Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kserokopia a odpis z akt sprawy

  wyciągu, które przez ich poświadczenie przez sąd za zgodność z oryginałem znajdującym się w aktach powodują powstanie dokumentu urzędowego wydawanego stronie. (...)

 • Kodeks postępowania administracyjnego

  cywilnych (Dz. U. z 2010 r. Nr 90, poz. 594, z późn. zm.). Dotyczy to również kosztów osobistego stawiennictwa stron, gdy postępowanie zostało wszczęte z urzędu albo (...)

 • Odpis pisma dla strony w formie kserokopii

  poświadczona za zgodność z oryginałem (przez Panią). Zgodnie z orzeczeniem SN z 27 sierpnia 1998 r., III CZP 107/98 traktow, strona powinna poświadczyć odpis za (...)

 • Porada prawna na temat poświadczenie za zgodność z oryginałem

  Nie szukaj dłużej informacji na temat poświadczenie za zgodność z oryginałem, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Poświadczenie za zgodność dokumentów

  , co do której istnieje wymóg potwierdzenia jej za zgodność z oryginałem, to kto ma do tego prawo? Czy też tylko osoby uprawnione do reprezentacji, tak jak to wynika z KRS? (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  pracy wartość przedmiotu sporu stanowi, przy umowach na czas określony - suma wynagrodzenia za pracę za okres sporny, lecz nie więcej niż za rok, a przy umowach na czas nieokreślony (...)

 • Składanie załączników w kopiach

  możliwością przedłożenia na żądanie sądu oryginałów? Czy ewentualnie przy osobistym składaniu pozwu w biurze podawczym "sąd" może poświadczyć sobie za zgodność z oryginałem? (...)

 • Dokumenty poświadczane przez notariusza

  postąpił niewłaściwie odmawiając poświadczenia za zgodność z oryginałem kopii dowodów wpłaty (przekazu pocztowego). Zgodnie z art. Art. 96 ustawy prawo o notariacie (...)

 • Warunki formalne wniesienia pozwu do sądu

  dokumentów lub dokumenty poświadczone za zgodność z oryginałem przez notariusza). W orzecznictwie pojawił się co prawda pogląd o konieczności poświadczenia przez stronę, jej (...)

 • Podpis z datą pewną

  zapłaty zgodnie z art. 589 kc W ubiegłym roku wystąpiliśmy do sądu gospodarczego o wydanie nakazu zapłaty za te dostawy. W załączeniu do tego wniosku były ksera faktur. Zgodność (...)

 • Poświadczenie zgodności kopi dokumentu z oryginałem

  dokumentu, a sądowi nie wolno przeprowadzać w tej sytuacji dowodu z dokumentu. Oznacza to, że zgodność kopii dokumentu z oryginałem zawsze może poświadczyć notariusz. Jeżeli (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • poświadczenie za zgodność z oryginałem

  Witam Mam pytanie czy pracodawca może ujawnic umowę (kopię) zawartą między nim a pracownikiem w celu sprawdzenia zgodności z oryginałem?Będę wdzięczny (...)

 • błąd formalny?

  Otrzymałem z Woj. Sądu Administracyjnego postanowienie o odrzuceniu mej skargi na pewną decyzję Ministra Infrastruktury. W uzasadnieniu postanowienia (...)

 • brak formalny?

  Otrzymałem z Woj. Sądu Administracyjnego postanowienie o odrzuceniu mej skargi na pewną decyzję Ministra Infrastruktury. W uzasadnieniu postanowienia (...)

 • przed ew. kasacją - bląd formalny?

  Otrzymałem z Woj. Sądu Administracyjnego postanowienie o odrzuceniu mej skargi na pewną decyzję Ministra Infrastruktury. W uzasadnieniu postanowienia (...)

 • Poświadczenie podpisu

  Witam. Potrzebuję dokonać poświadcznia podpisu na dokumencie w języku angielskim. Mam w związku z tym pytanie - czy konieczne jest uprzednie przetłumaczenie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane