Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obowiązek płacenia czynszu po rozwodzie

  miesiące temu kupiłem na kredyt mieszkanie, do którego się przeprowadziłem i przemeldowałem. Złożyłem też w sądzie wniosek o podział majątku dorobkowego. Ex-żona nie chce płacić czynszu (...)

 • Czy były mąż może żądać od byłej żony zwrotu pożytków za to, że mieszka ona w ich wspólnym mieszkaniu - opinia prawna

  nie zgłaszał chęci powtórnego zamieszkania. W procesie rozwodowym nie wnosił o rozstrzygnięcie o sposobie korzystania z mieszkania po rozwodzie. Mieszkanie opuścił 01.05.1991r., (...)

 • Opłaty za mieszkanie po rozwodzie

  tej kwestii nie zmienia. W sprawie czynszu najmu to postanowienie może mieć tylko takie znaczenie, że małżonkowie między sobą mogą rozliczać koszty czynszu w stosunku do zajmowanej przez (...)

 • Porada prawna na temat platnik czynszu mieszkanie sluzbowe mon po rozwodzie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat platnik czynszu mieszkanie sluzbowe mon po rozwodzie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ponoszenie po rozwodzie kosztów zamieszkania

  całość czynszu lub innych świadczeń, możliwe jest - na ich wyraźne żądanie, uzgodnione co do szczegółów - określenie udziału (zwykle procentowo lub ułamkowo) w ponoszeniu czynszu i (...)

 • Mieszkanie spółdzielcze własnościowe po rozwodzie

  wynająć to mieszkanie osobie trzeciej ? W jaki sposób wyegzekwować spłatę połowy raty kredytowej przez b. męża? Czy można wytoczyć proces cywilny za raty spłacone po rozwodzie przez (...)

 • Eksmisja byłego małżonka z mieszkania

  do opuszczenia mieszkania), a po bezskutecznym upływie tego terminu dokona czynności potrzebnych do wprowadzenia wierzyciela w posiadanie. Po orzeczeniu rozwodu między małżonkami ustaje wspólność

 • Zakwaterowanie żołnierzy

  zaspokoić, przynajmniej przez pewien czas i w minimalnym zakresie, potrzeby mieszkaniowe osób, które po rozwodzie z wojskowym tracą prawo do mieszkania w lokalu będącym w dyspozycji Wojskowej (...)

 • Podział mieszkania w trakcie rozwodu – opinia prawna

  orzeka również o sposobie korzystania ze wspólnie zajmowanego mieszkania przez okres, kiedy będą oboje w nim mieszkać po rozwodzie, np. sąd może za zgodą małżonków określić ich obowiązki (...)

 • O czym sąd może orzec w wyroku rozwodowym?

  , a nie rodzica.Z urzędu sąd orzeka również o sposobie korzystania ze wspólnie zajmowanego mieszkania przez okres, kiedy będą oboje w nim mieszkać po rozwodzie, np. sąd może za (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Mieszkanie służbowe a rozwód

  Jestem w trakcie procesu rozwodowego od lipca 2000r. W tym samym czasie moja zona przeniosla sie do innego miasta. Uplynelo juz 1,5 roku. Mamy mieszkanie (...)

 • Mieszkanie w dyspozycji policji

  Mam ogromny problem z "moim" mieszkaniem,zajmuję lokal tzw.policyjny (ojciec pracował w policji)jestem tam zameldowana od zawsze,niestety po (...)

 • MIESZKANIE WLASNOSCIOWE a rozwod

  Jestem w trakcie rozwodu,wraz z mężem posiadamy wspóne własnosciowe mieszkanie.Czy jest szansa eksmisji męża? Mąż nie pracuje, jest alkoholikiem, (...)

 • Rozwód, rozdzielność, podział majątku

  Czy w przypadku ustanowienia przez małżonków roździelności majątkowej, w przypadku następującego później rozwodu i wystpienia przez jednego z (...)

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane