Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Karta podatkowa w 2018 roku

  turystycznych (PKWiU 79.90.20.0), f) w zakresie rezerwacji nieruchomości będących we współwłasności (PKWiU 79.90.31.0), g) w zakresie rezerwacji centrów konferencyjnych (...)

 • Jakich wydatków dotyczy zwrot VAT za materiały budowlane?

  spełniał on ustawowe wymogi. Co istotne, dla celów zwrotu VAT za materiały budowlane nie jest ważne, gdzie mieszka osoba w momencie dokonywania wydatków: w kraju, czy (...)

 • Zwolnienia z kas fiskalnych na 2018 rok

  ; kontenerów (PKWiU 29.20.2), f) części przyczep, naczep i pozostałych pojazdów bez napędu mechanicznego (PKWiU 29.20.30.0), g) części i akcesoriów (...)

 • Porada prawna na temat pkwiu w 2010

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pkwiu w 2010, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dla kogo kasy fiskalne w 2008 roku?

  ;łdzielni i ich domowników, członków organów stanowiących osób prawnych, członków stowarzyszenia;  wszelkie inne przekazanie towarów (...)

 • Nabycie niektórych rodzajów usług i praw a koszty

  instrumentów finansowych oraz świadczeń o podobnym charakterze. Wynikające z przepisów ograniczenie w zaliczaniu wskazanych kosztów do kosztów (...)

 • Jaki VAT przy sprzedaży posiłków i dań przez placówki gastronomiczne?

  procentowego tego naparu w przygotowywanym napoju, napojów bezalkoholowych gazowanych, wód mineralnych, innych towarów w stanie nieprzetworzonym opodatkowanych stawką, (...)

 • Wysokość podatku w formie ryczałtu

  , z odpłatnego zbycia ruchomych składników majątku będących środkami trwałymi, ujętych w wykazie środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych oraz składników (...)

 • Kto i kiedy musi montować kasy fiskalne?

  rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 kwietnia 2004 r. w sprawie Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (PKWiU) - w brzmieniu obowiązującym na dzień wejścia (...)

 • Kasy fiskalne - o czym warto pamiętać?

  rozpoczynających sprzedaż w 2009 r., z tym że w przypadku przekroczenia kwoty obrotów w wysokości 20 000 zł, z działalności w zakresie sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  charakterze. jeżeli należność jest określona w naturze, podstawą opodatkowania jest wartość świadczenia obliczona na podstawie przeciętnych cen stosowanych w danej miejscowości lub na (...)

 • Normy ubytków paliw

  ciekłych. Maksymalne normy dopuszczalnych ubytków powstające w czasie magazynowania poszczególnych paliw ciekłych wynoszą dla: benzyny silnikowej, w tym lotniczej, oznaczonej symbolem PKWiU

 • Określenie właściwych stawek VAT

  90.02.1 Usługi w zakresie gromadzenia i wywozu odpadów 90.02.11 Usługi w zakresie gromadzenia i wywozu odpadów 90.02.11-00.00 Usługi w zakresie gromadzenia i wywozu odpadów 90.02.12 Usługi (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  transakcji w deklaracji podatkowej, w której jest on obowiązany rozliczyć ten podatek, nie później niż w terminie 3 miesięcy od upływu miesiąca, w którym (...)

 • Zmiany w opłatach produktowych i opłatach depozytowych

  w poz. 2 w załączniku nr 3 do ustawy - 3,84 zł za sztukę, dla produktów wymienionych w poz. 3 w załączniku nr 3 do ustawy - 2,57 zł za 1 kg dla opony nowej i używanej regenerowanej (...)

 • Stawki podatku VAT na niektóre usługi

  W związku ze zmianą ustawy VAT z dniem 1 marca, proszę op określenie stawek VAT dla niżej podanych usług: - PKWiU 55.1 usługi hotelowe - PKWiU 92.72 bilard - PKWiU 92.62.13 basen - (...)

 • Stawki podatku akcyzowego przy imporcie alkoholu

  nr 1 do ww. rozporządzenia  Kod CN  Nazwa grupy towarów (towaru)  Stawka podatku akcyzowego w zł na jednostkę wyrobu lub w % podstawy opodatkowania 9  ex 15.93.11, 

 • Szkoła tańca a zwolnienie z VAT

  i prawach pokrewnych, wynagradzane w formie honorariów za przekazanie lub udzielenie licencji do praw autorskich lub praw do artystycznego wykonania, usługi związane z rekreacją i sportem - z

 • Wystawianie faktur

  towarów w kraju, świadczenia usług w kraju, eksportu towarów, wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów); także, gdy jest ona dokonywana przez podatników (...)

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  byłby zwolniony od cła;9) przemieszczeniu podlega gaz w systemie gazowym lub energia elektryczna w systemie elektroenergetycznym.2. W przypadku gdy ustaną okoliczności, o których (...)

 • Drobni przedsiębiorcy, a zwolnienie z podatku od towarów i usług

  omówiony w artykule pt. „Drobni przedsiębiorcy, a VAT” w związku z czym niniejsze opracowanie dotyczyć będzie jedynie obowiązującej treści przepisów. Kiedy (...)

 • Reforma stawek VAT!

  finansów. Przewiduje on zmiany w ustawie z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, które mają na celu powiązanie poziomu stawek tego podatku ze stanem finansów (...)

 • VAT na usługi szkoleniowe

  edukacyjnych zalicza zarówno usługi świadczone przez szkoły podstawowe czy wyższe, jak i usługi w zakresie pozostałych form kształcenia, do których – w ramach grupowania PKWiU (...)

 • Zwolnienie szkół jazdy z podatku VAT

  nauka jazdy, pilotażu, żeglarstwa itd.W Ministerstwie Finansów trwają prace nad projektem zmian w ustawie o VAT. Projekt z dnia 19 stycznia 2010 roku został skierowany pod obrady (...)

 • Nowa Polska Klasyfikacja Wyrobów i Usług

    Gdzie znaleźć nową PKWiU? Nowe rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (PKWiU) wchodzi w życie z dniem 1 (...)

 • Inwestycja w budynek czy osobny środek trwały

  . zm.) wartość początkową środków trwałych powiększa się o sumę wydatków na ich ulepszenie, gdy suma wydatków poniesionych na ich przebudowę, rozbudowę, rekonstrukcję, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • PKWiU a VAT 2011

  Od 1 stycznia 2011 r. będą obowiązywać przepisy dostosowujące ustawę o VAT do PKWiU z 2008 r. Nowelizacja ustawy o VAT wprowadzająca te zmiany została (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • zwrot 6000 alimentów - czy to możliwe??

  Witam Mam problem który przedstawia się następująco: mój ojciec żąda zwrotu 6000 pln za alimenty. Jak to się stało już pisze. 1.Od stycznia 2010 (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane