Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Państwowy zasób kadrowy

  zatrudnionej na wysokim stanowisku państwowym przysługuje dodatek za wieloletnią pracę na tym stanowisku w wysokości wynoszącej po pięciu latach pracy 5 % miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego. (...)

 • Zaskarżenie wyroku po latach

  W październiku 2000 roku wydano zaocznie wyrok o zapłatę. Czy jest możliwość po sześciu latach, tj. w 2006 roku, wstrzymać egzekucje komorniczą? Czy istnieje prawna możliwość zaskarżenia (...)

 • Odbieranie emerytur niezgodne z konstytucją

  Urzędnicy zabierają świadczenia nawet po kilku latach. Tylko dlatego, że inaczej interpretują te same dokumenty. Narusza to zasady zaufania obywateli do państwa. Orzekł tak Trybunał Konstytucyjny (...)

 • Porada prawna na temat po30 latach

  Nie szukaj dłużej informacji na temat po30 latach, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • PKPP Lewiatan o roku rządów koalicji PO-PSL

  gospodarki programach PO IG oraz PO IiŚ (w wartościach bezwzględnych, ale też w stosunku do wartości zapowiadanych na początku roku 2008). Niepokoi nas również brak pełnej i szczegółowej

 • Prace nad zmianami w ustawie o świadczeniach emerytalnych funkcjonariuszy służb mundurowych

  jednak niż 3 lata.Oficer młodszy po 25 latach pracy w wieku 55 lat otrzyma maksymalną emeryturę w wysokości 75 % ostatniego średniego uposażenia, a komisarz po 25 latach służby (...)

 • Młodzi lekarze uzyskali podwyżki

  się następująco: dziedzina zwykła do 2 lat odbywania specjalizacji w trybie rezydentur – 3.570 zł (podwyżka 400 zł), dziedzina zwykła po 2 latach odbywania specjalizacji w trybie rezydentury

 • Służby specjalne dostaną wyższe dodatki

  - łącznie do wysokości 35 proc. po 35 latach. Wcześniej podobne rozwiązania zaproponowano dla służb podległych MSW oraz żołnierzy. Jak czytamy w uzasadnieniu projektu, dotychczasowe rozwiązanie (...)

 • Dłużej preferencyjne składki ZUS dla przedsiębiorców?

  preferencji? Z preferencyjnych składek mogą skorzystać osoby podejmujące działalność po raz pierwszy lub po długiej przerwie. Przedsiębiorca ma prawo korzystać z preferencyjnej składki (...)

 • Przedawnienie odpowiedzialności zarządu

  się bieg 10-letniego terminu przedawnienia. W tym czasie wierzyciel przystąpi do egzekucji roszczenia lub w inny sposób postara się o stwierdzenie bezskuteczności egzekucji. Po wykazaniu, że egzekucja

 • Wznowienie starej sprawy spadkowej

  . 2007; złożyłam tydzień temu wniosek do sądu o postępowanie spadkowe po nim. Wtedy udostępniono mi akta tamtej sprawy o dział spadku po mojej babci. Ponieważ na skutek działu spadku mój (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Obywatelstwo niemieckie

  Czy jest jakaś szansa uzyskania obywatelstwa niemieckiego (lub podwójnego: pol. i niem.), jeśli moja babka była Niemką (córką Niemców), następnie (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • Kiedy przedawni się kredyt?

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane