Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

  • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)

    ubezpieczeniaa społecznego w razie choroby i macierzyństwa, f) posłom i senatorom, g) osobom, którym po dniu wejścia w życie ustawy ustalone zostało prawo do emerytury, renty, renty (...)

  • Zatrudnienie pobierającego rentę rodzinną

    całkowitej niezdolności do pracy; 18% kwoty bazowej, o której mowa w pkt 1 - dla renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy;  20,4% kwoty bazowej, o której mowa w pkt 1 - dla renty (...)

  • Prawo do renty rodzinnej a przerwanie nauki

    względu na wiek. Zakładając, że ma Pani więcej niż 16 lat i nie jest Pani całkowicie niezdolna do pracy wtedy pobieranie renty rodzinnej powyżej 16-go roku życia a do 25-go roku uwarunkowane (...)

  • Opinia prawna na temat pobieranie renty rodzinnej po ojcu

    Nie szukaj dłużej informacji na temat pobieranie renty rodzinnej po ojcu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

  • Jak uzyskać rentę i emeryturę przyznawaną w szczególnym trybie?

    ). Prawodawca w ustawie o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych wskazał, że podmiotami uprawnionymi do przyznania emerytury, renty, renty rodzinnej w drodze wyjątku (...)

  • Zajmowanie lokalu bez tytułu prawnego

    lub członków rodziny uprawnionych do renty rodzinnej po funkcjonariuszu, który w chwili śmierci spełniał warunki wymagane do uzyskania emerytury lub renty, lokalu mieszkalnego (...)

  • Odprawa pośmiertna

    , takie prawa majątkowe przechodzą, po śmierci pracownika, na małżonka oraz inne osoby spełniające warunki wymagane do uzyskania renty rodzinnej w myśl przepisów o emeryturach i rentach (...)

  • Pobieranie wojskowej renty rodzinnej przez dzieci zmarłego

    Czy dzieci zmarłego pobierającego emeryturę wojskową są uprawnione do pobierania renty rodzinnej na podstawie tej emerytury? Do renty rodzinnej (z tytułu pobieranej emerytury) uprawnieni (...)

  • Konkubinat-życie bez ślubu-skutki prawne

    konkubentów popadł w niedostatek, prawo ustawowego dziedziczenia po jednym z konkubentów, prawo do renty rodzinnej po zmarłym konkubencie, prawo do wspólnego (...)

  • Dla kogo i jakie świadczenia rodzinne?

    , z wyłączeniem pracy wykonywanej na podstawie umowy o dzieło,  uzyskaniem zasiłku przedemerytalnego lub świadczenia przedemerytalnego, a także emerytury lub renty, renty rodzinnej (...)

  • Renta rodzinna a posiadanie gospodarstwa rolnego

    renty rodzinnej? Zgodnie z art. 104 ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, prawo do emerytury lub renty ulega zawieszeniu lub świadczenia te ulegają zmniejszeniu, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

  • renta

    1.Czy osoba chorujaca na cukrzyce insulinozalezna może otrzymać rentę 2.Osoba po stendach (bez zawału) leczona kardiologicznie może dostać rentę (...)

  • Wysokość alimentów - a dochody ojca

    Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

  • Renta rodzinna

    Mam obecnie rentę rodzinną ,która skończy mi sie gdy we wrześniu skończe 25 lat.Mogłabym mieć ją przedłużoną o rok gdybym była na ostatnim (...)

  • Renta rodzinna po ojcu

    Dzień dobry. Mój mąż zmarł 6 lat temu. Niestety, moje dzieci nie uzyskały prawa do renty rodzinnej po nim. Wykazałam 16 lat opłacania składek, (...)

  • Nowe ciuchy matki za alimenty na dziecko

    Mój facet jest po rozwodzie ,dobrowolnie zgodził sie płacic 400 zł na dziecko.Wszystko było ok do czasu kiedy zaczelismy zauważać że mała chodzi (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane