Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Lista państw, z którymi Polska zawarła porozumienie o ruchu bezwizowym

  ) Malta (jak EU/EOG) Meksyk (pobyt do 90 dni) Maroko (pobyt do 90 dni) Mauritius (pobyt do 90 dni) Meksyk (pobyt do 180 dni) Monako (jak EU/EOG) Mołdawia (pobyt do 90 (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  oraz ust. 1 pkt 1–6, posiadającym zezwolenie na pobyt czasowy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej; posiada zezwolenie na pobyt czasowy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej udzielone (...)

 • Opłaty za pobyt w DPS trzeba ustalić w decyzji

  opłaty za pobyt w domu pomocy społecznej może zostać wydane dopiero po ostatecznym ustaleniu osoby zobowiązanej i określeniu wysokości opłaty miesięcznej za pobyt. Instytucja zwolnienia z (...)

 • Porada prawna na temat pobyt

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pobyt, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Obowiązek meldunkowy cudzoziemców

  urzędu osobie zaświadczenie o zameldowaniu na pobyt stały.   Organ dokonujący zameldowania na pobyt czasowy wydaje osobie, na jej wniosek, zaświadczenie o zameldowaniu na pobyt czasowy. (...)

 • Obowiązek meldunkowy

  tego, czy dana osoba jest zameldowana na pobyt stały, czy na pobyt czasowy. Zasadą jest, że osoba zameldowana na pobyt czasowy, lecz przebywająca nieprzerwanie na terenie danej miejscowości (...)

 • Jak zostać rezydentem długoterminowym Wspólnoty?

  długoterminowego jest trwały. Cudzoziemcowi, który uzyskał zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego WE wydaje się kartę pobytu.  Jednakże cudzoziemcowi cofa się zezwolenie (...)

 • Ułatwienia dla pożytecznych obcokrajowców

  postępowania informacje, które jest zawarte w załączniku do formularza wniosku o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy; wprowadzenie ułatwień w udzielaniu zezwolenia na pobyt czasowy (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach

  stempla potwierdzającego złożenie wniosku o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy, pobyt stały lub pobyt rezydenta długoterminowego UE, a jednocześnie bezpośrednio przed złożeniem (...)

 • Zasady uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych w obrocie gospodarczym w Polsce

  , którzy:  1. posiadają w Rzeczypospolitej Polskiej: a) zezwolenie na pobyt stały, b) zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej, c) zezwolenie (...)

 • Jak dobrowolnie ubezpieczyć się zdrowotnie?

  w Polsce na podstawie wizy, zezwolenia na pobyt czasowy, zezwolenia na pobyt stały, zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej, zgody na pobyt ze względów (...)

 • Nowa ustawa o cudzoziemcach już uchwalona

  zalegalizować swój pobyt. W ustawie wydłużono z 2 do 3 lat maksymalny okres, na który cudzoziemcom może być udzielone zezwolenie na pobyt czasowy. Wniosek o zezwolenie na pobyt czasowy (...)

 • Zameldowanie w pomieszczeniu tymczasowym

  .). W związku z powyższym, naszym zdaniem gmina nie powinna odmówić zameldowania na pobyt stały.Na marginesie można wspomnieć, iż lokale nie mają charakteru użytkowego lecz mieszkalny, gdyż

 • Przekazywanie przez organy danych o zameldowaniu

  adresu i daty zameldowania na pobyt stały,  zbiór danych osób zameldowanych na pobyt czasowy trwający do 2 miesięcy (też znajdują się tutaj dane dotyczące adresu i daty zameldowania (...)

 • Obowiązek meldunkowy obywateli polskich

  urodzenia osoby meldującej się; oznaczenie organu wydającego zaświadczenie; adres jej zameldowania na pobyt stały lub adres zameldowania na pobyt czasowy oraz datę upływu deklarowanego terminu (...)

 • Meldunek na pobyt czasowy uniemożliwia wymeldowanie ze stałego miejsca pobytu

  pobyt stały. Tak jest w razie wykonywania pracy poza miejscem pobytu stałego. Bez wyeliminowania z obrotu prawnego czasowego zameldowania nie można uznać, iż A. B. bez wymeldowania opuścił

 • NIP i PESEL dla obcokrajowca

  rodowe, obywatelstwo lub obywatelstwa, adres miejsca zamieszkania, adres miejsca zameldowania na pobyt stały lub czasowy, rodzaj i numer dowodu tożsamości (np. paszportu lub karty pobytu) oraz numer

 • Czym jest zameldowanie i wymeldowanie? Przesłanki i zasady realizacji obowiązku meldunkowego

  przez co najmniej 3 miesiące, powinien się zameldować na pobyt stały lub czasowy najpóźniej 30 dnia od chwili przybycia do tej miejscowości.  Zgłaszając pobyt czasowy, należy (...)

 • Obowiązek meldunkowy ludności - ewidencja

  , wypoczynkiem lub ze względów rodzinnych, 3) odbywanie czynnej służby wojskowej, 4) pobyt w zakładach karnych i poprawczych, aresztach śledczych, schroniskach dla nieletnich i zakładach wychowawczych. (...)

 • Projekt nowej ustawy o cudzoziemcach

  nowa ustawa? Nastąpi zmiana terminologii: „zezwolenie na pobyt czasowy” zastąpi aktualne „zezwolenie na zamieszkanie na czas oznaczony” a „zezwolenie na pobyt

 • PESEL - czyli Powszechny Elektroniczny System Ewidencji Ludności

  terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, których dane są gromadzone w rejestrze PESEL;   organ gminy właściwy do zameldowania na pobyt stały albo pobyt czasowy dla osób, których (...)

 • Obowiązek meldunkowy

  zameldowania na pobyt stały, a w razie jego braku zameldowania na pobyt czasowy trwający ponad 3 miesiące na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej; w przypadku braku zameldowania na pobyt (...)

 • Na jaką pomoc społeczną można liczyć?

  skierowana do domu pomocy społecznej - w wysokości różnicy między średnim kosztem utrzymania w domu pomocy społecznej a opłatami wnoszonymi przez mieszkańca  i jego rodzinę. Opłatę za pobyt (...)

 • Wjazd cudzoziemca na terytorium RP

  do 90 dni. Pobyt obywatela Unii i członka jego rodziny na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przekraczający okres 3 miesięcy wymaga uzyskania zezwolenia na pobyt lub zezwolenia na pobyt (...)

 • Zameldowanie stałe i czasowe

  jest obowiązana zameldować się na pobyt stały, chyba że zachodzą okoliczności wskazujące na to, iż pobyt ten nie utracił charakteru pobytu czasowego. Okolicznościami wskazującymi na pobyt (...)

 • Ponowne zameldowanie na pobyt czasowy

  uzasadniające zameldowanie na pobyt czasowy trwający ponad 3 miesiące (tak wskazuje ustawa, lecz wydaje się, że to omyłka i dla jednolitości przepisu powinno być 2 miesiące) uważa się (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Obywatelstwo niemieckie

  Czy jest jakaś szansa uzyskania obywatelstwa niemieckiego (lub podwójnego: pol. i niem.), jeśli moja babka była Niemką (córką Niemców), następnie (...)

 • zameldowanie na pobyt stały

  Kilka dni temu zmieniłem stan cywilny i zostałem szczęśliwym małżonkiem.Mieszkam z moja rodziną w mieszkaniu własnościowym.Postanowiliśmy zamieszkać (...)

 • zameldowanie pobyt czasowy, a długi na pobycie stałym

  Czy jeśli moje zameldowanie stałe rózni sie od czasowego, to czy odpowiadam za długi z mieszkania na którym jestem zameldowana na pobyt stały a nie (...)

 • Czy komornik może zająć rente rodzinna ?

  Mam 24 lata i pobieram rentę rodzinną po zmarłym ojcu jednak ostatnio dowiedziałam sie że mieszkanie w którym jestem zameldowana (a w nim nie mieszkam) (...)

 • Czy zapłace podatek za sprzedaż mieszkania ze spadku

  Witam . Chciałbym sprzedać mieszkanie ktore kiedyś było mojej ciotki ( a własciwie to ciotki mojej mamy , ale w dalszej czesci tego opisu bede pisał (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane