Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Skutki rozwodu

  , które nabył przez zawarcie związku małżeńskiego. Pamiętaj, że: Po rozwodzie udziały małżonków w majątku wspólnym są równe, bez względu na stopień przyczynienia (...)

 • Mieszkanie teściowej a prawo do najmu

  sposobie korzystania z niego. Także więc po rozwodzie żona nie mogłaby zamieszkiwać u teściowej (i to także w przypadku, gdyby nawet przyjąć, jak wskazano wyżej, że matka i syn zawarli (...)

 • Alimenty po rozwodzie

  dostarczenia środków utrzymania może być zgłoszone już w procesie rozwodowym; można z nim również wystąpić po rozwodzie w odrębnym procesie.   Podstawa prawna: ustawa (...)

 • Porada prawna na temat po rozwodzie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat po rozwodzie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawo do korzystania z mieszkania po rozwodzie

  Kiedy 18 lat temu wychodziłam za mąż, moi teściowie byli już po rozwodzie. Po ślubie zamieszkałam z mężem i półrocznym synkiem w domu teściów, w którym mieszkał (...)

 • Kredyt mieszkaniowy a rozwód

  Jesteśmy w trakcie rozwodu, mamy kredyt na dwa mieszkania. Żona zarabia więcej niż ja. Poznała nowego partnera i zamierza pobrać się z nim po naszym rozwodzie. Kto będzie spłacał kredyt po (...)

 • Obowiązek alimentacyjny pomiędzy rozwiedzionymi małżonkami

  majątkowego małżonka niewinnego, powstałej w wyniku orzeczenia rozwodu. Jak długo trwa obowiązek alimentacyjny małżonków po rozwodzie? W każdym przypadku obowiązek alimentacyjny dostarczania (...)

 • Dla kogo mieszkanie po rozwodzie - opinia prawna

    Stan faktycznyOd kilkunastu lat mieszkam w lokalu komunalnym. Najpierw mieszkałem tam z babcią, a po jej śmierci przejąłem mieszkanie. Wtedy wyremontowałem mieszkanie. Po czym się

 • Rozwód - co trzeba wiedzieć, rozważając ubieganie się o rozwód?

  na wniosek jednego z małżonków, nie wcześniej jednak niż po upływie 3 miesięcy od dnia, kiedy postępowanie zostało zawieszone). W trakcie rozprawy sąd bada - miedzy innymi - jakie okoliczności

 • Dożywotnie alimenty po rozwodzie

  emeryturę. Czy istnieje taka możliwość, aby po ewentualnej śmierci męża, po rozwodzie ZUS wypłacał mi należne alimenty z jego emerytury? Zgodnie z art. 60 par. 1 ustawy Kodeks rodzinny (...)

 • Dziedziczenie przez dzieci pozamałżeńskich

  małżonków dokonanego przez sąd po rozwodzie i przyznaniu wyłącznie żonie, wtedy dziecko pozamałżeńskie nie będzie mogło dochodzić od Pani, ani Pani córki żadnych praw do mieszkania. (...)

 • Losy mieszkania małżonka po rozwodzie

  ustaleniu przez sąd zasad wspólnego zamieszkiwania po rozwodzie postanowię sprzedać mieszkanie, to będę musiał uzyskać zgodę żony na wymeldowanie się czy też zapewnić jej inny lokal? (...)

 • Mieszkanie małżonków po rozwodzie

  Jak wygląda sprawa z zamieszkiwaniem małżonków po rozwodzie. Jeśli mieszkanie jest własnością odrębną jednego z małżonków, po rozwodzie pozostaje również jego własnością, (...)

 • Alimenty dla byłej żony a drugie małżeństwo

  Chcę wyjść za mąż za mężczyznę, który jest po rozwodzie. Rozwód został orzeczony z jego winy. Obecnie płaci on alimenty na dzieci. Jego była małżonka zapowiedziała chęć uzyskania (...)

 • Alimenty dla mamy i siostry

  Przez 35 lat po rozwodzie mamy z ojcem, pomagam mamie i siostrze w dużym stopniu również finansowo. Po rozwodzie mama nie wystąpiła o podział majątku ani tez nie zaskarżyła ojca (...)

 • Alimenty na byłą żonę

  pozwać mojego narzeczonego o alimenty na jej rzecz? Zagadnienia związane z alimentami po rozwodzie opisuje artykuł Alimenty po rozwodzie Kwestie związane z alimentacją byłych małżonków (...)

 • Spółka cywilna a podział majątku

  spółce. Jednakże po rozwodzie nie istnieje już wspólność majątkowa, zatem Pańskiej żonie nie należy się zysk za okres od orzeczeniu rozwodu. rozwód, podział majątku, majątek wspólny, (...)

 • Dokument potwierdzający rozwód

  Jestem parę miesięcy po rozwodzie. Czy dostanę jakieś zaświadczenie, że jestem rozwodnikiem? Jeśli tak, to od którego urzędu? Po rozwodzie w akcie małżeństwa, sporządzonym (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  będzie nosił po zawarciu małżeństwa, decyduje jego oświadczenie złożone przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego. Oświadczenie może być złożone bezpośrednio po zawarciu małżeństwa (...)

 • Nowy model upadłości zadłużonych osób prywatnych?

  proponowanymi przepisami osoba rozwiedziona nie będzie odpowiadać za długi byłego małżonka zaciągnięte już po rozwodzie. Dziś odpowiada za nie przez rok po rozwodzie. Projekt (...)

 • Prawo do mieszkania z zasobów WAM po śmierci głównego lokatora - opinia prawna

  jej ewentualne koszty) oraz w efekcie eksmisja.  Najem Istnieje także możliwość, iż Pana mama, po rozwodzie z ojcem, zawarła umowę najmu na podstawie której zajmowała przedmiotowy lokal.  W

 • Sprzedaż mieszkania po rozwodzie

  spłacona przez byłą żonę po orzeczeniu rozwodu a przed podziałem. W takim wypadku powstaje po stronie byłej żony roszczenie o zwrot nakładów na składnik majątku wspólnego i należałoby (...)

 • Mieszkanie po rozwodzie

  , ponieważ w kodeksie rodzinnym chodzi o podział wspólnego mieszkania, podczas gdy w opisywanym przypadku mieszkanie nie stanowi własności małżonków. rozwód, mieszkanie po rozwodzie, podział (...)

 • Akcje pracownicze a majątek wspólny

  nie dotyczą rzecz jasna sytuacji, w której małżonkowie zawarli majątkową umowę małżeńską. Jednak akcje pracownicze nabyte po ustaniu wspólności ustawowej (po uprawomocnieniu (...)

 • Czyje prawo po przekształceniu z lokatorskiego we własnościowe - opinia prawna

  (po 50%), czy też tylko moje, jako że mieszkanie uzyskałem przed naszym ślubem ale jako lokatorskie? Żona po rozwodzie planuje się przeprowadzić do mieszkania swojej matki, którego (...)

 • Podział majątku a prawa majątkowe drugiej żony

  uzyskiwanych  z wynajmowania lokalu przez jego pierwszą żonę, o ile lokal oczywiście byłby wynajmowany. podział majątku po rozwodzie, majątek wspólny

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

  mam pytanie gdyż rozstałem sie z zona płace wysokie alimenty na dwie córki żona wyszła ponownie za mąż czy w związku z tym musze nadal placic (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • Rozwód, rozdzielność, podział majątku

  Czy w przypadku ustanowienia przez małżonków roździelności majątkowej, w przypadku następującego później rozwodu i wystpienia przez jednego z (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane