Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zmiany w czynszach za użytkowanie wieczyste

  Nowe przepisy zlikwidują drastyczne podwyżki opłat za mieszkanie. Mogą wejść w życie już za miesiąc. Skorzystają na tym osoby wynajmujące swoje cztery kąty od gminy, która pobiera (...)

 • Zadłużone mieszkanie kwaterunkowe.

  ma tylko znaczenie dowodowe, nie przesądza ona jednak o stałym zamieszkiwaniu w danym miejscu. Wobec powyższego zobowiązanie do zapłaty za czynsz i inne opłaty powstało wobec Pana za (...)

 • Bat na dłużników. Będzie zmiana zasad regulowania należności

  uregulowana. Jeśli natomiast po 60 dniach dłużnik w dalszym ciągu nie zapłaci, przedsiębiorcy-wierzycielowi przysługują z kolei odsetki za zwłokę jak dla zobowiązań podatkowych (obecnie (...)

 • Opinia prawna na temat po ilu latach umorza dlug za czynsz

  Nie szukaj dłużej informacji na temat po ilu latach umorza dlug za czynsz, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kto i kiedy może skorzystać z kasacji, czyli jak złożyć skargę kasacyjną?

  skargę mogą wnieść obydwie strony. Po upływie terminu do wniesienia odpowiedzi lub po zarządzeniu doręczenia odpowiedzi skarżącemu, sąd II instancji niezwłocznie przedstawia skargę kasacyjną (...)

 • Zatarcie kary za wykroczenie

  uważa się za niebyłe po upływie 2 lat od wykonania, darowania lub przedawnienia wykonania kary. Oznacza to, że po upływie tego okresu skazanie ulega tzw. zatarciu i można uzyskać zaświadczenie (...)

 • Amortyzacja przyspieczona

  . 3 ustawy, za cenę nabycia uważa się kwotę należną zbywcy, powiększoną o koszty związane z zakupem naliczone do dnia przekazania środka trwałego lub wartości niematerialnej i prawnej do używania, (...)

 • Przedawnienie roszczenia o zapłatę

  (czynsz), a nadto związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Umowa mówi, że "najemca płacić będzie wynajmującemu czynsz najmu, wyliczony wg stawki 11 zł dziennie za jedno (...)

 • Kontrola NIK. Grunty skarbu państwa użytkowane bezprawnie

  przypadkach nie podejmowali działań lub dopiero po kilku latach usiłowali odzyskać grunt (Olsztyn, Gdańsk, Poznań, Szczecin, Wrocław) lub wyegzekwować zaległy czynsz. Dyrektorzy (...)

 • Eksperci: Potrzebne zmiany w zamówieniach publicznych

  Warszawie, czy wymagania na dokończenie inwestycji po Irlandczykach (czyli A1 w woj. kujawsko-pomorskim - PAP), to rodzi się pytanie, ilu się znajdzie odważnych i na tyle zdeterminowanych, by (...)

 • Informowanie US o następnej umowie najmu

  prywatnego, tylko po prostu sumować wszystkie przychody z tytułu najmu i po prostu opłacać zaliczki w takiej wysokości, w jakiej sie należą od całości przychodów z najmu, bez względu na (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Umorzenie długu przez komornika,czy to realne?

  Witam. Kilka lat temu miałem nie zapłacony rachunek w idei. Oczywiście odbyła się sprawa i dostałem nakaz spłaty, obecnie dostałem wezwanie do (...)

 • Kiedy przedawni się kredyt?

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane