Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  skopiowania jego dokumentu uprawniającego do pobytu w PolsceW przypadku umowy o pracę cudzoziemiec ma prawo do co najmniej minimalnego wynagrodzenia w Polsce (w (...)

 • Ułatwienia dla pożytecznych obcokrajowców

  będą się ubiegać o pobyt czasowy w Polsce w związku z przeniesieniem wewnątrz przedsiębiorstwa spoza UE, oraz cudzoziemców studiujących w Polsce, (...)

 • Legalizacja pobytu męża obcokrajowca - opinia prawna

  Schengen. Trzeba jednak pamiętać, że w takiej sytuacji ewentualny powrót męża do Polski (przynajmniej dopóki Polska nie będzie w Schengen) pozostawi otwartą kwestię legalizacji pobytu w (...)

 • Porada prawna na temat pobyt w polsce

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pobyt w polsce, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pobyt obcokrajowca w Polsce

  się udzielenia zezwolenia na osiedlenie się, jeżeli:nie spełnia wymogów określonych w ustawie; jego dane znajdują się w wykazie cudzoziemców, których pobyt (...)

 • Ślub cywilny z obcokrajowcem i pobyt w Polsce

  polskie (ewentualnie po jakim czasie), a do tego czasu czy otrzyma wizę na pobyt stały? Czy jej syn też dostanie obywatelstwo lub wizę? Bez względu na to, czy zawrze Pan związek małżeński w (...)

 • Częściowe zniesienie wiz dla Ukraińców

  holenderscy senatorowie. "(...) głosowanie w Senacie Niderlandów stanowi istotny sygnał od Niderlandów i całej Unii Europejskiej dla naszych ukraińskich przyjaciół: (...)

 • Wjazd cudzoziemca na terytorium RP

  zezwoleniu na pobyt czasowy, a wystąpiły okoliczności uzasadniające objęcie go taką decyzją, wydaną uprzednio decyzję w tej sprawie zmienia się. W przypadku, gdy zezwolenie na pobyt (...)

 • Uzyskanie zezwolenia na pracę dla cudzoziemca

  studiów wyższych lub doktoranckich d) przebywa w Polsce w celu prowadzenia badań naukowych e) posiada dokument pobytowy wydany na podstawie rozporządzenia Rady UE nr 1030/2002 f) (...)

 • Obowiązek meldunkowy pozostaje

  osób. Numer PESEL nie zostanie nadany przy zameldowaniu cudzoziemców, których pobyt w Polsce będzie krótkotrwały lub tranzytowy (nie przekraczający 30 (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach

  wykonywania pracy w Polsce, starosta może wydać zezwolenie na pracę sezonową na okres legalnego pobytu tego cudzoziemca w Polsce, nie dłuższy jednak niż 9 miesięcy w roku (...)

 • Obowiązek meldunkowy

  Wspólnot Europejskich, decyzję o nadaniu statusu uchodźcy w Rzeczypospolitej Polskiej, udzieleniu w Rzeczypospolitej Polskiej ochrony uzupełniającej lub zgody na pobyt tolerowany. W (...)

 • Pracowitym cudzoziemcom będzie łatwiej przenieść się do Polski

  kraju pracę (w tym w zawodach pożądanych dla polskiej gospodarki). Dla takich osób legalizacja pobytu w Polsce będzie uproszczona.  W najbliższym czasie (...)

 • Jak dobrowolnie ubezpieczyć się zdrowotnie?

  w Polsce na podstawie wizy, zezwolenia na pobyt czasowy, zezwolenia na pobyt stały, zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej, zgody na pobyt ze (...)

 • Osoba zagraniczna a spółka z o.o.

  osobę do trzeciej grupy, o której mowa wart. 13 ust. 3 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Osoba ta może zatem prowadzić działalność gospodarczą w formie spółki zo.o. na (...)

 • Ofiary handlu ludźmi lepiej chronione

  prawo ścigać przestępców handlu ludźmi, cudzoziemiec – ofiara handlu ludźmi -  może otrzymać pozwolenie na legalny pobyt w Polsce na okres 3 miesięcy (dziecko (...)

 • Ustanowienie rezydencji podatkowej w Polsce

  jako rezydentów podatkowych w Polsce? Osoba powracająca do Polski z zamiarem stałego tu zamieszkania, chcąca zalegalizować swój pobyt w Polsce w znaczeniu potwierdzenia (...)

 • Pobyt w celu połączenia się z rodziną

  może on starać się o pobyt w Polsce w celu połączenia z dzieckiem, gdy przyjazd jego miałby się odbyć : a) z Francji, b) z jego ojczyzny w Afryce, gdzie nie ma polskiej (...)

 • Zezwolenie na osiedlenie się-nieprzerwany pobyt

  Ustawa o cudzoziemcach mówi, że do uzyskania stałego pobytu konieczny jest nieprzerwany pobyt w Polsce. Nieprzerwany jest określony jako "przerwy nie dłuższe niż dwa miesiące". Czy oznacza (...)

 • Ostatni dzień abolicji dla cudzoziemców

  (649). Pobyt w Polsce zalegalizowali w większości obywatele m.in. Ukrainy (944), Wietnamu (611), Armenii (338). Zdecydowaną większość (ponad 97%) wnioskujących stanowią osoby, (...)

 • Władza rodzicielska rodzica nad dzieckiem

  ?) to przed jakim sądem? W jakim kraju miałoby się to odbywać? W miejscu urodzenia i zamieszkania dziecka? W miejscu przebywania ojca? Czy jest możliwość by wszystko odbyło się w (...)

 • Zasady uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych w obrocie gospodarczym w Polsce

  czasowy udzielone w związku z okolicznością, o której mowa w art. 144 (tj. zezwolenie na pobyt czasowy w celu kształcenia się na studiach), art. 159 ust. 1 (tj. zezwolenie (...)

 • Odebranie dziecka uprowadzonego za granicę

  rozstrzygany jest przez sąd opiekuńczy. Z kontekstu pytania wynika, że pobyt w Polsce jest jedynie tymczasowy, a rodzice stale mieszkają z dzieckiem we Włoszech. W razie pozostania (...)

 • Szerszy dostęp do polskiego rynku pracy

  2012.Uwzględnienie w pkt 30 cudzoziemców, którzy uczestniczą w programach pomocy rozwojowej, ma podobne uzasadnienie jak w przypadku programów pomocy humanitarnej (...)

 • Konkubinat a status uchodźcy

  właśnie tak wygląda. Kilkanaście tygodni temu straciłam dziecko w wyniku poronienia. Jak te wszystkie fakty mogą nam pomóc w zalegalizowaniu jego pobytu w naszym kraju? W styczniu (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  systemów zabezpieczenia społecznego oraz inne umowy międzynarodowe wiążące nasz kraj. W przypadku pozostałych obcokrajowców, którzy przebywają w Polsce (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Prawa ojca

  Moja sytuacja jest nastepujaca . Moja jeszcze zona mnie zostawila. Nie mamy jeszcze rozwodu ani separacji . Chce zabrac moja roczna coreczke na tydzien (...)

 • Obywatelstwo niemieckie

  Czy jest jakaś szansa uzyskania obywatelstwa niemieckiego (lub podwójnego: pol. i niem.), jeśli moja babka była Niemką (córką Niemców), następnie (...)

 • problem z najemcami

  Witam serdecznie. Spróbuję zwięźle naświetlić problem. Wynajmuję parze z dwójką dzieci mieszkanie od prawie 3 lat. W ciągu ostatniego roku pojawiły (...)

 • Lesbijka walczy o prawo pobytu w Polsce

  Przez parę lat mieszkałam w stanach gdzie poznałam swoją partnerkę, dostałam w kraju nową pracę więc postanowiłyśmy się przeprowadzić. Układa (...)

 • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane