Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nowe regulacje dotyczące transportu drogowego

  nowymi przepisami ustawy o drogach publicznych, karę pieniężną za przejazd po drogach publicznych pojazdów nienormatywnych bez zezwolenia określonego przepisami o ruchu (...)

 • Projekt zmian w ustawie o drogach publicznych

  samochodowych w strefie płatnego parkowania na drogach publicznych (jeżeli strefa taka będzie ustanowiona) oraz za przejazdy po drogach publicznych pojazdów nie normatywnych. (...)

 • Ustawa o drogach publicznych zmieniona

  Ustawa o zmianie ustawy o drogach publicznych ma na celu kontynuowanie założeń przyjętych w ustawie z dnia 8 grudnia 2017 r. o zmianie ustawy o drogach publicznych oraz niektórych (...)

 • Porada prawna na temat po drogach publicznych

  Nie szukaj dłużej informacji na temat po drogach publicznych, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  drogach krajowych, z zastrzeżeniem ust. 6.4. Marszałek województwa zarządza ruchem na drogach wojewódzkich, z zastrzeżeniem ust. 6.5. Starosta zarządza ruchem na drogach (...)

 • Rejestracja ciągnika rolniczego

  rejestracja. Nie ma przy tym znaczenia, czy ciągnik będzie wykorzystywany do poruszania się po drogach publicznych czy też nie. Z powyższego wynika obowiązek posiadacza dokonania rejestracji (...)

 • Czas pracy kierowców - definicje używane w regulacji czasu pracy kierowców

  lub rzeczy, b) ciągnik - pojazd z własnym napędem, poruszający się po drogach, inny niż pojazd stale poruszający się po szynach i skonstruowany specjalnie do ciągnięcia, pchania lub (...)

 • Warunki techniczne pojazdu samochodowego

  widzenia kierowcy określonego w art. 66 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo o ruchu drogowym. Skoro więc pojazd nie spełnia warunków technicznych, poruszanie się nim po drogach publicznych powoduje (...)

 • Międzynarodowy transport drogowy rzeczy

  przewozem drogowym - przewozem na potrzeby własne – jest każdy przejazd pojazdu po drogach publicznych z pasażerami lub bez, załadowanego lub bez ładunku, przeznaczonego do nieodpłatnego (...)

 • Pojazd wolnobieżny

  pojazdem jeździć po drogach publicznych, tak jak rowerem? Czy taki pojazd podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu OC? Czy podlega rejestracji w Urzędzie Miasta? Pojazd wolnobieżny według (...)

 • Zmiany w systemie monitorowania przewozu SENT

  ;, dokonywanych po drogach publicznych. Obowiązek ten dotyczy przewozu paliwa, alkoholu całkowicie skażonego, suszu tytoniowego oraz olejów roślinnych.  Podstawową zmianą, (...)

 • Przewóz na potrzeby własne a tachograf

  niezarobkowy przewóz drogowy rozumie się przewóz na potrzeby własne, czyli każdy przejazd pojazdu po drogach publicznych z pasażerami lub bez, załadowanego lub bez ładunku, (...)

 • Konferencja podsumowująca akcję "Rowerem bezpiecznie do celu"

  , także dzieci, które po skończeniu 10 roku życia i uzyskaniu karty rowerowej mogą samodzielnie poruszać się po drogach publicznych. Liczby z ostatnich lat wskazują, że (...)

 • Zwolnienia z obowiązku świadczeń na rzecz obrony

  niedopuszczone do ruchu po drogach publicznych oraz używane wyłącznie do przewozu wewnątrz zakładu, po przedstawieniu przez posiadacza odpowiednich dokumentów. zwolnienie, obowiązek, (...)

 • Plany zmian w transporcie drogowym

  przewozem drogowym jest każda podróż odbywana w całości lub części po drogach publicznych przez pojazd, z ładunkiem lub bez, używanym do przewozu osób lub rzeczy. Przyjęcie (...)

 • Nowe obowiązki w SENT

  do rejestru zgłoszeń SENT przewozów towarów tzw. „wrażliwych”, dokonywanych po drogach publicznych i sieci kolejowej. Ustawą z dnia 15 czerwca 2018 r. o zmianie (...)

 • Równoważny system czasu pracy kierowcy

  równoważnego czasu pracy. Zgodnie z ustawą o transporcie drogowym, transportu drogowego nie stanowi niezarobkowy przewóz drogowy, którym jest przewóz na potrzeby własne - każdy przejazd pojazdu po (...)

 • Łatwiej zostać policjantem. Przyjmą nawet złodzieja

  (wykroczenie z art. 92. § 2 k.w.)  Osoba prowadząca samochód po drogach publicznych bez uprawnień, czyli bez prawa jazdy (wykroczenie z art. 94. § 1  k.w.) Ten, (...)

 • Licencja na transport rzeczy

  transporcie drogowym przewidują jednak także niezarobkowy przewóz drogowy - przewóz na potrzeby własne - każdy przejazd pojazdu po drogach publicznych z pasażerami lub bez, (...)

 • Niezarobkowy przewóz drogowy

  przejazd pojazdu po drogach publicznych z pasażerami lub bez, załadowanego lub bez ładunku, przeznaczonego do nieodpłatnego krajowego przewozu drogowego osób (pracowników i ich rodzin) (...)

 • Uprawnienia posiadającego prawo jazdy kat. B

  Posiadam prawo jazdy kategorii B. Ciągnik siodłowy ma masę mniejszą od 3,5 tony. Czy posiadacz prawa jazdy kategorii B może prowadzić po drogach publicznych ciągnik siodłowy bez naczepy (...)

 • Przewóz okazjonalny

  samego przewoźnika drogowego została przewieziona na zasadzie określonej w pkt 2.   Natomiast niezarobkowy przewóz drogowy - przewóz na potrzeby własne - to każdy przejazd pojazdu po drogach

 • Wypadki z udziałem quadów

  ;zdrowiu. Przypominamy, że takie pojazdy poruszające się po drogach publicznych muszą być zarejestrowane, posiadać tablice rejestracyjne, mieć aktualne ubezpieczenie OC pojazdu a ponadto (...)

 • Prawo celne - Kodeks celny

  którym dłużnik został zawiadomiony. Po przerwaniu biegu terminu przedawnienia biegnie on na nowo od dnia następującego po dniu, w którym zakończono postępowanie egzekucyjne. 9. (...)

 • Opłata za zajęcie pasa drogowego

  drogach publicznych na drogach nie zaliczanych do dróg publicznych, proszę o wskazanie czy istnieje inna możliwość prawna pobierania opłat za powyższe czynności. Drogi niezaliczone (...)

 • Inspekcja Transportu Drogowego przejmie pobór opłat na autostradach

  Nowelizacja ustawy o drogach publicznych dotyczy przeniesienia zadań związanych z poborem opłaty elektronicznej za przejazd samochodami po drogach krajowych od Generalnego Dyrektora (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kara za brak OC,samochód i rower

  Wszyscy którzy poruszają się po drogach publicznych winni mieć obowiązek posiadania polisy OC, ale jaka kara obecnie grozi za brak OC. Czy za brak (...)

 • quad a OC

  Czy mam obowiązek wykupu polisy OC jeżeli posiadam quada ale nie jeżdżę niem po drogach? Służy mi tylko do jazdy po lesie. Wszystkie quady poruszające (...)

 • PRAWO JAZDY WĄTPLIWOŚĆ MAM

  Witam! potrzebuje się dowiedziec takiej sprawy a mianowicie. Czy w momencie kiedy już zdałem egzamin Państwowy to już wtedy jestem kierowcą i czy (...)

 • jazda bez prawa jazdy

  witam mam skończone 15 lat, czasem z moim znajomym ( który posiada auto i prawo jazdy) jeżdżę po drogach publicznych, oczywiście taki prawie w ogóle (...)

 • Brak przeglądu technicznego samochodu

  Zostałem ukarany wyrokiem nakazowym na grzywnę w wysokości 400zł za spowodowanie kolizji drogowej co do której policja nie była w stanie określić (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane