Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zasady przechodzenia nauczycieli na emeryturę bez względu na wiek po 2007 roku

  czego wynikają zmiany? W sierpniu i wrześniu 2007 r. miała miejsce dwukrotna nowelizacja ustawy – Karta Nauczyciela: ustawą z dnia 23 sierpnia 2007 r. o zmianie ustawy – Karta Nauczyciela

 • Tryb i podmioty dokonujące oceny nauczycieli

  Tryb i podmioty dokonujące oceny nauczycieliPraca nauczyciela, z wyjątkiem pracy nauczyciela stażysty, podlega ocenie. Ocena pracy nauczyciela może być dokonana w każdym czasie, nie wcześniej (...)

 • Zwolnienie od pracy dla prezesa oddziału ZNP

  posiedzeniu. Czy taka prośba o oddelegowanie jest prawidłowa? Czy mogę oddelegować nauczyciela - prezesa oddziału w tym przypadku i na podstawie jakiego artykułu? Zgodnie z art. 25 ustawy (...)

 • Porada prawna na temat pismo o oddelegowanie nauczyciela

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pismo o oddelegowanie nauczyciela, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zmiana regulaminu wynagradzania nauczycieli - opinia prawna

  zatrudnieni na podstawie umów o pracę. Nauczyciele zatrudnieni na podstawie umowy o pracę  Zatem w opisanym przypadku, kiedy to doszło w regulaminie wynagradzania do obniżenia wysokości (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę w czasie choroby pracownika – opinia prawna

  oświadczenia o wypowiedzeniu umowy o pracę w okresach wskazanych w tym przepisie. Przesłanki ochronne, jest nią przykładowo choroba pracownika, muszą istnieć w dacie złożenia przez zakład (...)

 • Przeniesienie nauczyciela do innej szkoły

  przejść ten nauczyciel, zwrócił się do mnie pisemnie z prośbą o wyrażenie zgody jako dyrektora na przeniesienie tego nauczyciela do jego szkoły z dniem 1 września 2008. Pismo to otrzymałam (...)

 • Okresy zatrudnienia a emerytura pomostowa

  związku, który wykorzystując oddelegowanie pełni doraźne czynności związkowe. Jest normalnym pracownikiem zatrudnionym na pełnym etacie, wykonującym pracę w warunkach szczególnych. Reasumując (...)

 • Odprawa z tytułu upływu kadencji

  nauczyciela z Karty Nauczyciela. Jestem nauczycielem dyplomowanym i do tej pory bylem zatrudniony na podstawie Karty Nauczyciela. Powierzano mi ponownie stanowisko Dyrektora w styczniu 2006 (...)

 • Przeniesienie pracownika do innego biura

  braku takiego pouczenia, pracownik może do końca okresu wypowiedzenia złożyć oświadczenie o odmowie przyjęcia zaproponowanych warunków. Przy tej okazji można oczywiście podjąć negocjacje o (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane