Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przedawnienie roszczenia

  powód cofnął ze skutkiem prawnym pozew lub jeżeli wydanie wyroku stało się z innych przyczyn zbędne lub niedopuszczalne. przedawnienie, zarzut, roszczenie, umorzenie, faktura, termin, postępowanie

 • Zażalenie na nienależne koszty zastępstwa

  Wystąpiłam do Sądu samodzielnie bez udziału pełnomocnika procesowego o wydanie nakazu zapłaty. Nakaz zapłaty został wydany w postępowaniu upominawczym. W nakazie tym Sąd zasądził (...)

 • Odpowiedzialność karna podmiotów zbiorowych

  określony czyn zabroniony podlega następującym restrykcjom:kara pieniężna do 10% przychodu w roku poprzedzajacym wydanie orzeczenia. Jezeli dochód jest niższy niż milion zł - do 10 (...)

 • Opinia prawna na temat pismo do policji o wydanie notatek z interwencji

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pismo do policji o wydanie notatek z interwencji, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odnowienie długu a solidarność dłużników

  . Komentarz”, red. prof. dr hab. Edward Gniewek (rok wydania: 2010, Wydawnictwo: C.H.Beck, Wydanie: 4) „odnowienie, zgodnie z dyspozycją art. 506 KC, prowadzi do wygaśnięcia zobowiązania (...)

 • Izba notarialna w Warszawie naruszyła prawo antymonopolowe?

  kancelarie w Warszawie i jej najbliższych powiatach. Podstawą prowadzonego obecnie postępowania są informacje zgromadzone przez Urząd, m.in. podczas kontroli z przeszukaniem w siedzibie Izby. Z (...)

 • Wytyczne w sprawie karania

  prosimy o przesłanie ich na adres dar@uokik.gov.pl do 13 listopada 2008 roku. Przygotowany dokument będzie stosowany przez UOKiK - wysokość kar pieniężnych będzie ustalana w oparciu o (...)

 • Łatwiejsze uzyskiwanie informacji z ksiąg wieczystych

  . Projekt przewiduje łatwiejsze składanie elektronicznych wniosków o wydanie odpisu lub wyciągu z księgi wieczystej i dokonania samodzielnego wydruku takiego dokumentu za pośrednictwem (...)

 • Numer 116 000 w sprawie zaginionych dzieci

  zharmonizowanych usług o walorze społecznym HESC, do świadczenia usługi „Numer interwencyjny w sprawie zaginionych dzieci" przy współpracy z fundacją ITAKA - Centrum Poszukiwań (...)

 • Ostatnia chwila na dopisanie się do listy wyborców

  gwarancji, że rzeczywiście zostanie on rozpatrzony do niedzielnych wyborów. Jeśli zostaniemy jednak dopisani do rejestru wyborców np. Warszawy, to automatycznie zostaniemy uznani (...)

 • Kradzież samochodu i problem z odszkodowaniem. Jak uniknąć?

  statystyk Komendy Głównej Policji. Jest to nieznaczny wzrost w porównaniu z rokiem 2010, kiedy zgłoszono 16.539 takich przypadków. Wśród zatrzymanych znajdziemy zarówno

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Podrobiona legitymacja

  Co grozi, i co najlepiej robić gdy konduktror PKP złapie Cię z podrobioną legitymacją studencką? W dodatku zabiera legitkę i po dwóch miesiącach (...)

 • Ograniczenie praw rodzicielskich

  W zeszłym miesiącu zakończyła sę sprawa rozwodowa. Sąd orzekł rozwód wyłącznie z mojej winy i ograniczył prawa rodzicielskie. Była żona oraz (...)

 • Ustawa o ochronie danych osobowych

  Czy jeżeli Spółdzielnia poprzez Panią zatrudnioną w charakterze sprzątaczki przekazuje informację łatwo dostępną - czytaj nie w kopercie , całkowicie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane