Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Skarga na decyzje SKO

  organem wyższego stopnia jest SKO (stanowi o tym art. 1 ust. Ustawy o Samorządowym Kolegium Odwoławczym i art. 17 pkt 1 kpa). Art. 2 ustawy o SKO stanowi o zakresie spraw, które (...)

 • Skarga w postępowaniu o zamówienie publiczne (stan prawny obowiązujący do 1 marca 2004 r.)

  , pełnomocnictwo, jeżeli pismo wnosi pełnomocnik. Ponadto skarga jako pierwsze pismo procesowe w sprawie powinna zawierać oznaczenie zawodu i miejsca zamieszkania lub siedziby stron, ich przedstawicieli (...)

 • Obrona przed skargą sąsiedzką

  tylko do jednego sąsiedniego mieszkania – zwykle dotyczą przynajmniej wszystkich lokali sąsiednich.W tej sytuacji może Pan, w odpowiedzi na pismo spółdzielni, zaznaczyć, że nie (...)

 • Porada prawna na temat pismo do sadu o utrudnianie kontaktow

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pismo do sadu o utrudnianie kontaktow, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przekroczenie terminu na złożenie zażalenia

  stanowią przeszkody do nadania pismu biegu i rozpoznania go w trybie właściwym. Po bezskutecznym upływie terminu przewodniczący zwraca pismo stronie. Pismo zwrócone nie wywołuje żadnych (...)

 • Nieprawidłowości w dokonanym wypowiedzeniu umowy o pracę - opinia prawna

  Panu uprawnieniu do odwołania się do sądu pracy. Również stan zdrowia (choroba) o ile uniemożliwiał dotrzymanie przez Pana terminu do wniesienia odwołania do sadu (...)

 • Utrudnianie kontaktów z dziećmi

  to jeszcze bardziej Państwa stosunków, szczególnie w porównaniu do długości i stopnia skomplikowania spraw o naruszenie dóbr osobistych. W wyroku rozwodowym sąd powinien orzec o władzy (...)

 • Odmowa sporządzenia uzasadnienia wyroku sądu

  o tym, że jestem pełnomocnikiem znalazła się również w zarzutach do nakazu zapłaty. Czy zatem mogę do sadu złożyć zażalenie o na postanowienie o odrzuceniu? (...)

 • Nabycie lokalu w drodze spadkobrania a obowiązek zwrotu bonifikaty

  do nabywcy lokalu jako kontrahenta, nie wygasa w razie jego śmierci. Przepisy ustawy o gospodarce nieruchomości nie dają podstaw do wnioskowania o niedziedziczności tego obowiązku (...)

 • Skarga na pracownika Straży Miejskiej

  uregulować, trzeba czekać na pismo z sadu grodzkiego bo termin do zapłaty minął. W zaistniałej sytuacji małżonek napisał oświadczenie, iż przyznaje się do winy i chce zapłacić (...)

 • Zaświadczenie o dochodach w sprawie o alimenty

  - czyli nie jest Pan zobowiązany do alimentacji. O tym fakcie Sąd z samego pozwu nie musi wiedzieć. Jeśli Pan wysłał pismo do Sadu z informacją jak w pytaniu należy czekać (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • widzenia z dzieckiem

  Chciałabym się dowiedzieć czy jako matka dziecka, to ja mogę złożyć wniosek o ustalenie liczby widzeń z dzieckiem? Ojciec dziecka jest osobą nahalną (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane