Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kwit z kasy fiskalnej a koszt podatkowy

  paragonami, gdy istnieje prawna możliwość, a nawet wręcz obowiązek żądania wystawienia rachunku przez sprzedawców (pismo Drugiego Urzędu Skarbowego Warszawa Śródmieście z 30 września (...)

 • Odpłatne zbycie wierzytelności

  firmą "ZZZ" w zakresie usług analogicznych jak tytuł wierzytelności. Umowa zakupu wierzytelności została zgłoszona na formularzu PCC-1 do urzędu skarbowego i opłacona w dniu 14.01.2005 (...)

 • Sprzedaż samochodu a podatek dochodowy

  handlowym w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym. Tak stwierdził Naczelnik Urzędu Skarbowego w Mońkach (pismo z 20 maja 2004 r., US. I-1/005-6/04). Podsumowując, sprzedaż (...)

 • Opinia prawna na temat pismo wyjaśniające do urzędu skarbowego wzór

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pismo wyjaśniające do urzędu skarbowego wzór, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kwartalne rozliczanie opodatkowania zryczałtowanego

  podatkowy - nie przekroczyły kwoty stanowiącej równowartość 25.000 euro, mogą obliczać ryczałt od przychodów ewidencjonowanych i wpłacać go na rachunek urzędu skarbowego właściwego (...)

 • Koszty spotkań z pracownikami

  łączną odpłatność na rzecz uczestników świadczenia koszt spotkania nie stanowi indywidualnego przychodu i nie jest opodatkowany (tak: pismo Pomorskiego Urzędu Skarbowego z 18 (...)

 • Rozliczenie z Urzędem Skarbowym za 2008 rok

  pracownika, to pracodawca powinien ustalić przychód pracownika i pobrać od niego zaliczkę na podatek (patrz pismo Podlaskiego Urzędu Skarbowego z 4 listopada 2004 r., P-I/423/60/MW/04). (...)

 • Przedawnienie podatku od spadku

  , został przyznany w równych częściach ojcu, mojej siostrze i mnie. Sąd powiadomił urząd skarbowy o nabyciu spadku. W tymże samym roku otrzymaliśmy z urzędu skarbowego pismo o wszczęciu (...)

 • Ustanowienie pełnomicnika - wyjazd za granicę

  skarbowego, która poinformowała mnie, że ze względu na mój pobyt za granicą, mam obowiązek ustanowić w Polsce pełnomocnika na wypadek, gdyby US musiał się w jakiejś sprawie ze mną kontaktować (...)

 • Udzielenie rabatu a faktura korygująca VAT

  prawda organy podatkowe mają niekiedy wątpliwości co do możliwości wystawiania zbiorczych faktur korygujących, lecz generalnie dopuszczają taką możliwość. Przykładem może być pismo Naczelnika (...)

 • Zmiana postępowania ze zwykłego na uproszczony

  materialny nie pozwoli mi na skuteczną obronę. Czy Sąd Rejonowy jest właściwym do rozpatrywania tej sprawy? Czy Sąd mógł zmienić tryb postępowania? Czy tryb uproszczony ogranicza moje prawa do (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • Darowizna

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane