  polega na długotrwałym niepłaceniu na rzecz utrzymania osoby najbliższej. W orzecznictwie Sądu Najwyższego przeważa pogląd, że „uchylanie się" od obowiązku zachodzi wtedy, gdy (...)

 • Określenie stanowiska w umowie o pracę

  wypowiadania warunków umowy o pracę? Skoro w umowie o prace określono stanowisko to odwołanie pracownika z tego stanowiska musi być dokonane w drodze wypowiedzenia zmieniającego. (...)

 • Zmiany w odpowiedzialności podmiotów zbiorowych

  publicznej, podanie wyroku do publicznej wiadomości, ubiegania się o zamówienia publiczne lub zakaz prowadzenia określonej działalności głównej czy ubocznej. Ta ostatnia kara nie może być (...)

 • Porada prawna na temat podanie o prace na stanowisko kierowcy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podanie o prace na stanowisko kierowcy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dyrektywa w sprawie warunków pracy tymczasowej

  zatrudnieni i z ochrony socjalnej. Parlament przyjął także poprawki mające na celu usunięcie odstępstw od klauzuli o braku dyskryminacji poza pewnymi wyjątkami (na przykład w przypadku (...)

 • Braki wniosku o wszczęcie postępowania

  art. 64 § 2 kodeksu postępowania administracyjnego, jeżeli podanie nie czyni zadość innym wymaganiom ustalonym w przepisach prawa, należy wezwać wnoszącego do usunięcia braków w terminie siedmiu

 • Leasing – szanse i bariery w rozwoju gospodarczym kraju

  przedstawionych na spotkaniu należą:1. postulaty, które mogą wpłynąć pozytywnie na bezpieczeństwo i efektywność prowadzenia działalności:rozwój leasingu konsumenckiego; wprowadzenie odpowiednich (...)

 • PKPP Lewiatan chce wycofania projektu o OFE spod obrad Komitetu Stałego Rady Ministrów

  lutego 2009 r. na posiedzeniu Zespołu Trójstronnej Komisji ds. Ubezpieczeń Społecznych. Projekt zmian ustawy o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych zamieszczony został na (...)

 • Rewolucyjne podejście do tworzenia prawa PPP

  przedsiębiorców i pracodawców oraz prawników. Ostatnie spotkanie odbyło się 27 czerwca br. w Ministerstwie Gospodarki. - Rozpoczynając prace nad ustawą o PPP, postanowiłem (...)

 • Co dalej z reformą chroniącą dane osobowe?

  - Pokłosiem sprawy PRISM jest w ostatnich miesiącach w Europie zmiana tonu w debacie o rozporządzeniu o ochronie danych osobowych i to jest ważne – mówił Michał Boni na spotkaniu (...)

 • Lewica apeluje o wznowienie prac nad "planowaniem rodziny"

  środków antykoncepcyjnych oraz wprowadzenia do szkół obowiązkowego przedmiotu "wiedza o życiu seksualnym człowieka". Projekt nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • Aplikacja kuratorska

  W środe idę na rozmowę kwalifikacyjną do Sądu Okręgowego w sprawie aplikacji kuratorskiej.Jeżeli ktoś mógłby mi powiedzieć z czego się przygotować (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane