Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obowiązek meldunkowy cudzoziemców

  miejsce urodzenia; kraj urodzenia; adres miejsca pobytu stałego; adres miejsca pobytu czasowego; datę powrotu z wyjazdu poza granice Rzeczypospolitej Polskiej; nazwisko i imię pełnomocnika, o (...)

 • Obowiązek meldunkowy obywateli polskich

  PESEL, o ile został nadany; datę i miejsce urodzenia; kraj urodzenia; adres miejsca pobytu stałego; adres miejsca pobytu czasowego; przewidywany okres pobytu poza granicami Rzeczypospolitej (...)

 • Czym jest zameldowanie i wymeldowanie? Przesłanki i zasady realizacji obowiązku meldunkowego

  pobytu stałego lub czasowego trwającego ponad 3 miesiące można dokonać podczas zameldowania w nowym miejscu pobytu, wskazując adres dotychczasowego miejsca pobytu, z którego ma (...)

 • Porada prawna na temat pobytu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pobytu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Obowiązek meldunkowy

  . Zainteresowanemu wydaje się zaświadczenie o wymeldowaniu danej osoby z dotychczasowego miejsca pobytu. Obowiązek wymeldowania nie dotyczy jednak osoby zameldowanej czasowo, jeśli opuściła miejsce (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach

  okres legalnego pobytu cudzoziemca w ramach ruchu bezwizowego (pkt 5.1 załącznik 16 rozporządzenia) np. 15 dni, a ma zamiar powierzyć mu wykonywanie pracy na okres 90 dni? Czy mamy podpierać się

 • Nowa ustawa o cudzoziemcach

  . Określono również jakie elementy powinny się znaleźć w karcie pobytu. Karta pobytu jest wydawana tak jak dotychczas czas oznaczony i tak jak dotychczas ma ważność przez 10 lat. Karta pobytu, (...)

 • Zasady pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej

  przedłużenia pobytu, o ile właściwe organy tych państw albo organizacji międzynarodowych uznają zasady pobytu (status) ich wojsk wynikające z ustawy oraz złożą zobowiązanie, że ich wojska (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  ;rych mowa w przepisach o instytutach badawczych; delegowanych przez pracodawcę zagranicznego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, jeżeli zachowują oni miejsce stałego pobytu za granicą, na okres

 • Kto zapłaci za leczenie za granicą?

  przewiezieniu pacjenta, przez instytucję państwa członkowskiego miejsca pobytu zgodnie ze stosowanymi przez nią przepisami, a następnie ich zwrot instytucji państwa członkowskiego miejsca pobytu (...)

 • VII - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie nieprocesowe

  rodzicielskiej, postępowanie toczy się z zachowaniem przepisu art. 579.Art. 598[3]. Jeżeli miejsce pobytu osoby podlegającej władzy rodzicielskiej lub pozostającej pod opieką nie jest znane, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)

 • przymusowe wymeldowanie

  Czy mój mąż może wymeldować mnie i dziecko z mieszkania(własnościowe), z którego wyprowadziliśmy się 2 lata temu? Adres naszego pobytu zna. Jak (...)

 • jestem polakiem mieszkam we francji,żona wyjechała z dziećmi do polski

  Witam od razu przejdę do rzeczy a więc ,mieszkałem z żoną we Francji około 6 lat,nagle żona podjeła decyzję o powrocie do polski,ale ja że mam (...)

 • meldunek

  Witam, Jestem zameldowana w mieszkaniu babci, ktora niedawno zmarla. Zostawila testament i wiekszosc majatku ( w tym wypadku mieszkanie)odziedziczyl moj (...)

 • Zameldowanie a prawo do pobytu w lokalu

  Witam, wynajmuje w Warszawie mieszkanie, ale wlascicielka tego mieszkania nie podpisala ze mna oficjalnej umowy o najem lokalu w zwiazku z tym, ze nie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane