Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • PIT 2012. Kiedy nie trzeba się rozliczać?

  wpisujemy w PIT. Emeryt sam wybierze, czy chce się rozliczyć Rocznego PIT nie muszą składać również osoby, które dostawały w zeszłym roku świadczenia z ZUS oraz KRUS. Chodzi (...)

 • Kiedy nie trzeba się rozliczać?

  dotyczące ryczałtu, zarobków z umowy zlecenia po prostu nie wpisujemy w PIT. Emeryt sam wybierze, czy chce się rozliczyć Rocznego PIT nie muszą składać również osoby, które (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  cudzoziemca w charakterze pracownika tymczasowego, w zezwoleniu na pracę jest określany także pracodawca użytkownik.W okresie ważności zezwolenia możliwe jest wykonywanie każdej (...)

 • Porada prawna na temat pit 37 gdzie jest doch��d brutto

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pit 37 gdzie jest doch��d brutto, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Co trzeba wiedzieć o kredycie mieszkaniowym?

  jest czystym zyskiem dla banku, prowizja, czyli opłata „na dzień dobry”, o jaką bank poprosi kredytobiorcę – nie jest później niczym kompensowana, jest to czysty zysk banku

 • Karta podatkowa w 2018 roku

  Rozwoju Twórczości Ludowej, których wykaz stanowi załącznik nr 1 do ustawy. karta podatkowa, PIT, podatek dochodowy, opodatkowanie, stawki, 2018 rok

 • PIT-11 pracownika delegowanego do Danii

  podatku zapłaconego za granicą, o okresie pracy za granicą. Oczywiście, jeśli po wystawieniu PIT-11 okazałoby się, iż przychód pracownika nie powinien podlegać opodatkowaniu w Polsce, płatnik

 • Praca na wakacje - nie zawsze warto dużo zarobić

  rozliczeniu dziecka, lecz dolicza do dochodów rodziców w PIT-36 i wypełnia załącznik PIT/M. Dodatkowo jeśli nieletniego rozlicza rodzic, to dziecko powinno – tak jak każdy (...)

 • Podatek od nagrody

  i rozliczyć się z podatku według skali podatkowej. nagoda, przychód, konkurs, 100 zł, zeznanie roczne, skala podatkowa, PIT-8C

 • Nieograniczony i ograniczony obowiązek podatkowy w PIT

  zaistnieniem zdarzenia określonego w tych ustawach.Czym jest zobowiązanie podatkowe?Skonkretyzowaniem tego pojęcia jest pojęcie zobowiązania podatkowego. Zobowiązaniem podatkowym jest (...)

 • Na jakich zasadach udziela się wsparcia nowej inwestycji z Funduszu Strefowego

  wsparcia nowej inwestycji jest minister właściwy do spraw gospodarki. Wsparcie nowej inwestycji jest udzielane na wniosek podatnika albo przedsiębiorcy. Do wniosku dołącza się dokumenty (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • PIT 37 instrukcja !!!

  Pit 37 druk składa się z kilku części, które należy odpowiednio i poprawnie wypełnić, aby oddać druk do urzędu skarbowego. Najpierw jest część (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • Alimenty w ANGLII

  Czy ktos wie jaka jest wysokosc alimentow w UK? Oboje przebywamy za granica tzn. Byla zona i ja. Ona chce zalozyc sprawe o alimenty i zapowiada ze pusci (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane