Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak przeprowadzić egzekucję z nieruchomości dłużnika - opinia prawna

  nabywcy następuje po nadaniu klauzuli wykonalności przeciwko dłużnikowi egzekwowanemu. Po opatrzeniu postanowienia o przysądzeniu własności nieruchomości, wierzyciel winien zwrócić (...)

 • Nowe ułatwienia dla funduszy inwestycyjnych

  finansowymi.Zmiana ust. 9 wynika ze zmiany odesłania do ustawy Prawo działalności gospodarczej na odesłanie do ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.Zmiana art. 271 ust. 3 ma na celu ujednolicenie (...)

 • Obowiązki komornika

  lub po jakim fakcie umarza sie postępowanie? Zgodnie z art.  45 ustawy o komornikach, po złożeniu przez wierzyciela tytułu wykonawczego wraz z wnioskiem o wszczęcie (...)

 • Porada prawna na temat po jakim czasie mozna ubiegac sie o podwyzke alimentow

  Nie szukaj dłużej informacji na temat po jakim czasie mozna ubiegac sie o podwyzke alimentow, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Maksymalny okres przerwy w procesie karnym

  Po jakim czasie przerwy między rozprawami, rozprawa powinna być prowadzona od nowa, na czyj wniosek w procesie cywilnym, karnym i o wykroczenie ? Proszę o podanie podstawy prawnej. (...)

 • Zamówienia publiczne - negocjacje bez ogłoszenia

  termin do składania ofert. Ustawa nie reguluje zarówno czasu prowadzenia negocjacji, jak i po jakim czasie od zakończenia negocjacji zamawiający powinien wyznaczyć termin składania (...)

 • Rozwiązanie i likwidacja spółki partnerskiej

  bilansu na dzień zakończenia likwidacji. Zakończenie likwidacji likwidatorzy zobowiązani są zgłosić do sądu rejestrowego wraz z wnioskiem o wykreślenie spółki z rejestru (wniosek o (...)

 • Prawa i obowiązki współwłaścicieli nieruchmości

  uregulowanie spraw związanych ze sprzątaniem. Zgodnie z art. 18 ust. 1 ustawy o własności lokali, umowa taka powinna być zawarta w formie aktu notarialnego. Tak jak w punkcie czwartym i szóstym – (...)

 • Alimenty w czasie postępowania rozwodowego

  cywilnego jest postanowieniem, które rozstrzyga o obowiązku małżonków przyczyniania się do zaspokojenia potrzeb rodziny przez czas trwania procesu oraz o sposobie roztoczenia w tym czasie (...)

 • Zasady kontroli z inspekcji pracy

  Jako spółka z o. o. posiadam siedzibę spółki i biuro w miejscowości A. Dodatkowo spółka ma własną kopalnię, wydobywającą piasek w miejscowości B. W dniu dzisiejszym na terenie kopalni (...)

 • Dług alimentacyjny

  i jeżeli tak to po jakim czasie długi ulegają przedawnieniu? Czy sytuacja się zmieniła po likwidacji funduszu alimentacyjnego? Zasadą jest, że roszczenia o świadczenia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • obnizenie alimentów na dziecko 9 letnie

  Zarabiam 3200ZŁ MOJA zona 2000 tyś płace alimenty 450 zł czy moge je zmiejszyc o polowe przy czym moja byla zona zrabia ok 2000 zł. i ma na utrzynaniu (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane