Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Lista państw, z którymi Polska zawarła porozumienie o ruchu bezwizowym

  ) Malta (jak EU/EOG) Meksyk (pobyt do 90 dni) Maroko (pobyt do 90 dni) Mauritius (pobyt do 90 dni) Meksyk (pobyt do 180 dni) Monako (jak EU/EOG) Mołdawia (pobyt do 90 (...)

 • Obowiązek meldunkowy cudzoziemców

  Rzeczypospolitej Polskiej, dokument "zgoda na pobyt tolerowany" albo zezwolenie na pobyt stały, zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej, decyzję o nadaniu statusu (...)

 • Obowiązek meldunkowy

  tego, czy dana osoba jest zameldowana na pobyt stały, czy na pobyt czasowy. Zasadą jest, że osoba zameldowana na pobyt czasowy, lecz przebywająca nieprzerwanie na terenie danej miejscowości (...)

 • Porada prawna na temat pobyt

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pobyt, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak zostać rezydentem długoterminowym Wspólnoty?

  długoterminowego jest trwały. Cudzoziemcowi, który uzyskał zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego WE wydaje się kartę pobytu.  Jednakże cudzoziemcowi cofa się zezwolenie (...)

 • Ułatwienia dla pożytecznych obcokrajowców

  postępowania informacje, które jest zawarte w załączniku do formularza wniosku o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy; wprowadzenie ułatwień w udzielaniu zezwolenia na pobyt czasowy (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach

  stempla potwierdzającego złożenie wniosku o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy, pobyt stały lub pobyt rezydenta długoterminowego UE, a jednocześnie bezpośrednio przed złożeniem (...)

 • Zasady uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych w obrocie gospodarczym w Polsce

  , którzy:  1. posiadają w Rzeczypospolitej Polskiej: a) zezwolenie na pobyt stały, b) zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej, c) zezwolenie (...)

 • Jak dobrowolnie ubezpieczyć się zdrowotnie?

  w Polsce na podstawie wizy, zezwolenia na pobyt czasowy, zezwolenia na pobyt stały, zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej, zgody na pobyt ze względów (...)

 • Nowa ustawa o cudzoziemcach już uchwalona

  zalegalizować swój pobyt. W ustawie wydłużono z 2 do 3 lat maksymalny okres, na który cudzoziemcom może być udzielone zezwolenie na pobyt czasowy. Wniosek o zezwolenie na pobyt czasowy (...)

 • Zameldowanie w pomieszczeniu tymczasowym

  .). W związku z powyższym, naszym zdaniem gmina nie powinna odmówić zameldowania na pobyt stały.Na marginesie można wspomnieć, iż lokale nie mają charakteru użytkowego lecz mieszkalny, gdyż

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Obywatelstwo niemieckie

  Czy jest jakaś szansa uzyskania obywatelstwa niemieckiego (lub podwójnego: pol. i niem.), jeśli moja babka była Niemką (córką Niemców), następnie (...)

 • zameldowanie na pobyt stały

  Kilka dni temu zmieniłem stan cywilny i zostałem szczęśliwym małżonkiem.Mieszkam z moja rodziną w mieszkaniu własnościowym.Postanowiliśmy zamieszkać (...)

 • zameldowanie pobyt czasowy, a długi na pobycie stałym

  Czy jeśli moje zameldowanie stałe rózni sie od czasowego, to czy odpowiadam za długi z mieszkania na którym jestem zameldowana na pobyt stały a nie (...)

 • Czy komornik może zająć rente rodzinna ?

  Mam 24 lata i pobieram rentę rodzinną po zmarłym ojcu jednak ostatnio dowiedziałam sie że mieszkanie w którym jestem zameldowana (a w nim nie mieszkam) (...)

 • Czy zapłace podatek za sprzedaż mieszkania ze spadku

  Witam . Chciałbym sprzedać mieszkanie ktore kiedyś było mojej ciotki ( a własciwie to ciotki mojej mamy , ale w dalszej czesci tego opisu bede pisał (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane