Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obowiązek meldunkowy

  , czy dana osoba jest zameldowana na pobyt stały, czy na pobyt czasowy. Zasadą jest, że osoba zameldowana na pobyt czasowy, lecz przebywająca nieprzerwanie na terenie danej (...)

 • Nowa ustawa o cudzoziemcach już uchwalona

  zalegalizować swój pobyt. W ustawie wydłużono z 2 do 3 lat maksymalny okres, na który cudzoziemcom może być udzielone zezwolenie na pobyt czasowy. Wniosek o zezwolenie na pobyt (...)

 • Projekt nowej ustawy o cudzoziemcach

  nowa ustawa? Nastąpi zmiana terminologii: „zezwolenie na pobyt czasowy” zastąpi aktualne „zezwolenie na zamieszkanie na czas oznaczony” a „zezwolenie na pobyt

 • Opinia prawna na temat pobyt czasowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pobyt czasowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Meldunek na pobyt czasowy uniemożliwia wymeldowanie ze stałego miejsca pobytu

  ;dzkiego Sądu Administracyjnego, który orzekł, iż:Legitymowanie się zameldowaniem na pobyt czasowy znosi obowiązek wymeldowania się z miejsca dotychczasowego pobytu stałego na podstawie (...)

 • Przekazywanie przez organy danych o zameldowaniu

  adresu i daty zameldowania na pobyt stały,  zbiór danych osób zameldowanych na pobyt czasowy trwający do 2 miesięcy (też znajdują się tutaj dane dotyczące adresu i daty zameldowania (...)

 • Obowiązek meldunkowy

  zameldowania na pobyt stały, a w razie jego braku zameldowania na pobyt czasowy trwający ponad 3 miesiące na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej; w przypadku braku zameldowania na (...)

 • Będą zmiany w uprawnieniach dla cudzoziemców?

  Wydłużenie z 2 do 3 lat zezwolenia na pobyt czasowy dla cudzoziemców, jedno zezwolenie na pobyt i pracę w Polsce, czy zezwolenie na pobyt czasowy na okres 2 lat dla cudzoziemców

 • NIP i PESEL dla obcokrajowca

  ewidencyjny PESEL. cudzoziemiec, NIP, pesel, ewidencja, podatnik, zameldowanie, pobyt stały, pobyt czasowy.

 • Ponowne zameldowanie na pobyt czasowy

  .  Można się zameldować ponownie na pobyt czasowy. Proszę jednak pamiętać, że z wyjątkami opisanymi poniżej osoba zameldowana na pobyt czasowy i przebywająca (...)

 • Zameldowanie w pomieszczeniu tymczasowym

  okoliczności uzasadniające zameldowanie na pobyt czasowy trwający ponad 3 miesiące uważa się w szczególności:  wykonywanie pracy poza miejscem pobytu stałego; pobyt (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zameldowanie nieletniego

  Mieszkam z dziećmi w swoim mieszkaniu i wszyscy jesteśmy tam zameldowani. Ostatnio wynikła taka sprawa: mój wujek chce zameldować moją 15 - letnią (...)

 • czy trzeba koniecznie meldować gościa?

  czy waściciel domu koniecznie musi zameldować na czasowo osobę ,która przebywa u niej powiedzmy "gościnnie" przez okres 3 miesięcy Nie (...)

 • Meldunek czasowy

  Pilnie szukam podstawy prawnej, mówiącej , że można byC w kilku miejscach zameldowanym (jednocześnie) na pobyt czasowy. (Adrianna) To jakiś absurd. (...)

 • Co lepsze darowizna czy testament?

  witam, co jest lepszym rozwiązaniem darowizna czy spadek? Chodzi o rodziców zapisujących nieruchomość na jedno dziecko. Czy pozostałe dzieci mają (...)

 • Zameldowanie a prawo do pobytu w lokalu

  Witam, wynajmuje w Warszawie mieszkanie, ale wlascicielka tego mieszkania nie podpisala ze mna oficjalnej umowy o najem lokalu w zwiazku z tym, ze nie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane