Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks postępowania cywilnego

  wniosek składa strona, o której mowa w art. 117 § 1. § 6. Minister Sprawiedliwości określi, w drodze rozporządzenia, wzór oświadczenia o stanie rodzinnym, majątku, dochodach i źródłach utrzymania, (...)

 • Porozumienie o rozwiązaniu umowy o pracę

  porozumienie. Poza tym obie strony podpisały to pismo, podczas gdy przy wypowiedzeniu umowy nie jest  potrzebny podpis drugiej strony. Wzór porozumienia można pobrać ze strony Rozwiązanie (...)

 • Treść wniosku o zniesienie współwłasności

  majątkiem jest niemożliwe lub w znacznym stopniu utrudnione. Wzór takiego wniosku znajdzie Pan na naszej stronie pod adresem: Wniosek o zniesienie współwłasności zniesienie wspólności, intercyza, (...)

 • Porada prawna na temat pismo przedprocesowe wzór

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pismo przedprocesowe wzór, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zarzuty w postępowaniu nakazowym

  do sądu, który wydał nakaz zapłaty. zarzuty, nakaz, nakaz zapłaty, postępowanie nakazowe, pismo

 • Wypowiedzenie umowy najmu lokalu

  najmu lokalu mieszkalnego powinny zostać między innymi określone przyczyny takiego wypowiedzenia najem, wypowiedzenie, wzór wypowiedzenia

 • Odpowiedź na pozew w postępowaniu uproszczonym

  . odpowiedź na pozew, postępowanie uproszczone, formularz, bezpłatny wzór, formularze, pozew o zapłatę

 • Używanie nazwy skróconej na fakturze

  , poz. 539). Określa ono w załączniku nr 1 wzór zgłoszenia rejestracyjnego w zakresie podatku od towarów i usług. Wzór ten w przypadku osób fizycznych nie przewiduje możliwości podania nazwy (...)

 • Pismo zawierające wnioski dowodowe - formularz "WD"

  określenia wzorów i sposobu udostępniania stronom urzędowych formularzy pism procesowych w postępowaniu cywilnym. Niniejszy bezpłatny wzór zawiera niewypełniony formularz. dowód, proces, pełnomocnik, (...)

 • Ustalenie adresu dłużnika

  informacja o danych dotyczących pozwanego nie dotrze do Państwa przed upływem terminu zakreślonego przez sąd. Celem zabezpieczenia się przed taką sytuacją należy w ostatnim dniu terminu wysłać do sądu (...)

 • Cofnięcie pozwu rozwodowego

  na to potrzebna zgoda małżonka pozwanego. By wycofać pozew, należy do sądu skierować pismo. Wzór takiego pisma można znaleźć na stronach naszego serwisu. Cofnięcie pozwu spowoduje umorzenie

 • Zmiana pracodawcy a rozwiązanie umowy o pracę

  , to poproszę o wzór takiego pisma. Czy pismo należy kierować do Firmy A czy do Firmy B? Czy termin 2 miesięcy od przejścia części zakładu pracy oznacza, że mogę na 7 dni przed końcem tych (...)

 • Pozew na urzędowym formularzu

  tego terminu zwraca pismo.  postępowanie uproszczone, nakazowe, upominawcze, urzędowy formularz, pozew

 • Wezwanie do wykupienia weksla- wzór

  dowody na poparcie przytoczonych okoliczności; 4) podpis strony albo jej przedstawiciela ustawowego lub pełnomocnika; 5) wymienienie załączników. Gdy pismo procesowe jest pierwszym pismem w

 • Odstąpienie od umowy

  Mama wysłała pismo polecone z potwierdzeniem odbioru do firmy, która przez akwizytora "namówiła" mamę na zakup produktu na raty. Pismo zostało wysłane w terminie (na trzeci dzień od zaistniałej

 • Ordynacja podatkowa (art. 1 - 20r)

  upoważnionych organów.§ 7. Minister właściwy do spraw finansów publicznych określi, w drodze rozporządzenia, wzór wniosku, o którym mowa w § 1, który zawiera dane identyfikujące wnioskodawcę (...)

 • Kwestionowanie podpisu

  osobę), powinien zawiadomić organy ścigania o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. wzór podpisu, członek zarządu, spółka z o.o., fałszerstwo

 • Pozew o eksmisję

  rodziny najemcy? Te problemy rozwiąże nasz wzór pozwu! najem, zwłoka, czynsz, wypowiedzenie, eksmisja, opróżnienie lokalu, umowa najmu, pozew o eksmisję, lokal socjalny, żona, dzieci, zaległości (...)

 • Pozew wzajemny - formularz "PW"

  sporządzone na urzędowym formularzu. Niedopełnienie tego obowiązku stanowi brak formalny, którego uzupełnienie musi nastąpić w terminie tygodniowym od dnia otrzymania wezwania sądu. Niniejszy bezpłatny (...)

 • Pozew w postępowaniu cywilnym - formularz "P"

  2002 r. w sprawie określenia wzorów i sposobu udostępniania stronom urzędowych formularzy pism procesowych w postępowaniu cywilnym. Niniejszy bezpłatny wzór zawiera niewypełniony formularz. pozew

 • Dane uzupełniające dotyczące stron i pełnomocników - formularz "DS"

  cywilnym. Niniejszy bezpłatny wzór zawiera niewypełniony formularz. pełnomocnik, strona, proces, nakaz, dane uzupełniające, pozew, pisma procesowe, formularz

 • Upoważnienie do otrzymania informacji komorniczych

  pisemnego pełnomocnictwa będzie mógł Pana reprezentować. Wzór pełnomocnictwa, które może Pan wykorzystać po jego odpowiednim dostosowaniu znajduje pod linkiem PEŁNOMOCNITWO informacje komornicze

 • Powództwo o zwolnienie przedmiotu z egzekucji

  zająć mój samochód? Jakiej treści ma być skarga na czynności komornika? Czy jest jakiś wzór pisma urzędowego (jeśli tak, to proszę o wysłanie linku)? Czy trzeba wysyłać takie pismo, (...)

 • Pełnomocnictwo procesowe od osoby za granicą

  aktach sprawy ze skutkiem doręczenia. Stronę należy o tym pouczyć przy pierwszym doręczeniu. Strona powinna być również pouczona o możliwości złożenia odpowiedzi na pismo wszczynające postępowanie (...)

 • Przebieg postępowania upominawczego

  obowiązek powiadomić nas pisemnie o swojej decyzji związanej z odroczeniem rozprawy? Czy od tego wyroku przysługuje nam odwołanie, a jeśli tak, to do jakiego sądu? Czy na Państwa portalu można znaleźć (...)

 • Wniesienie sprzeciwu po terminie

  zaskarżonego postanowienia) wraz z krótkim uzasadnieniem. Gdy chodzi zaś o wniosek o przywrócenie terminu do wniesienia sprzeciwu od nakazu zapłaty, w myśl art. 169 kodeksu postępowania cywilnego pismo (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • PRESCO Zaatakowała i mnie co Robić pomocy....

  Witam i proszę o pomoc a mianowicie. Dostałem wezwanie od P.R.E.S.C.O Group sp. z o. o. przysłała wezwanie do zapłaty tytułem: PRESCO INVESTIMENTS (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Pozew do Sądu Pracy

  Proszę o pomoc w znalezieniu wzoru pozwu skladanego do Sądu Pracy (Andrzej 40) leszczyna@go2.pl napisz na prv to Ci wyślę e A czy ktos moze mi podpowiedziec (...)

 • OC - CD

  Szanowni Państwo, w 28 maj 2008 kupiłam od osoby fizycznej samochów, Pan bardzo szybko zawiadomił o tym fakcie ubezpieczyciela ( LINK 4 ) a ja w (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane