Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak przenieść numer przy zmianie operatora?

  preselekcji nie może ograniczać możliwości wyboru dowolnego dostawcy tych usług przez NDS.  Wybór przez abonenta dostawcy publicznie dostępnych usług telefonicznych przez zlecenie (...)

 • Możesz zmienić operatora bez zmiany numeru telefonu

  publicznej sieci telefonicznej operatora może żądać przy zmianie operatora przeniesienia przydzielonego numeru do istniejącej sieci innego operatora na obszarze: strefy numeracyjnej (...)

 • Cyberbezpieczeństwo wdrożone

  OPERATORA USŁUGI KLUCZOWEJ zgodnie z ustawą (terminy biegną od momentu otrzymania decyzji administracyjnej uznającej podmiot za operatora usługi kluczowej) Po 3 miesiącach: Po 6 miesiącach: Po (...)

 • Porada prawna na temat pit-11sms przez operatora

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pit-11sms przez operatora, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawo celne - Kodeks celny

  Polską za nieterminowe przekazanie środka własnego do budżetu Wspólnoty spowodowane niedotrzymaniem przez operatora terminów: a) zwrotu organowi celnemu uzupełnionych i podpisanych (...)

 • Zawarcie umowy z abonamentem promocyjnym - opinia prawna

  przez Pana oferty promocyjnej, gdyż ta w dacie zawarcia umowy już nie obowiązywała. Pomimo tego, doszło jednak do zawarcia umowy w imieniu operatora przez autoryzowanego dystrybutora, (...)

 • Szanse na uwolnienie się od rachunków za telewizję satelitarną - opinia prawna

  potwierdzenia przez osobę, w której imieniu została zawarta, a więc w przedmiotowej sytuacji przez operatora - Y. Tak więc ważność umowy zależna byłaby od jej potwierdzenia przez (...)

 • Wezwanie do zapłaty nieistniejących zobowiązań

  organizacyjnych operatora. Aby uniknąć kolejnych kosztów należy doradzić poprzedniemu abonentowi, aby skierował do zarządu operatora telekomunikacyjnego oficjalne pismo ze wskazaniem (...)

 • Jak i gdzie złożyć reklamację telekomunikacyjną?

  połączeń (tzw. billingów) operator nie jest zobowiązany do przechowywania ich przez okres dłuższy niż 12 miesięcy.  2.3. Co powinna zawierać odpowiedź?Odpowiedź operatora (...)

 • III - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie

  przedstawiciela ustawowego, utraty przez nich zdolności procesowej, utraty przez stronę zdolności sądowej lub utraty przez przedstawiciela ustawowego charakteru takiego przedstawiciela;   (...)

 • Wkrótce będzie Ogólnopolska Sieć Edukacyjna

  niższych parametrach, świadczonej przez operatora OSE, jak również korzystanie przez szkołę ze świadczonych przez operatora OSE usług bezpieczeństwa teleinformatycznego, (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  zwolnionego z VAT, usługi świadczone przez B na rzecz A - przy zastosowaniu mechanizmu odwróconego obciążenia → podatek zostanie rozliczony przez A, usługi świadczone przez (...)

 • Z jakiego wsparcia aktywizacyjnego mogą korzystać bezrobotni?

  użyteczne to prace wykonywane przez bezrobotnych bez prawa do zasiłku na skutek skierowania przez starostę, organizowane przez gminę w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej, (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  siebie i rodziny. § 3. Osoba prawna lub inna jednostka organizacyjna, której ustawa przyznaje zdolność sądową, niezwolniona przez sąd od kosztów sądowych, może się domagać ustanowienia adwokata (...)

 • Nierzetelne postępowanie operatora

  Pan z usług operatora telefonii komórkowej występując jako osoba fizyczna, która nie prowadzi działalności gospodarczej (konsument) należy stwierdzić, że postępowanie operatora w zakresie (...)

 • Wybierz tańszy roaming!

  udajemy. Za udostępnienie tej usługi zagraniczny operator sieci komórkowej obciąża kosztami operatora krajowego. Opłata ta w różnym stopniu przechodzi na klienta operatora krajowego. (...)

 • Jakie zmiany przewidziano w Prawie telekomunikacyjnym?

  realizację przez uprawnione organy zadań i obowiązków na rzecz obronności, bezpieczeństwa państwa oraz bezpieczeństwa i porządku publicznego, dane te przechowywać przez okres 2 lat. Obowiązek (...)

 • Awaryjny sprzedawca gazu ziemnego

  jest, że Prezes URE w takich przypadkach będzie rozstrzygał wątpliwość na wniosek operatora, do którego sieci przyłączane jest urządzenie, instalacja lub sieć przed przyjęciem przez (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  rozdzielności majątkowej przez sąd na żądanie jednego z małżonków nie wyłącza zawarcia przez małżonków umowy majątkowej małżeńskiej. Jeżeli rozdzielność majątkowa została ustanowiona (...)

 • Reklamy wprowadzały w błąd. Milionowa kara dla operatora

  przedpłaty, w tzw. systemie prepaid. Konsument doładowując konto - płaci z góry za jednostki, z których może skorzystać w określonym przez operatora czasie. Postępowanie przeciwko Polkomtelowi (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  , że ojcem dziecka jest mąż jego matki, albo gdy domniemanie takie zostało obalone, ustalenie ojcostwa może nastąpić albo przez uznanie dziecka przez ojca, albo na mocy orzeczenia sądu.Art. (...)

 • Kradzież telefonu komórkowego

  wzorców umownych stosowanych przez operatora), ryzyko kradzieży rzeczy obciąża od chwili wydania rzeczy kupującego (czyli Pana/i). A zatem prawo nie nakłada w takiej sytuacji na operatora (...)

 • Możliwe przenoszenie numeru telefonu do innego operatora?

  obowiązek przechowywania danych dotyczących rozmów i abonentów przez 2 lata, ze względu na potrzeby realizacji przez uprawnione organy zadań i obowiązków na rzecz obronności, bezpieczeństwa (...)

 • Kodeks postępowania karnego

  art. 397 nie stosuje się. § 2. Akt oskarżenia wniesiony przez pokrzywdzonego powinien być sporządzony i podpisany przez adwokata lub radcę prawnego, z zachowaniem warunków określonych w art. (...)

 • Udostępnienie danych osobowych firmie windykacyjnej

  formy listu poleconego lub za potwierdzeniem odbioru? Wykupienie sieci kablowej przez większego operatora nie powoduje zmian w zakresie zawartych umów z poprzednim podmiotem. Po prostu nowy właściciel

 • Dociążanie przesyłek pocztowych

  przyjmowaniu przez operatorów pocztowych przesyłek z korespondencją o masie do 50 g, które następnie poprzez obciążanie przez operatora lub współpracującą firmę (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • Ratunku Kruk ściga PILNE

  Mam pytanie co robić w 1999 mąż zawarł umowe z cyfra + , w umowie zaznaczył iż opłaty abonamentowej bedzie dokonywał miesiecznie książeczką (...)

 • Firma KRUK - proszę o wyjaśnienie problemu

  Potrzebuje informacji w tej sprawie windykacji, jaką wczeła wobec mnie firma KRUK.. Otóż byłem abonentem Cyfry Plus do 30 listopada 2004 (sama karta). (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Zmiana warunków umowy

  Jeśli regulamin świadczenia usług telakomunikacyjnych jest powołany w treści umowy, czy zmiana regulaminu stanowi wypowiedzenie warunków umowy? Czy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane