Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak doręcza się pisma w postępowaniu karnym?

  pocztowej placówki oddawczej. Pocztowa placówka oddawcza po umieszczeniu na formularzu pokwitowania odbioru odcisku datownika odsyła je organowi wysyłającemu.  Pismo przeznaczone (...)

 • Wymeldowanie a listy polecone

  ;awizowano powtórnie dnia” na adresowej stronie niedoręczonej przesyłki i podpisem. Przesyłkę niepodjętą pocztowa placówka oddawcza opatruje na stronie adresowej adnotacją „nie podjęto (...)

 • Jak zameldować się w nowym miejscu przez Internet?

  osobisty w urzędzie, tradycyjna przesyłka pocztowa lub przesłana na skrzynkę ePUAP - wersja elektroniczna. Ułatwienie E-meldunek jest kolejną, uruchomioną przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy

 • Porada prawna na temat pocztowa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pocztowa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dostęp administratora do skrzynek pocztowych

  czynić zarzutów wprost osobie zarządcy. Jeśli bowiem Państwa przypuszczenia okażą się błędne, można być w takim przypadku o fałszywym oskarżeniu, pomówieniu. skrzynka, skrzynaka pocztowa, (...)

 • E-meldunek - czyli jak wypełnić obowiązek meldunkowy z domu?

  - odbiór osobisty w urzędzie, tradycyjna przesyłka pocztowa lub przesłana na skrzynkę ePUAP - wersja elektroniczna. E-meldunek jest kolejną, uruchomioną przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy (...)

 • Doręczenie zastępcze

  par. 9 tego rozporządzenia w razie nie odebrania przesyłki w terminie 7 dni po pierwszym awizie placówka pocztowa sporządza nowe zawiadomienie o możliwości odebrania tej przesyłki w terminie (...)

 • Refakturowanie usług pocztowych

  którym oprócz towaru, zamieszamy pozycje "opłata pocztowa". Wysokość opłaty pocztowej jest tak sama jak my uiszczamy na poczcie. Na fakturze która dostajemy od Poczty Polskiej jest stawka VAT : "zwolniony

 • Przesłuchanie w ramach pomocy sądowej

  i droga pocztowa jest ryzykowna? Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, iż świadkowie odebrali już wezwania do stawiennictwa na rozprawie w celu złożenia zeznań. Zgodnie z art. 274 § 1 kpc za

 • Doręczenie pisma sądowego przez pocztę

  którym adresat ma kolejny 7-dniowy termin. Przesyłkę niepodjętą w tych terminach placówka pocztowa ma obowiązek niezwłocznie odesłać wraz z formularzem potwierdzenia odbioru organowi wysyłającemu (...)

 • Koszty korespondencji z członkiem spółdzielni

  adres mojego stałego zamieszkania a korespondencja wrzucana do skrzynek mnie nie interesuje, bo skrzynka pocztowa lokalu jest prywatną skrzynką osoby, która dzierżawi lokal mieszkalny i osoba ta nie (...)

 • Nowy sposób doręczania pism z sądu i lepsza ochrona interesów osób ubezwłasnowolnianych

  , postępowanie cywilne, sąd, doręczanie pism procesowych, skrytka pocztowa, zdolność sądowa, ubezwłasnowolniony

 • Uwolnić ptactwo

  zawierających żywe ptaki. Ograniczenia dotyczyły usługi powszechnej paczka pocztowa w obrocie krajowym oraz niepowszechnej usługi pocztowej Pocztex w obrocie krajowym.   ptaki, drób, ptactwo, (...)

 • Pełne otwarcie rynku usług pocztowych w 2013 roku

  wykonywanie usług pocztowych przez średnich i małych operatorów pocztowych w zakresie od momentu przyjęcia przesyłki do jej doręczenia. Sama działalność pocztowa ma być podejmowana na podstawie (...)

 • Po co studentowi umowa najmu?

  pomieszczeń (jak schowki piwniczne, strychy, skrzynka pocztowa); - zasady dotyczące wprowadzania przez najemcę adaptacji/zmian/ulepszeń w mieszkaniu – co w tym zakresie najemcy robić wolno, a (...)

 • Firmy kurierskie - Raport

  przesyłka jest traktowana jako usługa pocztowa czy przewozowa. Zgodnie z prawem nadawca w zależności od tego co przesyła - może stać się stroną umowy przewozu lub o świadczenie usługi pocztowej. (...)

 • Poczta Polska będzie miała wpływ na światowe regulacje pocztowe

  . Wybory do Rady ds. Eksploatacji i do Rady Administracyjnej UPU odbyły się w czasie trwającego właśnie XXIV Kongresu Światowego Związku Pocztowego. - Pocztowa społeczność międzynarodowa uznała, (...)

 • Włamanie do skrzynki poczty elektronicznej a dowody rozkładu pożycia małżeńskiego

  , informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”. rozwód, dowody, włamanie, skrzynka, pocztowa

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Przesyłka Pocztowa

  Moje pytanie będzie krótkie: Chciałbym wiedzieć czy przy przesyłce za pobraniem mogę nakazać otwarcie paczki [za którą mam zapłacieć sporo pieniędzy] (...)

 • Wezwanie do zapłaty - list zwykły

  Otrzymałem wezwanie do zapłaty za przesyłki, których nie dostałem (w ramach promocji wypełniłem kupon, w którym pod miejscem na podpis zamieszczono (...)

 • Rozczenia z tyt. najmu lokalu

  Witam. Od wrzesnia 2009r. do dnia maja 2013 wynajmowałem lokal mieszkalny - umowa pisemna. Za wynajem lokalu płaciłem wynajmujacemu 1510zł (miesiecznie) (...)

 • Działanie w celu dobrowolnego odejścia

  Witam serdecznie; Od ponad miesiąca jestem na zwolnieniu lekarskim L4 z powodu wypadku podczas pracy. Od tego momentu do dnia dzisiejszego miało miejsce (...)

 • Mąż spóźnia się ze spłatą alimentów

  Witam Mam takie pytanie dostaje alimenty od mojego byłego męża, niestety mam dostawac do 15 każdego miesiące, ale on zawsze sie spóźnia co mogę (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane