Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks karny

  .§ 3. Sąd może podjąć postępowanie karne, jeżeli sprawca po wydaniu orzeczenia o warunkowym umorzeniu postępowania, lecz przed jego uprawomocnieniem się, rażąco narusza porządek prawny, a (...)

 • Czego można żądać od Policji, czyli zatargi z sąsiadem - opinia prawna

  . Świda, Prawo karne, Warszawa 1986, s. 499). W tym miejscu należy podkreślić, że przestępstwo opisane w art. 190 kk jest przestępstwem ściganym na wniosek pokrzywdzonego, a więc osoby, w (...)

 • Domaganie się odszkodowania w procesie karnym

  . odszkdowanie, proces karny, pozew cywilny, prawo karne, pobicie, udowodnienie szkody

 • Porada prawna na temat pobicie prawo karne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pobicie prawo karne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Związanie prawomocnym orzeczeniem

  postanowienie o umorzeniu. Zasada jest jednak taka, że to prokurator określa podstawę prawną czynu. kwalifikacja prawna, prokurator, umorzenie, karne prawo, postępowanie, przestępstwo

 • Jak obronić się przed paparazzi?

  lipca 2010 roku na łamach gazety. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl paparazzi, celebryci, prywatność, kodeks karny, ochrona prywatności, prawo do prywatności, Anna Mucha, Edyta Górniak, Justyna Steczkowska

 • Kodeks karny wykonawczy

  wziąć udział w posiedzeniu, gdy ustawa tak stanowi. W posiedzeniu sądu wyższej instancji mają prawo wziąć udział osoby, którym przysługuje prawo do udziału w posiedzeniu sądu pierwszej (...)

 • Badanie psychiatryczne

  . badanie psychiatryczne, postępowanie karne, postępowanie przygotowawcze, biegły, lekarz psychiatra, zadawanie pytań, materiały końcowe

 • Polska zawetowała unijne konkluzje...

  duszpasterstwo. To Polska jest jedynym krajem w Europie, w którym prawo karne nigdy nie przewidywało sankcji za stosunki homoseksualne, podczas gdy np. w Niemczech takie kary zniesiono dopiero (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. I

  recydywistów penitencjarnych, 4) zakładach karnych dla odbywających karę aresztu wojskowego. Art. 70. § 1. Zakłady karne wymienione w art. 69 mogą być organizowane jako: 1) zakłady karne (...)

 • VI - Kodeks postępowania karnego - Postępowanie w sprawach karnych ze stosunków międzynarodowych

  Rzeczypospolitej Polskiej na nie powróciła,  3) nie została orzeczona kara pozbawienia wolności albo inny środek polegający na pozbawieniu wolności,  4) postępowanie karne nie wiąże (...)

 • Kodeks postępowania karnego

  mają one prawo wziąć udział w posiedzeniu, jeżeli się stawią, chyba że ustawa stanowi inaczej.Art. 97. Jeżeli zachodzi potrzeba sprawdzenia okoliczności faktycznych przed wydaniem orzeczenia na

 • Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych

  egzekucyjnego z nieruchomości spółdzielni, nabywcą budynku albo udziału w budynku nie będzie spółdzielnia mieszkaniowa, spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu przekształca się w prawo (...)

 • Kiedy może nastąpić warunkowe umorzenie postępowania karnego?

  może okazać się udana (wówczas postępowanie nie zostanie nigdy podjęte) albo nieudana (wówczas postępowanie karne zostanie podjęte - zobacz dalej). Kiedy sąd podejmie postępowanie (...)

 • Nagrywanie posiedzenia sądowego

  uchybienia, a jeśli nawet to i tak nie doszło do nagrania przebiegu rozprawy. dowód, jawność rozprawy, nagrywanie dźwięku, sąd karny, postępowanie karne

 • Proces karny i postępowanie cywilne - wzajemne zależności

  (Dz. U. z 2016 r. poz. 1822) postępowanie karne, postępowanie cywilne, roszczenia majątkowe wynikające z przestępstwa, dochodzenie roszczeń, proces karny, oskarżony, pokrzywdzony, powód cywilny

 • CEPiK po zmianach

  pracy i szkoły.Skorzystaj z usługi. Punkty karne online E-usługa "Sprawdź swoje punkty karne" to możliwość kontroli posiadanych punktów karnych bez wychodzenia z domu i za darmo. (...)

 • ekstradycja do dwóch spraw karnych

  przed przekazaniem, chyba że organ sądowy tego państwa w orzeczeniu o przekazaniu postanowił inaczej (pkt. 1), postępowanie karne nie wiąże się ze stosowaniem wobec osoby ściganej środka polegającego

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)

  wolnym od zajęć dydaktycznych. 2. Nauczyciel akademicki uzyskuje prawo do pierwszego urlopu wypoczynkowego w ostatnim dniu poprzedzającym letnią przerwę w zajęciach dydaktycznych, a prawo (...)

 • I - Kodeks postępowania karnego - Przepisy wstępne. Sąd. Strony

  prawomocnym wyrokiem. § 2. Nie dające się usunąć wątpliwości rozstrzyga się na korzyść oskarżonego. Art. 6. Oskarżonemu przysługuje prawo do obrony, w tym prawo do korzystania z pomocy (...)

 • Zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony kilkakrotnie wykonuje się równocześnie

  odwołał się skazany, powziął wątpliwości i przedstawił Sądowi Najwyższemu następujące zagadnienie prawne: "Czy jednorodzajowe środki karne - w szczególności środki karne (...)

 • Kodeks pracy

  .  W razie naruszenia przez pracodawcę przepisów niniejszego oddziału, pracownikowi przysługuje prawo odwołania do sądu pracy. W zakresie roszczeń stosuje się odpowiednio przepisy (...)

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)

  ubezpieczeniaa społecznego w razie choroby i macierzyństwa, f) posłom i senatorom, g) osobom, którym po dniu wejścia w życie ustawy ustalone zostało prawo do emerytury, renty, renty rodzinnej, renty (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  . § 1. Osobie pozbawionej wolności, w razie choroby uniemożliwiającej stawiennictwo w postępowaniu prowadzonym przez sąd lub organ prowadzący postępowanie karne, na podstawie Kodeksu postępowania (...)

 • Czy mogę jeździć po polskich drogach na zagranicznych prawach jazdy.

  Przed paroma laty straciłem prawo jazdy za punkty karne. Jakiś czas po tym wyjechałem za granicę, tam wyrobiłem sobie tamtejsze prawo jazdy. Ostatnio jadać po Polsce dostałem mandat za (...)

 • Nabycie niektórych rodzajów usług i praw a koszty

  z dnia 30 czerwca 2000 r. - Prawo własności przemysłowej. Z uwagi na fakt, iż ograniczenie dotyczy (wszelkiego rodzaju) opłat i należności za korzystanie lub prawo do korzystania z praw i (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Przedawnienie wyroku

  Jak dlugo trzeba czekac na przedawnienie wyroku, albo czy mozna ten wyrok zawiesic?? (karolllll) To reguluje k.k. Art. 103. par 1. Nie można wykonać (...)

 • Pomówienie (zla opinia o pracowniku)

  Krótko chce przedstawić problem otóż: Została wydana opinia przez mojego przełozonego (kierownika) o mnie, w mojm przekonaniu bardzo krzywdząca (...)

 • Aplikacja radcowska -wszelkie informacje

  Prosze o pomoc osoby bedace na aplikacji radcowskiej lub zorientowane w tym temacie powiedzcie mi prosze z jakich dziedzin prawnych mam sie uczyc, czy (...)

 • pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

  Wczoraj w pubie koło domu wdałem się w bójkę przy piwie mozna by powiedzieć. Kilka łysych małolatów(takokoło 20-22 lata) zaczepiało kumpla przy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane