Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Tożsamość świadka a ochrona danych osobowych

  Czy nie zamazywanie w aktach sadowych danych personalnych wraz z adresem stron procesu nie łamie prawa o ochronie danych osobowych? Do akt ma wgląd przecież i oskarżony i gdy pozna adres (...)

 • Jak rozumiana jest ciągłość zatrudnienia w umowach o pracę na czas określony w świetle ETS?

  rezultaty wskazane dyrektywą, przychylając się do najbardziej zgodnej z tym celem wykładni przepisów krajowych oraz do przedstawienia rozstrzygnięcia zgodnego z postanowieniami tej (...)

 • Straż miejska wlepi mandat palaczom

  ; Czekamy na rozporządzenie. Dzisiaj możemy palacza jedynie pouczyć lub skierować wniosek o jego ukaranie do sądu – przyznaje w rozmowie z e-prawnik.pl Monika Niżniak, rzecznik prasowy (...)

 • Opinia prawna na temat pismo do policji o wydanie notatek z interwencji

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pismo do policji o wydanie notatek z interwencji, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zniszczenie leasingowanego samochodu

  Jakie są konsekwencje zniszczenia leasingowanego samochodu? Zgodnie z art. 709 [5] § 1 kodeksu cywilnego, jeżeli po wydaniu korzystającemu rzecz została utracona z powodu okoliczności, za

 • Zwrot akcyzy za sprowadzony samochód

  akcyzowego w związku z nabyciem wewnątrzwspólnotowym samochodu osobowego jest niezgodny z art. 90 TWE stwierdzającym, że „żadne Państwo Członkowskie nie nakłada bezpośrednio lub pośrednio (...)

 • Postanowienia dotyczące zarzutów w egzekucji

  zarzutów w sprawie zgłoszonych na podstawie art. 33 zarzutów, które wydaje organ egzekucyjny Na obydwa te postanowienia służy zażalenie. Zgodnie z poglądem NSA wyrażonym w (...)

 • Wzruszenie klauzuli wykonalności

  ich odpowiedzialności do stanu czynnego spadku (pomimo przyjęcia spadku z dobrodziejstwem inwentarza), a nie zastrzegł możliwości powoływania się spadkobierców na to ograniczenie i postanowienie (...)

 • Ubliżanie sądowi na piśmie bez kary porządkowej

  tys. zł grzywny lub karą pozbawienia wolności do czternastu dni. Sądy mają do tego prawo w ramach tzw. policji sesyjnej. Wspomniane sankcje mają szybko przeciwdziałać naruszeniom porządku (...)

 • Dobrowolne poddanie się karze

  . §3.Uzasadnienie aktu oskarżenia można ograniczyć do wskazania okoliczności, o których mowa w § 1. Skazanie w powyższym trybie jest co do zasady „łagodniejsze”, (...)

 • Radiowóz przeskanuje auta podczas jazdy

  galerii wiecej zdjęć. Zobacz, jak nowy radiowóz wygląda wewnątrz. Pod maską radiowozu znalazł się dwulitrowy silnik benzynowy o mocy 200 KM. Auto przyspiesza do 100 km/h zaledwie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane