Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Będziemy mieć rodzinne ogrody działkowe

  , zgodnie z którą pozwolenia na budowę nie wymaga budowa altan i obiektów gospodarczych na działkach w rodzinnych ogrodach działkowych o powierzchni zabudowy do 25 m2 w miastach i do 35 m2 poza granicami

 • Świadectwa charakterystyki energetycznej budynków i lokali

  energetycznej w przypadku budynków o funkcjach mieszanych.Podstawa prawna: Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2006 r. nr 156, poz. 1118, z późn. zm.); Ustawa z dnia 23 kwietnia (...)

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

  ust. 1, są wszelkie miejsca, w których jest prowadzony handel, z zastrzeżeniem ust. 2a.2a.  Opłacie targowej nie podlega sprzedaż dokonywana w budynkach lub częściach budynków, z wyjątkiem

 • Opinia prawna na temat plany budynków gospodarczych

  Nie szukaj dłużej informacji na temat plany budynków gospodarczych, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych

  ]) (uchylony);   2) budowanie lub nabywanie budynków w celu ustanowienia na rzecz członków odrębnej własności znajdujących się w tych budynkach lokali mieszkalnych lub lokali o (...)

 • Strategie inwestycyjne przedsiębiorstw w czasie spowolnienia gospodarczego

  odbiorców zagranicznych. Jakie firmy częściej zmieniały plany?Istotnie częściej plany modyfikowały przedsiębiorstwa relatywnie bardziej zadłużone (65% w przypadku firm, w których zobowiązania (...)

 • Kto może sporządzać świadectwa charakterystyki energetycznej budynków i lokali?

  lokali mieszkalnych,  c) świadectwo dla budynków użyteczności publicznej, usługowych, produkcyjnych i gospodarczych,  d) programy komputerowe do sporządzania świadectw wykład 

 • Budowa budynków gospodarczych

  art. 29 ust 1 ptk. 2) ustawy- Prawo budowlane, budowa budynków gospodarczych wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów (...)

 • Budynek gospodarczy a pozwolenie na budowę

  przypadku budowy wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 25 m2 (art. 29 ust. 1 pkt 2 ustawy – (...)

 • Zalecenia dla przyszłej polityki energetycznej UE

  % zostały już zatwierdzone w przepisach przyjętych w grudniu 2008 (pakiet klimatyczny).  Energia jądrowaPosłowie chcą bezzwłocznego wprowadzenia ujednoliconych ram regulacyjnych i gospodarczych

 • Budynek mieszkalny a letniskowy

  budowę budynków rekreacji indywidualnej oraz budynków inwentarskich i gospodarczych na wsi, jeżeli właściwy organ w decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu nie określił (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Garaż blaszany-formalności

  Witam! Postanowiłam na własnej posesji postawić garaż blaszany na samochód osobowy, wiem już o tym ze trzeba mieć pozwolenie, zadzwoniłam do starostwa (...)

 • Ogrodzenie w granicy działki z położoną instalacją elektryczną.

  Mam problem z sąsiadem. Mianowicie: sąsiad wybudował ogrodzenie murowane o wysokości 3,5m. Dokonał zgłoszenia tegoż ogrodzenia w Starostwie Powiatowym (...)

 • BIGAMIA-POMOCY!

  Mam problem i zarazem pytanie.Czy isteje mozliwosc sprawdzenia czy dany mezczyzna jest zonaty i dzieciaty?????Jest to dla mnie wazne, gdyz poznałam faceta (...)

 • Sporządzenie testamentu u Notariusza...

  Witam. Sytuacja w rodzinie, ostatnio mój bardzo zły stan zdrowia nakazuje mi załatwić jedną bardzo istotną i ważną sprawę jaką jest sporządzenie (...)

 • Zawłaszczenie działki

  Witam, w roku 2003 zakupiona zostła przez moich rodziców działka o powierzchni 6 arów, jak się później okazało po pomiarach geodezyjnych sąsiad (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane