Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Alimenty na dziecko - od a do z

  właściwego ze względu na miejsce zamieszkania uprawnionego do alimentów jako pozwanego. Przesłanką uzasadniającą powództwo o ustalenie, że obowiązek alimentacyjny wygasł, jest uzyskanie (...)

 • Podwyższenie alimentów w trakcie rozwodu

  na 400zł. Nie zażądała zabezpieczenia powództwa tylko podwyższenia kwoty, Czy podczas rozwodu sprawa o podwyższenie alimentów może być rozpatrywana? Czy skutki prawne są takie same (...)

 • Wniosek o podwyższenia alimentów

  zatem wskazać trzy przesłanki, których zaistnienie usprawiedliwia ubieganie się o podwyższenie alimentów: 1) zmiana usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego (potrzeby są różne w zależności (...)

 • Opinia prawna na temat podanie o podwyższenie alimentów

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podanie o podwyższenie alimentów, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podwyższenie alimentów

  1800 brutto miesięcznie z czego komornik zabiera 720 zł netto na pokrycie zasądzonych alimentów. Kobieta, z którą mam dziecko nieślubne wniosła o podwyższenie alimentów z 200 (...)

 • Procentowe określenie wysokości alimentów

  wnieść na rozprawie by ich wysokość można było ustalić procentowo do dochodu i w tej kwocie ściągano z jego zagranicznej pensji? Czy mogę wnieść o wsteczne podwyższenie alimentów? (...)

 • Żądanie podwyższenia alimentów

  Po upływie jakiego czasu od wyroku ustalającego wysokość alimentów mogę wystąpić do sądu o ich podwyższenie? Potrzeby uprawnionego oraz możliwości zobowiązanego, które były podstawą (...)

 • Samodzielne wystąpienie o podwyższenie alimentów

  , iż wcześniej występowała o nie Pani/Pana matka. Tym bardziej nie ma znaczenia w tej sprawie jej stosunek emocjonalny do ojca. Podobnie fakt legalnej pracy ojca. Możliwość wystąpienia o podwyższenie

 • Nierównomierne rozłożenie alimentowania

  SIĘ O PRZYZNANIE ALIMENTÓW/NIERÓWNOMIERNE ROZŁOŻENIE KOSZTÓW UTRZYMANIA(i/lub wychowania)/PODWYŻSZENIE ALIMENTÓW. Wniosek ma zawierać dokładne (aczkolwiek niekoniecznie drobiazgowe) (...)

 • Uregulowanie zaległości alimentacyjnych wobec dzieci poprzez przeniesienie własności mieszkania - opinia prawna

  wyrównania alimentów wstecz do października 1999 (wtedy to moja była żona złożyła do sądu pozew o podwyższenie alimentów). Ponieważ od marca do lipca upłynęły już terminy (...)

 • Oddalenie apelacji a ponowny pozew o alimenty

  Parę dni temu została odrzucona zarówno moja (o podwyższenie) jak i męża (o obniżenie) apelacja w sprawie wysokości alimentów. Dotyczyła ona zapadłego wyroku w tej sprawie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Sprawa o podwyższenie alimentów a zamieszkanie ojca

  Wysłałam do sądu podanie o podwyższenie alimentów, otrzymałam od sądu pismo by dostarczyć w ciągu 7dni jego adres zamieszkania lub zakładu pracy. (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich.

  Proszę o pomoc. Jestem zupełnie zielona jeśli chodzi o prawo i nie wiem jak się za to zabrać. Problem polega na tym, że chcę by pozbawiono praw (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane