Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  Miejskiej Kraków. mieszkanie komunalne, mieszkaniowy zasób gminy, lokal socjalny

 • Twoje mieszkanie w Towarzystwie Budownictwa Społecznego (TBS)

  starali się o mieszkanie socjalne i jednocześnie trzeba mieć mniej niż w ustawie wskazane progi. I tak dochód gospodarstwa domowego nie może przekroczyć 1,3 przeciętnego wynagrodzenia w danym (...)

 • Jakie darowizny można odliczyć od dochodu do opodatkowania w PIT?

  -37) należy wykazać kwotę (wartość) przekazanej darowizny, kwotę (wartość) odliczonej darowizny oraz dane obdarowanego poprzez podanie m.in. jego nazwy i adresu. W przypadku zwrotu dokonanej darowizny

 • Porada prawna na temat podanie mieszkanie socjalne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat podanie mieszkanie socjalne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Mieszkanie dla policjanta

  . policjant, uprawnienia socjalne policjanta, mieszkanie, pomoc mieszkaniowa, pomoc na normę zaludnienia

 • Narodowy Program Mieszkaniowy i nowy rodzaj najmu

  działania przewidziane w programie składają się na pakiet „Mieszkanie Plus”, obejmujący: 1) Dostępne budownictwo na wynajem na gruntach samorządowych i Skarbu Państwa Pilotaż programu (...)

 • Mieszkanie socjalne a budowa mieszkania

  uchwalane przez radę gminy. Szersze informacje na temat mieszkań komunalnych znajdują się w artykule: Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne? mieszkanie komunalne, socjalne, tytuł (...)

 • Roszczenia właściciela mieszkania wobec wspólnoty

  przyjęte, poproszono mnie o złożenie go do zarządu wspólnoty mieszkaniowej co niezwłocznie uczyniłem. Podanie zaniosłem jednemu z członków zarządu (mam potwierdzenie przyjęcia), wspólnota przekazała (...)

 • Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie okazjonalnie?

  lokalu socjalnego. Nie ma konieczności przypominania jak długo oczekuje się na mieszkanie socjalne – często taki stan może trwać latami – przez ten czas były najemca ma prawo nadal 

 • Konstrukcja prawna umowy deweloperskiej

  których istnieniu zapewnił go deweloper, bądź gdy mieszkanie zostało wydane w stanie niekompletnym. Podobnie można dochodzić roszczeń w tytułu wad prawnych, gdy mieszkanie nie stanowi (...)

 • Zadłużone mieszkanie

  nie ma środków na to) mieszkanie jest zadłużone w spółdzielni. Ponadto jest także obciążone hipoteką, gdyż maż brał kredyty i nie spłacił ich. Czy komornik może sprzedać mieszkanie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Jak otrzymać mieszkanie z urzędu

  Witam, słyszałem, że działa w Polsce taka instytucja jak mieszkanie z urzędu. Napiszcie proszę, jakie trzeba spełnić warunki, aby takie mieszkanie (...)

 • mieszkanie

  Niedawno umarła moja "przyszywana" babcia, która w pewnym momencie zameldowała mnie u siebie. Teraz po jej śmierci MZBM każe mi oddać mieszkanie. (...)

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • czy nalezy mi sie mieszkanie?

  jestem samotna matka 11 letniego chłopca, oboje mamy stałe zameldowanie w mieszkaniu byłego męża, napewno syn ma , bo czy ja to nie jestem do konca (...)

 • stypendium socjalne

  Witam wszystkich.Mam taki mały problem otuż chodzi o to że kryterium otrzymywania stypendium socjalnego to jest nie przekroczenie miesięcznego dochodu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane