Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Karta podatkowa w 2018 roku

  inne, gdzie indziej w załączniku niewymienione Usługi inne, gdzie indziej w załączniku niewymienione W miejscowości o liczbie mieszkańców (wysokość (...)

 • Złóż wniosek PIT-WZ, aby rozliczyć PIT-37

  PIT-WZ? Wniosek PIT-WZ może złożyć każdy, kto uzyskał w 2017 r. przychody – wykazane przez płatników lub organy rentowe w informacjach: PIT-11, (...)

 • Zwolnienia z kas fiskalnych na 2018 rok

  ryczałtowych nie przekroczył w poprzednim roku podatkowym kwoty 20.000 zł, a w przypadku podatników rozpoczynających w poprzednim roku podatkowym dostawę towarów (...)

 • Porada prawna na temat pit 37 gdzie w tabeli jest dochód brutto

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pit 37 gdzie w tabeli jest dochód brutto, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kasy fiskalne - o czym warto pamiętać?

  grudnia 2008 r. sprzedaż, o której mowa w poz. 1-33 tabeli, w przypadkach gdy przewidywany przez podatnika udział obrotów z tytułu tej sprzedaży w obrotach ogółem podatnika z (...)

 • Dla kogo kasy fiskalne w 2008 roku?

  ;łdzielni i ich domowników, członków organów stanowiących osób prawnych, członków stowarzyszenia;  wszelkie inne przekazanie towarów (...)

 • Kto może rozliczać się w formie karty podatkowej?

  jednego pojazdu - w warunkach określonych w części V tabeli, w zakresie usług rozrywkowych - w warunkach określonych w części VI tabeli, w zakresie (...)

 • Ważne zmiany w PIT

  złożenia zeznania podatkowego, w kwietniu lub w maju roku podatkowego, w którym jest składane zeznanie podatkowe. W tym samym czasie naczelnik urzędu skarbowego przekaże (...)

 • Jak złożyć wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe (PFR)?

  rocznego za rok 2016 PIT-37 i PIT-38, udostępniana przez administrację skarbową, przygotowana wyłącznie na podstawie informacji otrzymanych od płatników oraz od organów (...)

 • Określono normy szacunkowe dochodu z działów specjalnych produkcji rolnej obowiązujące w 2008 r.

  uzyskane w roku podatkowym z całej powierzchni upraw lub wszystkich jednostek produkcji. Jeśli w ciągu rocznego cyklu produkcji na tej samej powierzchni są prowadzone różne uprawy, dla których (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  . Montaż dokonywany jest w Niemczech. Ponieważ montaż uznany jest za opodatkowany na terenie Niemiec, dostawa towarów w celu ich montażu nie jest uznawana za WDT. W (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  (najpóźniej w dniu rozpoczęcia pracy) lub niepodjęciu (w terminie 7 dni od daty rozpoczęcia pracy wskazanej w oświadczeniu) przez cudzoziemca pracy;  przy zliczaniu (...)

 • Szybko rozlicz PIT

  93 centrach w Polsce w godzinach od 12 do 20. Deklaracje PIT w formie papierowej nie będą przyjmowane. Już w najbliższy piątek i sobotę możesz więc wysłać swój (...)

 • Kto i kiedy musi montować kasy fiskalne?

  niebędące dostawą towarów na cele osobiste podatnika lub jego pracowników, w tym byłych pracowników, wspólników, udziałowców, (...)

 • Przetwarzanie danych w miejscu pracy

  . RODO to pierwsza regulacja, która dotyczy tej kwestii. Efektem rozpoczęcia stosowania RODO jest także zmiana wielu polskich przepisów - w tym Kodeksu pracy. W związku (...)

 • Jak rozliczyć się za pomocą wstępnie wypełnionego PIT?

  organów rentowych: PIT-40A/11A, PIT-38 - dotyczące rozliczenia przychodów z kapitałów pieniężnych, sporządzane na podstawie informacji PIT-8C. Co (...)

 • PIT 2012. Kiedy nie trzeba się rozliczać?

  funduszu związków zawodowych, dodatki do rent rodzinnych dla sierot zupełnych, dopłaty pracodawcy do wypoczynku dzieci czy dodatki mieszkaniowe – tłumaczy resort finansów. Zwolnione (...)

 • Kiedy nie trzeba się rozliczać?

  dotyczące ryczałtu, zarobków z umowy zlecenia po prostu nie wpisujemy w PIT. Emeryt sam wybierze, czy chce się rozliczyć Rocznego PIT nie muszą składać również (...)

 • Co trzeba wiedzieć o kredycie mieszkaniowym?

  jest w wysokości 8-9 %, w euro, w dolarach – 5-6 %, we frankach zaś - 3-4 %. Banki udzielają kredytów także w innych walutach niż frank, euro czy dolar (...)

 • Kodeks karny skarbowy

  napojów alkoholowych, kosmetyków lub produktów leczniczych, może zarządzić ich zniszczenie w całości albo w części, jeżeli sprzedaż tych przedmiotów (...)

 • Podatek u źródła (WHT)

  składa (wyłącznie elektronicznie) wniosek o zwrot podatku WH-WCZ (w zakresie CIT) albo WH-WPZ (w zakresie PIT). Procedura ta dotyczy wyłącznie kwot pobranych przez (...)

 • Tyle wyniosą obciążenia podatkowe w 2014 r.

  Czteroosobowa rodzina, która osiąga dochód na poziomie średniej krajowej, w 2014 roku odda państwu w formie PIT, składek ZUS, VAT i akcyzy prawie 23 tys. zł. Tax Care sprawdził, (...)

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  podatnikiem, o którym mowa w pkt 1 lit. a.3. Przepis ust. 1 stosuje się również, w przypadku gdy: 1) nabywcą jest podmiot inny niż wymieniony w ust. 2 pkt 1; 2) dokonującym (...)

 • PIT-11 a brak wypłaty wynagrodzenia

  między dochodami wykazanymi w składanym PIT (gdzie podatnik winien rozliczyć się poprawnie według posiadanej dokuentacji oprócz PIT-11) a informacją pracodawcy przekazaną na (...)

 • Rozliczenie rachunków już po złożeniu PIT? Sprawdź kiedy

  korygowane jest zeznanie. Korektę deklaracji można złożyć zarówno w tradycyjny sposób (osobiście w urzędzie lub listem poleconym), jak i elektronicznie. Tego drugiego sposobu można (...)

 • Jakie są skutki podatkowe obrotu kryptowalutami w PIT, VAT i PCC?

  pkt 4 ustawy o PCC) jest umowa sprzedaży bądź zamiany kryptowalut objęta podatkiem VAT – w zakresie, w jakim podlega opodatkowaniu VAT lub jeżeli przynajmniej jedna ze stron czynności (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane