Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jaki będzie budżet państwa w 2019 roku?

  publicznych (według metodologii UE) na poziomie 1,8 proc. PKB. ##baner## Podstawowe wskaźniki makroekonomiczne Założono: wzrost PKB (w ujęciu realnym o 3,8%), średnioroczny wzrost cen towarów (...)

 • Zmiany w finansowaniu służby zdrowia

  .). 6% PKB na zdrowie w 2024 r. W porozumieniu minister zdrowia zobowiązał się do podjęcia działań mających na celu przyśpieszenie nakładów na system ochrony zdrowia do 6% PKB.  Nowelizacja

 • Największa na świecie strefa wolnego handlu

  udoskonalone zasady handlu. Umowa doprowadzi do powstania silniejszych relacji gospodarczych z trzecią (poza UE) największą gospodarką świata pod względem PKB – 5,6% światowego PKB, po (...)

 • Porada prawna na temat pkb

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pkb, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prezydent podpisał ważną ustawę. To nas stawia w czołówce krajów NATO

  publicznych. Ustawa zwiększa od 2016 roku budżet obronny do poziomu co najmniej 2 proc. PKB. Obecnie wskaźnik ten wynosi 1,95 proc. PKB. Ubiegłoroczny budżet obronny wyniósł około 32 mld (...)

 • Prognoza gospodarcza KE dla Polski

  wzrost PKB Polski, Komisja Europejska, wzrost gospodarczy, gospodarka

 • Polska 29. gospodarką świata

  listy 50 państw najszybciej rozwijających się pod względem gospodarczym.Autorzy zestawienia wzięli pod uwagę najważniejsze wskaźniki ekonomiczne, tj. wzrost PKB, wartość PKB na osobę, stopę (...)

 • Jesienna prognoza finansowa Komisji Europejskiej

  , Unia, UE, gospodarka, wskaźniki ekonomiczne, kryzys, wzrost gospodarczy, PKB

 • Ustawa o finansach publicznych do zmiany

  . Dla kontynuacji konsolidacji strukturalnej kluczową rolę odegrają oszczędności wygospodarowane przez poszczególne resorty, stanowiące ok. 0,5 proc. PKB - powiedział wicepremier, minister finansów

 • Zmiany w ustawie o finansach publicznych

  na skutek działania procedury po przekroczeniu 50 proc. PKB i nieprzekroczeniu 55 proc. PKB przez państwowy dług publiczny nie będzie służyła ani wyjściu z procedury nadmiernego deficytu, (...)

 • Oświadczenie PKPP Lewiatan w 20. rocznicę wyborów 4 czerwca 1989 r.

  Polski na gospodarczej i cywilizacyjnej mapie Europy i świata.Średnioroczna dynamika PKB Polski w okresie 1995-2008 wynosiła 4,7% (krajów EU-15 1,8%). W 1990 r. PKB na głowę mieszkańca Polski (...)

 • Indeks biznesu PKPP Lewiatan - maj 2009

  cały rok. Liczony jest w skali 100-punktowej, w której 50 odpowiada prognozie wzrostu gospodarczego w granicach 3-3,5 % PKB rocznie. EKSPERCI, których prognozy uwzględnia Indeks Biznesu PKPP: Tadeusz

 • Komentarz do raportu Światowego Forum Ekonomicznego

  (Play).8. Kolejny ranking odnosił się do kosztów związanych z przesłaniem pakietu danych. Cieszy relatywnie wysoka 33 pozycja (na 123 możliwe) Polski w tym rankingu w stosunku do miesięcznego PKB

 • Indeks biznesu PKPP Lewiatan listopad 2008

  III kwartału wydatki konsumpcyjne silnie rosły i to pozwoliło utrzymać wzrost PKB na przyzwoitym poziomie, to w październiku mimo jeszcze znacznego wzrostu funduszu płac obserwujemy już spadek dynamiki

 • Rząd przyjął projekt ustawy budżetowej na 2009 r.

  i niepodatkowe budżetu państwa w 2009 r. wyniosą 269.943.206 tys. zł. Relacja tych dochodów do PKB wyniesie 19,5 proc. Dochody podatkowe wyniosą 252.004.200 tys. zł, czyli o 9,4 proc. więcej

 • Wyniki konsultacji społecznych dotyczących polityki spójności po 2013 r.

  uboższe regiony nadrabiają zaległości, odnotowano w nich ponownie znaczny wzrost gospodarczy. W latach 2000-2005 wzrost PKB w przeliczeniu na mieszkańca w regionach konwergencji (w których PKB (...)

 • Jaki budżet na rok 2019?

  wydatkowej oraz deficytu sektora finansów według metodyki unijnej niższego niż 3 proc. PKB. Wydatki Po stronie wydatkowej budżetu państwa zabezpieczono środki zarówno na kontynuację

 • Jesteśmy odporni na kryzys

  gospodarka Polski, kryzys gospodarczy, PKB

 • Komisja Europejska przewiduje silniejsze spowolnienie gospodarcze

  /economy_finance/thematic_articles/article12054_en.htm  Źródło: www.pkpplewiatan.pl / PKPP Lewiatan wzrost gospodarczy, PKB, UE, wskaźniki ekonomiczne, Unia Europejska, Komisja Europejska

 • Założenia projektu budżetu państwa na rok 2009

  , wydatki, deficyt budżetowy, ustawa budżetowa, budżet państwa, założenia projektu budżetu państwa, rok 2009, rynek pracy, realny wzrost PKB, wzrost cen towarów i usług konsumpcyjnych

 • Dzisiaj wchodzi w życie nowelizacja ustawy o finansach publicznych

  Zmiany są związane z systemem emerytalnym. Ustawa obniża o 7 punktów procentowych progi relacji państwowego długu publicznego do PKB w stabilizującej regule wydatkowej. Celem tej reguły jest

 • Prostsze przepisy oznaczają wzrost gospodarczy

  . niepotrzebne wymogi w zakresie sprawozdawczości i informowania) zmniejszyły się o 25 proc. Powinno to wpłynąć na wzrost unijnego PKB o 1,4 proc., czyli o 150 mld euro. Najważniejsze reformy mające (...)

 • Przedsiębiorcy i bankowcy o sytuacji w polskiej gospodarce

  (dynamika realnego PKB w przedziale 0,5-1,3 proc., CPI w przedziale 1,5-1,9 proc.), trudno bowiem dyskutować o tym, co będzie w 2010 r., gdy nie wiemy co będzie za 1-2 miesiące. Lewiatan uważa jednak, (...)

 • Mniej nas niż komórek

  niż pozostałe dziedziny gospodarki Szacuje się, że w 2008 r. unijny sektor usług telekomunikacyjnych wzrósł o 1,3 proc., przy czym ogólny faktyczny wzrost gospodarczy wyniósł 1 proc. PKB Sektor (...)

 • Atrakcyjna grecka gospodarka

  wzrostu, wzrostu OECD, czy PKB krajów Unii Europejskiej. Od 2005 do 2008 roku Grecja wskazuje na znaczną redukcję krajowego długu publicznego.Więcej o Grecjijest bramą do południowo-wschodniej Europy (...)

 • Globalny kryzys poważnie odbije się na gospodarce unijnej

  proc. PKB. W 2010 r. ma nastąpić dalsze pogorszenie perspektyw budżetowych.Z drugiej jednak strony presja inflacyjna szybko słabnie, a ceny towarów spadają. Przewiduje się, że inflacja cen towarów (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • płaca minimalna na 2013 rok

  jak narazie wyszkosto wskazuje ze płaca minimalna na rok 2013 będzie wynosic 1600zł brutoo. Ta podwyższka wynika z ustawy o minimalnym wynagrodzeniu (...)

 • Kredyt w obcej walucie - jak go ubezpieczyć?

  Witam, Chciałbym się dowiedzieć czy mogę wziąć w PL kredyt w walucie takiej jak Chiński Jen? Czy jest opcja żeby taki kredyt ubezpieczyć? Czy (...)

 • Czy ulga prorodzinna 2012 ulegnie zmianie?

  Chce się dowiedzieć czy ulga prorodzinna w przyszłym roku ma ulec jakimś zmianom? Chodzi mi przede wszystkim o wzrost świadczeń na jedno małoletnie (...)

 • 25 proc. VAT w 2013? to realne?

  Czy to prawda, że w ustawie o VAT jest blok przepisów wprowadzający kolejne podwyżki VAT?? W 2012 r. podwyższenie stawki VAT podstawowej do 24 %, (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane