Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zmiana PKD w KRS

  zmianę nazwy spółki jawnej. Czy w związku z tym, że PKD z 2004 r. obowiązywać będzie tylko do końca br. musimy zgłosić zmiany dot. przedmiotu działalności z PKD z (...)

 • Jak wypełnić wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej - EDG-1?

  powiązań PKD 2007 - PKD 2004. Przedsiębiorca jest bowiem obowiązany do końca 2009 r. podawać rodzaj wykonywanej działalności również według kodów PKD 2004. Nie są to (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach

  pracy będą przetwarzane w systemie teleinformatycznym. Będą one pochodziły z informacji przekazywanych przez pracodawcę lub cudzoziemca oraz z domniemań ustawowych przewidzianych w art. 88z (...)

 • Porada prawna na temat pkd 85.59.z

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pkd 85.59.z, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Klasyfikacja czynności na gruncie PKD

  jednak zwrócić się do powyżej wskazanego Urzędu Statystycznego z prośbą o dokonanie klasyfikacji czynności na gruncie PKD.  działalność gospodarcza, PKD, klasyfikacja, (...)

 • Zasady określania działalności według PKD

  PKD? Jeśli przedmiotem działalności ma być cała KLASA z PKD - to we wpisie trzeba wymienić wszystkie PODKLASY, czy można się ograniczyć do jednego wpisu klasy? Przykładowo: " 20.10 (...)

 • Na jakich zasadach udziela się wsparcia nowej inwestycji z Funduszu Strefowego

  Polskiej Klasyfikacji Działalności (podklasa 27.10.Z PKD), produkcji rur stalowych (podklasa 27.22.Z PKD), pozostałej obróbki wstępnej żeliwa i stali (grupa 27.3 PKD), z (...)

 • Przejdź na nową Polską Klasyfikację Działalności - PKD 2007

  (PKD) (Dz. U. 2004 r., Nr 33, poz. 289 i Nr 165, poz. 1727); Ustawa z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz. U. 1995 r. Nr 88, poz. 439, ze zm.); Rozporządzenie Rady Ministrów (...)

 • Zmiana PKD a umowa spółki

  . Jednakże nie jest obowiązkowe umieszczanie w umowie spółki kodów PKD. Brak umieszczenia w umowie kodów PKD, bądź umieszczenie kodów PKD niezgodnych z (...)

 • Opodatkowanie w formie karty podatkowej

  załączniku nr 3 do ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym): Naprawa i konserwacja urządzeń elektronicznych (PKD 2007: 33.13.Z). Pozostałe zarejestrowane (...)

 • Amortyzacja w firmie męża lokalu - współwłasności

  nieruchomości (PKD 68.20.Z), inną jest doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania (PKD 70.22.Z), którą w sposob ciągły prowadzę i uzyskuję przychody (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • czy wybór PKD 70.22.Z powoduje konieczność bycia vatowcem?

  mam pytanie jak w temacie tj. czy wybierając jako PKD 70.22.Z z automatu muszę stać się vatowcem??? czy mogę skorzystać ze zwolnienia podmiotowego (...)

 • Pełen wykaz PKD i EKD

  Gdzie w sieci można znaleźć pełen wykaz numerów PKD i EKD wraz z opisem w jaki sposób można rozliczać się z fiskusem przy danym PKD? (Pinki) PKD (...)

 • PKD w 2011 roku - zmiany ???

  Mam pytanie; czy od 01.01.2011 roku są jakieś zmiany jeśli chodzi o PKD?? z góry dziękuję za odpowiedź!

 • PKD

  Jaki kod PKD powinnam wpisać chcąc założyć działalność gospodarczą zajmującą się prowadzeniem szkoleń o różnej tematyce? Na pewno z edukacji, (...)

 • zmiany w krs

  Jakie dokumenty należy złożyć do KRS w związku ze zmianą PKD 2004 na PKD 2007( czy należy zmienić umowę spółki). Proszę zadzwonić do specjalistów, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane