Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Skutki rozwodu

  , które nabył przez zawarcie związku małżeńskiego. Pamiętaj, że: Po rozwodzie udziały małżonków w majątku wspólnym są równe, bez względu na stopień przyczynienia (...)

 • Mieszkanie teściowej a prawo do najmu

  sposobie korzystania z niego. Także więc po rozwodzie żona nie mogłaby zamieszkiwać u teściowej (i to także w przypadku, gdyby nawet przyjąć, jak wskazano wyżej, że matka i syn zawarli (...)

 • Prawo do korzystania z mieszkania po rozwodzie

  Kiedy 18 lat temu wychodziłam za mąż, moi teściowie byli już po rozwodzie. Po ślubie zamieszkałam z mężem i półrocznym synkiem w domu teściów, w którym mieszkał wtedy tylko ojciec (...)

 • Porada prawna na temat po rozwodzie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat po rozwodzie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Alimenty po rozwodzie

  procesie rozwodowym; można z nim również wystąpić po rozwodzie w odrębnym procesie.   Podstawa prawna: Ustawa z dnia 25 lutego 1964 r. Kodeks rodzinny i opiekuńczy (Dz. U. 1964 (...)

 • Kredyt mieszkaniowy a rozwód

  Jesteśmy w trakcie rozwodu, mamy kredyt na dwa mieszkania. Żona zarabia więcej niż ja. Poznała nowego partnera i zamierza pobrać się z nim po naszym rozwodzie. Kto będzie spłacał kredyt po (...)

 • Obowiązek alimentacyjny pomiędzy rozwiedzionymi małżonkami

  majątkowego małżonka niewinnego, powstałej w wyniku orzeczenia rozwodu.Jak długo trwa obowiązek alimentacyjny małżonków po rozwodzie?W każdym przypadku obowiązek alimentacyjny dostarczania (...)

 • Dla kogo mieszkanie po rozwodzie - opinia prawna

    Stan faktycznyOd kilkunastu lat mieszkam w lokalu komunalnym. Najpierw mieszkałem tam z babcią, a po jej śmierci przejąłem mieszkanie. Wtedy wyremontowałem mieszkanie. Po czym się

 • Rozwód - wszystko, co warto wiedzieć o rozwodzie

  postępowania następuje na wniosek jednego z małżonków, nie wcześniej jednak niż po upływie 3 miesięcy od dnia, kiedy postępowanie zostało zawieszone). W trakcie rozprawy sąd bada - miedzy (...)

 • Dożywotnie alimenty po rozwodzie

  emeryturę. Czy istnieje taka możliwość, aby po ewentualnej śmierci męża, po rozwodzie ZUS wypłacał mi należne alimenty z jego emerytury? Zgodnie z art. 60 par. 1 ustawy Kodeks rodzinny (...)

 • Dziedziczenie przez dzieci pozamałżeńskich

  małżonków dokonanego przez sąd po rozwodzie i przyznaniu wyłącznie żonie, wtedy dziecko pozamałżeńskie nie będzie mogło dochodzić od Pani, ani Pani córki żadnych praw do mieszkania. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

  mam pytanie gdyż rozstałem sie z zona płace wysokie alimenty na dwie córki żona wyszła ponownie za mąż czy w związku z tym musze nadal placic (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • Rozwód, rozdzielność, podział majątku

  Czy w przypadku ustanowienia przez małżonków roździelności majątkowej, w przypadku następującego później rozwodu i wystpienia przez jednego z (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane