Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sprzeciw od nakazu zapłaty

  zapłaty nakazuje się pozwanemu, żeby w ciągu dwóch tygodni od doręczenia tego nakazu zaspokoił roszczenie w całości wraz z kosztami albo w tym terminie wniósł sprzeciw do sądu. (...)

 • ZUS: Kędzierzyn-Koźle: Nie mogliśmy zlekceważyć gróźb

  bezpieczeństwa w placówce Zakładu zostały zachowane i skierowała sprawę do Wydziału Grodzkiego Sądu Rejonowego w Kędzierzynie-Koźlu.Oświadczenie rzecznika prasowego ZUSWywiad z rzecznikiem (...)

 • Cel, dla którego zakładane jest stowarzyszenie zwykłe

  Konstytucji zakazano tworzenia zrzeszeń, których cele są sprzeczne z Konstytucją lub ustawą. Tylko sprzeczność celu stowarzyszenia z tymi przepisami może być podstawą zakazania przez (...)

 • Opinia prawna na temat pismo do policji o wydanie notatek z interwencji

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pismo do policji o wydanie notatek z interwencji, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Egzekucja ZUS a organ egzekucyjny

  się na zarzut pracownika o bezprawnym uniemożliwieniu dostępu do zarobionych środków pieniężnych? Zgodnie z art. 66 ust. 1 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych Zakład (...)

 • Prowadzenie ksiąg rachunkowych przez wspólnoty mieszkaniowe

  Czy wspólnoty mieszkaniowe są zobowiązane do prowadzenia ksiąg rachunkowych i sporządzania sprawozdań? Z art. 2 ust. 1 pkt 5 ustawy o rachunkowości wynika, że przepisy tej ustawy stosuje (...)

 • Agencja zatrudnienia - pobieranie opłat

  Czy agencja zatrudnienia może pobierać opłaty z tytułu poszukiwania pracy? Przepisy regulują kwestie pobierania opłat od swoich klientów, i tak, zgodnie z art. 19d ustawy o promocji

 • Określenie daty czynu zarejestrowanego przez fotoradar

  wydanie: Komentarz do kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia Warszawa 2009 Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis (wydanie VI) ss. 432). określenie, data, czyn, zarejestrowany, (...)

 • Podwyżki dla policjantów. Zmiany przyjęte

  budżetowej na rok 2012 przyjęto, że w przypadku niewykorzystania do 30 września 2012 roku środków w wysokości 76.160 tys. zł, z rezerwy celowej na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk (...)

 • Przejrzyste kary za łamanie reguł konkurencji

  korzyści dla przedsiębiorcy wynikające z naruszenia przez niego prawa lub wpływ danej praktyki na rynek. Na wielkość sankcji ma również wpływ czas trwania antykonkurencyjnych zachowań przedsiębiorcy

 • Rura ciepłownicza pod działką

  księgach wieczystych i hipotece). Właściciel instalacji ciepłowniczej nie może zatem powoływać się to, że w jego uzasadnionym przekonaniu był on uprawniony do korzystania z tej nieruchomości. Podstawą (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Podrobiona legitymacja

  Co grozi, i co najlepiej robić gdy konduktror PKP złapie Cię z podrobioną legitymacją studencką? W dodatku zabiera legitkę i po dwóch miesiącach (...)

 • Ograniczenie praw rodzicielskich

  W zeszłym miesiącu zakończyła sę sprawa rozwodowa. Sąd orzekł rozwód wyłącznie z mojej winy i ograniczył prawa rodzicielskie. Była żona oraz (...)

 • Ustawa o ochronie danych osobowych

  Czy jeżeli Spółdzielnia poprzez Panią zatrudnioną w charakterze sprzątaczki przekazuje informację łatwo dostępną - czytaj nie w kopercie , całkowicie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane