Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kwit z kasy fiskalnej a koszt podatkowy

  paragonami, gdy istnieje prawna możliwość, a nawet wręcz obowiązek żądania wystawienia rachunku przez sprzedawców (pismo Drugiego Urzędu Skarbowego Warszawa Śródmieście z 30 września (...)

 • Odpłatne zbycie wierzytelności

  firmą "ZZZ" w zakresie usług analogicznych jak tytuł wierzytelności. Umowa zakupu wierzytelności została zgłoszona na formularzu PCC-1 do urzędu skarbowego i opłacona w dniu 14.01.2005 (...)

 • Sprzedaż samochodu a podatek dochodowy

  handlowym w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym. Tak stwierdził Naczelnik Urzędu Skarbowego w Mońkach (pismo z 20 maja 2004 r., US. I-1/005-6/04). Podsumowując, sprzedaż (...)

 • Opinia prawna na temat pismo wyjaśniające do urzędu skarbowego wzór

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pismo wyjaśniające do urzędu skarbowego wzór, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kwartalne rozliczanie opodatkowania zryczałtowanego

  podatkowy - nie przekroczyły kwoty stanowiącej równowartość 25.000 euro, mogą obliczać ryczałt od przychodów ewidencjonowanych i wpłacać go na rachunek urzędu skarbowego właściwego (...)

 • Koszty spotkań z pracownikami

  łączną odpłatność na rzecz uczestników świadczenia koszt spotkania nie stanowi indywidualnego przychodu i nie jest opodatkowany (tak: pismo Pomorskiego Urzędu Skarbowego z 18 (...)

 • Rozliczenie z Urzędem Skarbowym za 2008 rok

  pracownika, to pracodawca powinien ustalić przychód pracownika i pobrać od niego zaliczkę na podatek (patrz pismo Podlaskiego Urzędu Skarbowego z 4 listopada 2004 r., P-I/423/60/MW/04). (...)

 • Przedawnienie podatku od spadku

  , został przyznany w równych częściach ojcu, mojej siostrze i mnie. Sąd powiadomił urząd skarbowy o nabyciu spadku. W tymże samym roku otrzymaliśmy z urzędu skarbowego pismo o wszczęciu (...)

 • Ustanowienie pełnomicnika - wyjazd za granicę

  skarbowego, która poinformowała mnie, że ze względu na mój pobyt za granicą, mam obowiązek ustanowić w Polsce pełnomocnika na wypadek, gdyby US musiał się w jakiejś sprawie ze mną kontaktować (...)

 • Udzielenie rabatu a faktura korygująca VAT

  prawda organy podatkowe mają niekiedy wątpliwości co do możliwości wystawiania zbiorczych faktur korygujących, lecz generalnie dopuszczają taką możliwość. Przykładem może być pismo Naczelnika (...)

 • Opłata skarbowa

  Została uiszczona opłata skarbowa od pełnomocnictwa, które obejmuje m.in. występowanie do Urzędu Skarbowego o wydawanie zaświadczeń o uregulowaniu zobowiązań wobec budżetu Państwa. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Sprawa o znieslawienie ?

  Co moge zrobić osobie ktora mnie publicznie wyzwala ? (uma) To zalezy czy jesteś osobą zaufania publicznego (np. prawnikiem, lekarzem), czyli do twojej (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • dotyczy druku PCC

  Kupiłem auto i w urzędzie skarbowym dowiedziałem się o konieczności wypełnienia druku PCC. Mój problem polega na tym, że nie mam kontaktu ze sprzedającym (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane