Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak złożyć wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe (PFR)?

  -37 sporządzany jest na podstawie informacji z PIT-11, PIT-8C i PIT-R, PIT-40A/11A za 2016 r., a PIT-38 na podstawie informacji PIT-8C. Usługa ta nie polega na tym, że to administracja (...)

 • Płatniku, pamiętaj o terminowym przesłaniu informacji PIT

  elektronicznego, którymi winny być opatrzone (Dz.U. z 2017 r., poz. 1802.).   płatnik, PIT, podatek, dochodowy, zaliczki, PIT-8C, PIT-11, PIT-R, IFT-1/IFT-1R, podatek dochodowy od (...)

 • Jak rozliczyć się za pomocą wstępnie wypełnionego PIT?

  wspomniano, PFR PIT-37 sporządzany jest na podstawie informacji z PIT-11, PIT-8C i PIT-R, PIT-40A/11A za 2017 r., a PIT-38 na podstawie informacji PIT-8C. PFR to dodatkowa pomoc przy (...)

 • Porada prawna na temat pit-8c

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pit-8c, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dywidendy a informacja PIT-8C

  obowiązek sporządzania informacji PIT-8C po zakończeniu roku podatkowego (zasady ich opodatkowania regulują przepisy art. 30a, a nie 30b ustawy). A zatem w przypadku wypłaty dywidend osobom fizycznym (...)

 • Informacje PIT-8C - sumowanie i ujęcie w PIT-38

  zbiorczo straty. Po jej rozliczeniu w PIT-38 nie wystąpi obowiązek zapłaty podatku. Niemniej jednak informacje PIT-8C mogą zawierać dane dotyczące przychodów nieopodatkowanych lub zwolnionych (...)

 • Przedawnienie zobowiązania a przychód

  , zobowiązanie, przychód, inne nieodpłatne przychody, PIT-8C

 • Podatek dochodowy od osób fizycznych

  wierszu 5 zeznania: „Inne źródła niewymienione w wierszach od 1 do 4”. PIT-8C, PIT-37, pozostałe przychody, zeznanie roczne, rozliczenie roczne, dofinansowanie, dopłata do pobytu (...)

 • Opodatkowanie dochodów giełdowych

  -38, informacja o dochodach PIT-8C, formularz, rachunek maklerski, sprzedaż akcji, papiery wartościowe

 • Umorzone odsetki przychodem

  przychód z nieodpłatnego świadczenia. Przychód ten powstał w momencie umorzenia odsetek. Zatem bank prawidłowo wystawił informację PIT-8C o uzyskanym przychodzie z innych źródeł.(…)”.  

 • Koszty uzyskania przychodu przy zbyciu obligacji

  W 2003 r. zakupiłem obligacje Skarbu Państwa. Część z nich w 2004 r. została zbyta. Otrzymałem PIT 8C na podstawie którego mam wypełnić zeznanie roczne na formularzu PIT-38. W PIT-8C (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • PIT-11 i PIT-8C?

  mamy zamiar wspolnie sie rozliczyc. moj mąż otrzymał od pracodawcy PIT-11 oraz PIT-8C. proszę o pomoc, za pomocą jakiego formularza powinnam się (...)

 • czy pit 8c?

  Mam pytanie: czy 8c wchodzi tzn. czy podlega rozliczeniu 2004 z fiskusem. Pozdrawiam wszystkich! Oczekuję szybkiej odpowiedzi. :)

 • PIT 8C jak go rozliczyć?

  Witam Jestem emerytką i mam problem nie wiem na jak rozliczyć pit-8c za rok 2010 na jakim formularzu,bardzo prosze o pomoc?Z góry dziękuję za pomoc

 • Jak rozliczyć PIT-11 i PIT-8C ?

  Witam, Chcę rozliczyć się wspólnie z mężem lecz nie wiem czy mogę to zrobić za pomocą PIT-37. Mąż otrzymał od pracodawcy PIT-11 oraz PIT-8C (...)

 • PIT 38

  Witam Mam pytanie czy wie ktoś może jak rozliczyc straty w PIT 38?Będę wdzięczny za wszelkie iformacje witam, dostałem z biura maklerskiego PIT 8C, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane