Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dokument księgowy a wpis do księgi przychodów

  , nieprzerobionych sposobem przemysłowym lub przerobionych sposobem przemysłowym, jeżeli przerób polega na kiszeniu produktów roślinnych lub przetwórstwie mleka albo na uboju zwierząt rzeźnych (...)

 • Zmiana sposobu użytkowania

  przyrównuje zmianę sposobu użytkowania obiektu do robót budowlanych. W pierwszym wypadku do budowy - wydanie pozwolenia na zmianę sposobu użytkowania jak pozwolenia na budowę, a w drugim (samowolna (...)

 • Kiedy zmiana przepisów o przenoszeniu numerów?

  poinformował jednak Prezesa UKE o wstrzymaniu prac nad projektem rozporządzenia do czasu wprowadzenia zmian w ustawie z dnia 16 lipca 2004 r. - Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. Nr 171, poz. 1800 z późn. (...)

 • Porada prawna na temat podanie o prace na stanowisko kierowcy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podanie o prace na stanowisko kierowcy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • AC i OC a uszkodzona naczepa

  odszkodowania można dochodzić w zwykłym procesie cywilnym, ale wyłącznie od sprawcy (kierowcy); nie można natomiast żądać odszkodowania od ubezpieczyciela ciągnika siodłowego w ramach OC. ubezpieczenie, (...)

 • Wykaz stanowisk z odzieżą roboczą

  wymagania bezpieczeństwa i higieny pracy. Przepis ten nie dotyczy stanowisk, na których są wykonywane prace związane z bezpośrednią obsługą maszyn i innych urządzeń technicznych albo prace (...)

 • Inwentaryzacja miejsca pracy

  do prywatności ? Proszę o podanie podstawy prawnej? Cechą stosunku pracy jest wykonywanie pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy pod jego kierownictwem oraz w miejscu i czasie (...)

 • Odliczenie ulgi internetowej przez małżonków

  rozliczają się oddzielnie, czy też wspólnie? Proszę o podanie podstawy prawnej. Zasady związane z odliczaniem wydatków na Internet przez oboje małżonków nie są do końca jasne. Zgodnie (...)

 • Fota znajomych na Facebooka? Musisz mieć zgodę

  kilku mężczyzn, nie jest w dodatku zdjęciem pozowanym, to postać powoda stanowi jedynie szczegół ujętego na zdjęciu zdarzenia. Publikacja tego zdjęcia nie ma na celu rozpowszechniania (...)

 • Posiedzenia Komisji Socjalnej

  zobowiązują pracodawcę do współdziałania z zakładową organizacją związkową, pracodawca jest obowiązany zwrócić się do tej organizacji o informację o pracownikach korzystających (...)

 • Wypowiedzenia umowy o pacę a odprawa

  bezskuteczne. Więcej informacji na temat uzasadnienia rozwiązania umowy o pracę znajduje się w opinii prawnej zatytułowanej Czy można wypowiedzieć umowę o prace "za całokształt"? (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • Aplikacja kuratorska

  W środe idę na rozmowę kwalifikacyjną do Sądu Okręgowego w sprawie aplikacji kuratorskiej.Jeżeli ktoś mógłby mi powiedzieć z czego się przygotować (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane