Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Bat na dłużników. Będzie zmiana zasad regulowania należności

  uregulowana. Jeśli natomiast po 60 dniach dłużnik w dalszym ciągu nie zapłaci, przedsiębiorcy-wierzycielowi przysługują z kolei odsetki za zwłokę jak dla zobowiązań podatkowych (obecnie (...)

 • Zatarcie kary za wykroczenie

  uważa się za niebyłe po upływie 2 lat od wykonania, darowania lub przedawnienia wykonania kary. Oznacza to, że po upływie tego okresu skazanie ulega tzw. zatarciu i można uzyskać zaświadczenie (...)

 • Kontrola NIK. Grunty skarbu państwa użytkowane bezprawnie

  przypadkach nie podejmowali działań lub dopiero po kilku latach usiłowali odzyskać grunt (Olsztyn, Gdańsk, Poznań, Szczecin, Wrocław) lub wyegzekwować zaległy czynsz. Dyrektorzy (...)

 • Porada prawna na temat po ilu latach umorza dlug za czynsz

  Nie szukaj dłużej informacji na temat po ilu latach umorza dlug za czynsz, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jaka będzie nowa konstytucja?

  plus; jak powinien wyglądać podział władz - czy chcemy wybierać prezydenta w wyborach powszechnych; ilu powinno być posłów i senatorów; czy edukacja powinna być bezpłatna, gwarantowana

 • Podnajem od gminy a ochrona praw lokatorów - opinia prawna

  innych lokali, jest w zwłoce z zapłatą czynszu lub innych opłat za używanie lokalu co najmniej za trzy pełne okresy płatności pomimo uprzedzenia go na piśmie o zamiarze wypowiedzenia stosunku (...)

 • Informowanie US o następnej umowie najmu

  prywatnego, tylko po prostu sumować wszystkie przychody z tytułu najmu i po prostu opłacać zaliczki w takiej wysokości, w jakiej sie należą od całości przychodów z najmu, bez względu na (...)

 • Eksperci: Potrzebne zmiany w zamówieniach publicznych

  Warszawie, czy wymagania na dokończenie inwestycji po Irlandczykach (czyli A1 w woj. kujawsko-pomorskim - PAP), to rodzi się pytanie, ilu się znajdzie odważnych i na tyle zdeterminowanych, by (...)

 • Zachowek od obdarowanego (jak długo skuteczne jest roszczenie o niego) - opinia prawna

  oraz teściowa jako lokator. Córka nie pracuje - jest na utrzymaniu rodziców. Po dokonanej ugodzie z teściową opłaca ona czynsz za mieszkanie, energię elektryczną i abonament miesięczny (...)

 • Przedawnienie należności z czynszu najmu

  przedawnienia. Zatem należy stosować termin ogólny do świadczen okresowych wynoszący 3 lata. Czynsz za każdy miesiąc przedawnia się (osobno dla każdego) po trzech latach. (...)

 • Przedawnienie roszczenia o zapłatę

  (czynsz), a nadto związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Umowa mówi, że "najemca płacić będzie wynajmującemu czynsz najmu, wyliczony wg stawki 11 zł dziennie za jedno (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Umorzenie długu przez komornika,czy to realne?

  Witam. Kilka lat temu miałem nie zapłacony rachunek w idei. Oczywiście odbyła się sprawa i dostałem nakaz spłaty, obecnie dostałem wezwanie do (...)

 • Kiedy przedawni się kredyt?

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane