Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak pracownik dokonuje wypowiedzenia umowy o pracę – opinia prawna

  warto przytoczyć wyrok Sądu Najwyższego z dnia 26 września 2001 r. (I PKN 638/2000, PP 2002, nr 1, s. 35), w myśl którego „pracownik, który w czasie zwolnienia lekarskiego podejmuje (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  prawnego, po odbyciu przez niego co najmniej połowy tej części kary, po której mógłby być warunkowo przedterminowo zwolniony lub połowy kary nieprzekraczającej 6 miesięcy.§ 2. Przyznanie (...)

 • Wykorzystywanie zwolnienia niezgodnie z celem

  z winy pracownika.\" (II PK 109/2004). ubezpieczenia społeczne, zasiłek chorobowy, zwolnienie lekarskie, kontrola wykorzystania zwolnienia, zwolnienia ZUS ZLA, L4

 • Opinia prawna na temat po jakim czasie zwolnienia lekarskiego płaci zus

  Nie szukaj dłużej informacji na temat po jakim czasie zwolnienia lekarskiego płaci zus, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dostarczenie zwolnienia lekarskiego do ZUS

  wysokości zasiłku. W odniesieniu więc do pracowników doręczenie zwolnienia może nastąpić także ex post, nawet po dacie ważności zwolnienia lekarskiego, jeśli pracownik był (...)

 • Zawarcie umowy o pracę podczas zwolnienia

  zatrudnienie w okresie zwolnienia lekarskiego było zasadne musi jednocześnie wskazać biegłemu, aby zbadał zasadność wydanego zwolnienia. Sąd nie może powoływać biegłego tylko w (...)

 • Kiedy przysługuje i w jakiej wysokości wynagrodzenie chorobowe i zasiłek chorobowy?

  powstałej w czasie trwania ubezpieczenia chorobowego, jak i z tytułu niezdolności do pracy powstałej po ustaniu tytułu ubezpieczenia nie przysługuje za okres po ustaniu tytułu ubezpieczenia (...)

 • Kontrola pracownika w czasie choroby

  pracownika? To, czy pracodawca będzie mógł samodzielnie skontrolować sposób wykorzystywania zwolnienia lekarskiego przez pracownika zależy od tego, ilu pracowników zatrudnia, a ściślej – (...)

 • Prawo do zasiłku chorobowego

  poważną operację. 23.03.2004 wrócił do Polski i od marca były zwolnienia lekarskie na naszych polskich drukach. Po 33 dniach zwolnienia lekarskie były składane do ZUS. I ZUS (...)

 • VI - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 720 - art. 834)

  . Przyjmujący zlecenie powinien udzielać dającemu zlecenie potrzebnych wiadomości o przebiegu sprawy, a po wykonaniu zlecenia lub po wcześniejszym rozwiązaniu umowy złożyć mu sprawozdanie. (...)

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa

  Naczelnej Rady Lekarskiej, określi, w drodze rozporządzenia, szczegółowe zasady i tryb wystawiania zaświadczeń lekarskich oraz wzory zaświadczenia lekarskiego i zaświadczenia lekarskiego wydanego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)

 • Zwolnienie lekarskie

  Czy mozliwe jest odmowienie przyjecia zwolnienia lekarskiego pracownika przez pracodwce?Moja zona pracuje w sklepie spozywczym.Wiadomo,ze takie osoby musza (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane