Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Warunki techniczne jakie musi spełniać projekt budowlany

  kierownika budowy wraz z załączoną kserokopią zaświadczenia o przynależności do Izby Samorządu Zawodowego i decyzji o nadaniu uprawnień budowlanych, złożyć wpis do dziennika budowy, przejąć (...)

 • Jak pozbyć się słupa z działki albo jak otrzymać za niego odszkodowanie – opinia prawna

  również czy jest konieczna do prawidłowego korzystania z nieruchomości władnącej, podlega ocenie z punktu widzenia społeczno-gospodarczego przeznaczenia obu nieruchomości”. Podsumowanie W obliczu

 • Spór z sąsiadem o ustawienie budynku i ogrodzenia - opinia prawna

  istnieje budynek ze ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych albo wydano decyzję o pozwoleniu na budowę tak usytuowanego budynku, dopuszcza się sytuowanie ściany budynku bez otworów okiennych (...)

 • Opinia prawna na temat plany budowy budynku gospodarczego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat plany budowy budynku gospodarczego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zmiana sposobu użytkowania a pierwotne użytkowanie

  na zamianę sposobu jego użytkowania, gdy zamierzam go legalnie użytkować? Czy mogę zmienić sposób użytkowania budynku, dla którego to budynku nie ma żadnych dokumentów ze budowa jego została (...)

 • Zakup działki pod budowę domu

  wymaga zachowania aktu notarialnego. Przygotowanie do budowy Przed przystąpieniem do budowy domu musimy uzyskać szereg ważnych decyzji: 1. Warunki zabudowy i zagospodarowania przestrzennego. Otrzymanie

 • Ustawa o własności lokali

  ust. 1, powinny być w szczególności:    1) uchwalenie rocznego planu gospodarczego zarządu nieruchomością wspólną i opłat na pokrycie kosztów zarządu,    2) 

 • Strategie inwestycyjne przedsiębiorstw w czasie spowolnienia gospodarczego

  odbiorców zagranicznych. Jakie firmy częściej zmieniały plany?Istotnie częściej plany modyfikowały przedsiębiorstwa relatywnie bardziej zadłużone (65% w przypadku firm, w których zobowiązania (...)

 • II - KODEKS CYWILNY - Własność i inne prawa rzeczowe

  rzeczy w budynku publicznym albo w innym budynku lub pomieszczeniu otwartym dla publiczności ani w razie znalezienia rzeczy w wagonie kolejowym, na statku lub innym środku transportu publicznego. (...)

 • Budynek gospodarczy a pozwolenie na budowę

  25,5m2. Co robić w tej sytuacji? Rozbiórka budynku to ostateczność, ze względu na wysokie koszty. Szwagier twierdzi, że najlepiej będzie nie wysyłać informacji o zakończeniu budowy, powołując (...)

 • Kupujemy mieszkanie - u notariusza

  budynku według inwentaryzacji powykonawczej budynku; wypis z kartoteki lokali. Jeżeli dodatkowo w dziale IV księgi wieczystej wpisana została hipoteka, np. z tytułu kredytu, jakiego bank udzielił

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ogrodzenie w granicy działki z położoną instalacją elektryczną.

  Mam problem z sąsiadem. Mianowicie: sąsiad wybudował ogrodzenie murowane o wysokości 3,5m. Dokonał zgłoszenia tegoż ogrodzenia w Starostwie Powiatowym (...)

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • Zgłoszenienie budowy budynku gospodarczego

  Jestem rolnikiem, złożyłem do starostwa powiatowego zgłoszenie budowy 35m budynku gospodarczego. Uzyskałem odmowę, uzasadniona tym, że nie jest (...)

 • *Budowa budynku gospodarczego na wsi*

  Czy na budowe budynku gospodarczego na miejscu starego drewnianego budynku gospodarczego na wsi wystaraczy samo pozwolenie na budowe? Jakiej mogę dokonać (...)

 • Przybudówka do ściany sąsiada.

  Witam, mam pytanie. Byłem w urzędzie i powiedziano mi, że muszę mieć plany budynku gospodarczego do przybudówki sąsiada, a Ja mam zgodę od sąsiada (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane