Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podstawa dla wydania WZZiT

  jest wydawana decyzja o warunkach zabudowy i z.p. jeżeli na terenie nie obowiązuje plan zagospodarowania przestrzennego (przestanie obowiązywać w styczniu) a jest dla tego terenu (...)

 • Domek narzędziowy

  określonych ustawą, do zagospodarowania terenu, do którego ma tytuł prawny, zgodnie z warunkami ustalonymi w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego albo decyzji o warunkach (...)

 • Budowa bliźniaka

  przestrzennego, czy też konieczne będzie uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. W pierwszym przypadku należy się odwołać do postanowień planu zagospodarowania (...)

 • Porada prawna na temat plan zagospodarowania przestrzennego a warunki zabudowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat plan zagospodarowania przestrzennego a warunki zabudowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zakup działki pod budowę domu

  zabudowę siedliskową i będziemy chcieli wybudować na niej dom, najpierw musimy sprawdzić, czy gmina posiada plan zagospodarowania przestrzennego. Jeśli w gminie jest plan zagospodarowania (...)

 • Warunki techniczne jakie musi spełniać projekt budowlany

  wyrys z planu zagospodarowania gminy. Od 11 lipca 2003 r. warunki zabudowy i zagospodarowania przestrzennego działek regulowane są bezpośrednio przez obowiązujący miejscowy (...)

 • Odległość ściany od granicy działki...

  inwestycji celu publicznego oraz określenie sposobów zagospodarowania i warunków zabudowy terenu następuje w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, a w przypadku (...)

 • Zabudowa siedliskowa - opinia prawna

  warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.   zabudowa siedliskowa, siedlisko, działka, gmina, średnia, plan, warunki zabudowy, zagospodarowanie terenu, dom, budowa (...)

 • Przekształcenie działki

  . Jednak w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego określenie sposobów zagospodarowania i warunków zabudowy terenu następuje w drodze decyzji (...)

 • Warunki legalizacji samowoli budowlanej

  warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, w przypadku braku obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego. Inwestorzy nie wykonali w całości nałożonych obowiązków, (...)

 • Plan zagospodarowania przestrzennego

  budowę. Sposób ustalania w decyzji o warunkach zabudowy, wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 92 - 148b)

  podział. Jeżeli w okresie zawieszenia postępowania w sprawie podziału nieruchomości plan miejscowy nie zostanie uchwalony, stosuje się przepis ust. 1.  3. Jeżeli nie został uchwalony (...)

 • Działka budowlana

  natomiast ze zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Działkę rolną można przekształcić w budowlaną, o ile gmina będzie uchwalała nowy plan zagospodarowania (...)

 • Będzie Centralny Port Komunikacyjny

  transportu projektów studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy, ramowego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego (...)

 • Sposób wyznaczenia linii zabudowy

  działkami po tej samej stronie drogi. Jeżeli linia istniejącej zabudowy na działkach sąsiednich przebiega tworząc uskok, wówczas obowiązującą linię nowej zabudowy ustala się jako (...)

 • Wymogi prawne dla usytuowania tymczasowego obiektu budowlanego - opinia prawna

  : decyzję ustalającą warunki zabudowy i zagospodarowania terenu z klauzulą ostateczności, tj. decyzję ustalającą warunki zabudowy i zagospodarowania terenu lub (...)

 • Zezwolenie na budowę na działce rolnej

  jednak, jaka jest średnia powierzchnia gospodarstwa w Pana gminie. Od tego zależeć będzie decyzja w sprawie wzzt. działka siedliskowa, zabudowa, siedlisko, domek siedliskowy, warunki zabudowy, (...)

 • Linia zabudowy a linia średniego napięcia

  zagospodarowania przestrzennego godziłby w istotę prawa własności, nakazując rozbiórkę budynku, a zgodnie z art. 6 ustawy plan zagospodarowania przestrzennego może (...)

 • Warunki zabudowy siedliskowej

  przestrzennego, o którym Pan wspomina jest nadal obowiązujący. Wspomnieć należy, iż plany zagospodarowania przestrzennego obowiązujące w dniu wejścia w życie ustawy o planowaniu i (...)

 • Pozwolenie na budowę niezgodne z wzzt

  zagospodarowania terenu.  pozwolenie, budowa, warunki zabudowy i zagospodarowania terenu, plan miejscowy, decyzja, nieważność

 • Pozwolenie na budowę

  przyjmuje on wszystkie warunki zawarte w tej decyzji.Z poważaniemRedakcja serwisu www.e-prawnik.pl pozwolenie na budowę, WZ, decyzja ustalająca warunki zabudowy, miejscowy plan zagospodarowania (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 1 - 92)

  tytułów;   5) planie miejscowym - należy przez to rozumieć miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, o którym mowa w przepisach o planowaniu (...)

 • Elementy planu zagospodarowania przestrzennego

  oraz wskaźniki zagospodarowania terenu, maksymalną i minimalną intensywność zabudowy jako wskaźnik powierzchni całkowitej zabudowy w odniesieniu do powierzchni działki budowlanej, minimalny (...)

 • Zmiana klasyfikacji gruntów z budowlanych na rolne

  powinna być wydana, gdyż spełniony jest jeden z warunków, o którym tu mowa – poprzedni plan zagospodarowania przestrzennego zawierał zgodę na zmianę przeznaczenia. warunki (...)

 • Jak wybudować dom na działce rolnej?

  terenu oraz określenie sposobów jego zagospodarowania i warunków zabudowy następuje w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Miejscowy plan uchwala (...)

 • Mapa i ustalenie linii zabudowy

  obowiązującej linii nowej zabudowy, jeżeli wynika to z analizy funkcji oraz cech zabudowy i zagospodarowania terenu. zagospodarowanie przestrzenne, linie zabudowy, warunki (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • Niepoinformowanie o faktycznym stanie prawnym działki.

  OPIS SYTUACJI Dnia 29.08.2008 roku, za pośrednictwem Agencji Nieruchomości z którą nawiązaliśmy współpracę, dokonaliśmy podpisania Umowy Przedwstępnej (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Prawa zabudowy Pilne!

  Witam wszystkich forumowiczów mam pytanie na które mam nadzieje uzyskam tutaj odpowiedź mianowicie Dostałem warunki zabudowy na obszar działki o numerze (...)

 • problem z gminą

  witam mam problem z gminą w której zamierzam budować dom a mianowicie od 5 lat staram się o zmianę w MPZP i ciągle obiecują mi że już kończą (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane