Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obowiązek meldunkowy

  tego, czy dana osoba jest zameldowana na pobyt stały, czy na pobyt czasowy. Zasadą jest, że osoba zameldowana na pobyt czasowy, lecz przebywająca nieprzerwanie na terenie (...)

 • Nowa ustawa o cudzoziemcach już uchwalona

  zalegalizować swój pobyt. W ustawie wydłużono z 2 do 3 lat maksymalny okres, na który cudzoziemcom może być udzielone zezwolenie na pobyt czasowy. Wniosek o zezwolenie na pobyt (...)

 • Projekt nowej ustawy o cudzoziemcach

  nowa ustawa? Nastąpi zmiana terminologii: „zezwolenie na pobyt czasowy” zastąpi aktualne „zezwolenie na zamieszkanie na czas oznaczony” a „zezwolenie na pobyt

 • Porada prawna na temat pobyt czasowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pobyt czasowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Meldunek na pobyt czasowy uniemożliwia wymeldowanie ze stałego miejsca pobytu

  ;dzkiego Sądu Administracyjnego, który orzekł, iż:Legitymowanie się zameldowaniem na pobyt czasowy znosi obowiązek wymeldowania się z miejsca dotychczasowego pobytu stałego na podstawie (...)

 • Przekazywanie przez organy danych o zameldowaniu

  adresu i daty zameldowania na pobyt stały,  zbiór danych osób zameldowanych na pobyt czasowy trwający do 2 miesięcy (też znajdują się tutaj dane dotyczące adresu i daty zameldowania (...)

 • Obowiązek meldunkowy

  zameldowania na pobyt stały, a w razie jego braku zameldowania na pobyt czasowy trwający ponad 3 miesiące na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej; w przypadku braku zameldowania na (...)

 • Będą zmiany w uprawnieniach dla cudzoziemców?

  Wydłużenie z 2 do 3 lat zezwolenia na pobyt czasowy dla cudzoziemców, jedno zezwolenie na pobyt i pracę w Polsce, czy zezwolenie na pobyt czasowy na okres 2 lat dla cudzoziemców

 • NIP i PESEL dla obcokrajowca

  ewidencyjny PESEL. cudzoziemiec, NIP, pesel, ewidencja, podatnik, zameldowanie, pobyt stały, pobyt czasowy.

 • Ponowne zameldowanie na pobyt czasowy

  .  Można się zameldować ponownie na pobyt czasowy. Proszę jednak pamiętać, że z wyjątkami opisanymi poniżej osoba zameldowana na pobyt czasowy i przebywająca (...)

 • Zameldowanie stałe i czasowe

  jest obowiązana zameldować się na pobyt stały, chyba że zachodzą okoliczności wskazujące na to, iż pobyt ten nie utracił charakteru pobytu czasowego. Okolicznościami wskazującymi na pobyt (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zameldowanie nieletniego

  Mieszkam z dziećmi w swoim mieszkaniu i wszyscy jesteśmy tam zameldowani. Ostatnio wynikła taka sprawa: mój wujek chce zameldować moją 15 - letnią (...)

 • czy trzeba koniecznie meldować gościa?

  czy waściciel domu koniecznie musi zameldować na czasowo osobę ,która przebywa u niej powiedzmy "gościnnie" przez okres 3 miesięcy Nie (...)

 • Meldunek czasowy

  Pilnie szukam podstawy prawnej, mówiącej , że można byC w kilku miejscach zameldowanym (jednocześnie) na pobyt czasowy. (Adrianna) To jakiś absurd. (...)

 • Co lepsze darowizna czy testament?

  witam, co jest lepszym rozwiązaniem darowizna czy spadek? Chodzi o rodziców zapisujących nieruchomość na jedno dziecko. Czy pozostałe dzieci mają (...)

 • Zameldowanie a prawo do pobytu w lokalu

  Witam, wynajmuje w Warszawie mieszkanie, ale wlascicielka tego mieszkania nie podpisala ze mna oficjalnej umowy o najem lokalu w zwiazku z tym, ze nie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane