Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  . Nadwyżka podatku naliczonego nad należnym wynosi 9.900 zł i podatnik ma prawo do zwrotu tej kwoty na swój rachunek bankowy. Generalnie zwrot ten przysługiwałby w terminie 60 dni [zwrot (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  podatku lub nadwyżki podatku naliczonego nad należnym.§ 4. Przepisy § 3 i art. 53a stosuje się odpowiednio, gdy podatnik obowiązany jest do zapłaty podatku, zaliczki na podatek lub raty (...)

 • Projekt ustawy o zwrocie akcyzy zapłaconej od sprowadzonych samochodów osobowych

  konkretnego samochodu (osoba, której przysługuje zwrot musi być właścicielem samochodu osobowego, którego zwrot dotyczy w momencie składania wniosku o zwrot). Istotą nadania ww. kategoriom (...)

 • Porada prawna na temat po jakim czasie przychodzi zwrot podatku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat po jakim czasie przychodzi zwrot podatku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks karny skarbowy

  skazany za umyślne przestępstwo skarbowe na karę pozbawienia wolności popełnił w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej roku tej kary umyślnie przestępstwo skarbowe tego samego rodzaju, sąd może go (...)

 • Rozliczenia podatkowe transakcji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego

  celów podatku dochodowego od osób prawnych i podatku dochodowego od osób fizycznych usług świadczonych przez partnera prywatnego  Dla celów podatku dochodowego (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 23a-30e)

  cena, po której korzystający ma prawo nabyć przedmiot umowy po zakończeniu podstawowego okresu tej umowy, cenę tę uwzględnia się w sumie opłat, o których mowa w art. 23b ust. (...)

 • Jakie zmiany szykują się w VAT?

  zwrot podatku. Proponuje się ustalenie zabezpieczenia w wysokości kwoty odpowiadającej kwocie wnioskowanego zwrotu podatku, przekraczającej wartość podatku naliczonego związanego (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 120 - 271)

  postępowaniu przed organami celnymi w sprawach dotyczących podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego z tytułu importu towarów, w przypadku, o którym mowa w art. 23 ust. 2 (...)

 • Leasing w podatku VAT

  dalszym ciągu może więc odliczać jedynie 50% podatku z faktury, zaś w całym okresie umowy odliczenie nie może być większe niż 5.000 zł. Utrata do odliczenia podatku od paliwa pomimo odliczenia (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 22.1-23)

  nakłady, które zwiększyły wartość rzeczy i praw majątkowych, poczynione w czasie ich posiadania oraz kwotę zapłaconego podatku od spadków i darowizn w takiej części, w jakiej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane