Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nadchodzą europejskie standardy dojścia do urzędu sędziego

  indywidualnego toku kształcenia. Pozwoli to na skrócenie czasu trwania kształcenia, jednak nie więcej niż o 12 miesięcy. Zmienia się przy tym sposób dojścia do zawodu referendarza sądowego. (...)

 • Aby poprzeć wniosek o referendum lokalne, trzeba podać wiele swoich danych

  wyborców a danymi wskazanymi we wpisie do wykazu poparcia. Zasadniczym celem tego sprawdzania danych jest bowiem ustalenie, czy ten, kto wpisał się do wykazu poparcia jest w rzeczywistości (...)

 • Procedury budowlane

  długości całkowitej do 25 m i wysokości, liczonej od korony pomostu do dna akwenu, do 2,50 m, służące do: cumowania niewielkich jednostek pływających, jak łodzie, kajaki, (...)

 • Porada prawna na temat podanie do prokuratury

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podanie do prokuratury, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nadzwyczajne złagodzenie kary w kodeksie karnym

  popełnieniu czynu zabronionego. Odnoszą się one do zachowań sprawcy i promują postawy zmierzające do naprawienia wyrządzonego zła. Trzecia sytuacja odnosi się tylko i wyłącznie do (...)

 • Przetwarzanie danych przy rekrutacji pracowników a RODO

  sprostowania (poprawiania) swoich danych osobowych; 3) prawo do ograniczenia przetwarzania danych osobowych; 4) prawo do usunięcia danych osobowych; 5) prawo do wniesienia skargi do (...)

 • Co zrobić w sytuacji kiedy podejrzewam że moja córka, nie jest moim dzieckiem?

  matki zapadł na chorobę psychiczną lub innego rodzaju zaburzenia psychiczne w ciągu terminu do wytoczenia powództwa o zaprzeczenie ojcostwa i mimo istnienia podstaw do ubezwłasnowolnienia

 • Szkoda wywołana wprowadzeniem w błąd

  wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Jeżeli natomiast informacja i oświadczenie urzędnika wyrządziły szkodę, to można wnieść również pozew do sądu cywilnego na podstawie art.415 (...)

 • Reforma ustaw sądowych

  . Rzecznik powtórzył swe zastrzeżenia do zapisów prowadzących do zniesienia dotychczasowej zasady kworum, wymaganej do wiążącego podjęcia uchwał przez organy samorządu (...)

 • Kodeks karny

  ;ceniu o okres odpowiadający liczbie uiszczonych stawek dziennych z zaokrągleniem do pełnego dnia.Art. 72. § 1. Zawieszając wykonanie kary, sąd może zobowiązać skazanego do:1) informowania (...)

 • Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

  bezpodstawnie odmówił złożenia zeznań, wykonania czynności biegłego, tłumacza lub specjalisty, można nałożyć karę porządkową do 250 złotych, a w razie ponownego niezastosowania się do (...)

 • Który sąd osądzi przestępcę?

  wyjątkowo, bowiem zbyt częste korzystanie z tej możliwości mogłoby prowadzić do osłabienia poczucia zaufania do sądu i jego zdolności do fachowego i rzetelnego procesowania (tak: postanowienie (...)

 • Nieuczciwi sprzedwacy pod okiem UOKiK. 7 wniosków do prokuratury

  to, czy internetowy przedsiębiorca ma siedzibę w Dubaju, Wietnamie, na Malediwach, musi przestrzegać polskiego prawa, jeżeli kieruje ofertę do polskiego konsumenta. Oznacza to, że gdy np. wysyła (...)

 • Poinformowanie zakładu pracy o zarzutach

  – a więc z chwilą przedstawienia osobie podejrzewanej zarzutów. Należy zwrócić uwagę na to, iż podanie do wiadomości informacji nieprawdziwych, które polegają na oskarżeniu kogoś (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę - wszystko, co musisz wiedzieć

  uzyskanie prawa do emerytury z osiągnięciem tego wieku. Zakazu tego nie stosuje się jednak w razie uzyskania przez pracownika prawa do renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Ponadto (...)

 • Podział majątku - oszczędności

  podziału? Nie chodzi mi o te pieniądze, chce jedynie mieszkania, o które on chce walczyć. Czy mogę go postraszyć, że doniosę do prokuratury czy gdzieś indziej o jego nielegalnych dochodach? (...)

 • Skuteczność podania wniesionego za pomocą faksu

  wskazuje że powinno być podpisane podanie wniesione pisemnie albo ustnie do protokołu. W związku z powyższym, czy podanie wniesione za pomocą faksu należy traktować jako skutecznie (...)

 • Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

  statutem. Czym ma się zajmować Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury?Wedle nowych przepisów, do zadań Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury należy: prowadzenie aplikacji: (...)

 • Jak zmienić sposób płacenia podatków i prowadzenia księgowości?

  uprzedniej działalności opodatkowanej VAT. Pamiętaj o kilku zasadach przy wyliczaniu limitu sprzedaży uprawniającego do zwolnienia z VAT: Wartość sprzedaży powinieneś liczyć w wartościach netto (...)

 • Znamy kandydatów na Prokuratora Generalnego

  kandydat dostanie 20 minut. Będzie on musiał w tym czasie przekonać członków KRS do własnej osoby, przedstawiając np. motywy ubiegania się o stanowisko szefa śledczych. Następnie Krajowa (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 1 - 62)

  do zajęcia stanowiska co do zebranych dowodów i materiałów mogących świadczyć o istnieniu przeszkód do uzyskania patentu. Dowody i materiały mogą wykraczać poza wykaz objęty sprawozdaniem (...)

 • Co może pokrzywdzony w procesie karnym? - opinia prawna

  podane w piśmie skierowanym do prokuratury o uznanie Pana za pokrzywdzonego - takie okoliczności uprawdopodobniłyby, że jest Pan pokrzywdzonym. Przechodząc do ustalenia, czy byłby Pan (...)

 • Kodeks karny skarbowy

  pozbawienia wolności w wysokości nie niższej niż 3 miesiące do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego podwójnie, co nie wyłącza wymierzenia w wysokości do górnej (...)

 • Nadzór w jednostkach prokuratury

  sprawuje Prokuratura Krajowa. Tylko wyjątkowo Prokuratura sprawuje nadzór służbowy w stosunku do prokuratury rejonowej. Najczęściej koordynuje podjęty nadzór przez prokuratury apelacyjna (...)

 • Prokurator pełnomocnikiem procesowym Skarbu Państwa

  Prokurator powszechnej jednostki prokuratury może być pełnomocnikiem procesowym Skarbu Państwa reprezentowanego przez organ właściwej jednostki organizacyjnej prokuratury - wyjaśnił SN

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  wojewodę na wniosek cudzoziemca, uprawnia zarówno do pracy, jak i do pobytu. Stroną inicjującą pracę jest, co do zasady, pracodawca (zezwolenie na pracę, zezwolenie na pracę (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane