Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Komisant sprzedał samochód powypadkowy a rękojmia

  fakt, że komisantem jest zazwyczaj podmiot prowadzący działalność gospodarczą w zakresie komisu. Z praktyki wynika przy tym, że działalność komisu jest z reguły jednobranżowa i ogranicza (...)

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  : a) dla osób prawnych oraz jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej - naczelnik urzędu skarbowego właściwy ze względu na adres siedziby, b) dla osób fizycznych

 • Umowa komisu - fakturowanie

  kwotę prowizji komisanta,  pomniejszona o kwotę podatku. Przykład: Firma „Gucio” przekazuje w komis firmie „Filip” towar (dla którego stawka VAT wynosi 22%). W umowie komisu

 • Porada prawna na temat pkd dla komisu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pkd dla komisu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Komis programów komputerowych

  oddawał w komis książkę, a nie prawa autorskie do książki). W takiej sytuacji taka sprzedaż byłaby opodatkowana podatkiem od towarów i usług na zasadach określonych dla komisu (dwie odrębne (...)

 • Jaki VAT przy sprzedaży posiłków i dań przez placówki gastronomiczne?

  Ministrów z dnia 24 grudnia 2007 r. w sprawie Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) (Dz.U. nr 251, poz. 1885, z póżn. zm.); ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (...)

 • Sprzedaż przez komis

  towar do komisu (komitenta) jest osoba prowadząca komis (komisant), a nie osoba, która kupiła towar z komisu. Również na gruncie podatkowym, przykładowo podatku od towarów i usług (VAT), komis (...)

 • Rencista płatnikiem VAT – opinia prawna

  przy ostatniej waloryzacji w 1998 r. - dla emerytury lub renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy;  2) 18% kwoty bazowej, o której mowa w pkt 1 - dla renty z tytułu częściowej

 • Kto jest \"małym podatnikiem\" VAT?

  , z wyjątkiem komisu. Dla ww. grupy podatników ustalony został inny, mniejszy limit dla celów ustalania statusu małego podatnika. W przypadku tych podatników, zostaną (...)

 • Sprzedaż samochodu przez komis

  kraju komitent, a sprzedał komisant – skutki finansowe dla tego ostatniego są katastrofalne. Organy podatkowe bowiem przy określaniu kwoty akcyzy należnej z tytułu sprzedaży samochodu przez

 • Błędne numery PKD w umowie spółki

  powszechnie PKD. Niewątpliwie numery PKD winny być zgodne z obowiązującą w dniu złożenia wniosku o wpis do KRS Klasyfikacją. Jeżeli akt założycielski zostanie złożony do KRS w dotychczasowym (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Telefon z Komisu

  Witam wszystkich i niewiem czy dobrze pisze ale jesli gdzies juz sie taki temat powtorzyl to prosze linka. Kupilem telefon "Nokia 6230i" 2 Lutego (...)

 • Pytanie o wymaganie koncesji dla PKD

  Witam, Chciałem się kogoś poradzić - prowadzę działalność gospodarczą i rozszerzyłem sobie ostatnio wpis do ewidencji o kilka PKD. Moje wątpliwości (...)

 • Sprzęt pod zastaw zadłużenia .

  Dzień dobry. Od pewnego czasu zawiesiłem działalność gospodarczą ( Pub ) . Dzierżawcy zalegam za czynsz , i w ramach że spłacę zostawiłem mu (...)

 • Paserstwo nieumyślne

  Prosze o prawna sugestie: (15.08.2004) Ktos (w tym przypadku policjant) zgubil lub skradziono mu jakis przedmiot (i wie o tym ze nie posiada go juz) Nie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane