Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?

  się wymagalne. 4. Bieg przedawnienia zawiesza się na okres od dnia wniesienia reklamacji lub wezwania do zapłaty do dnia udzielenia odpowiedzi na reklamację lub wezwania do zapłaty i (...)

 • III - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie

  zasadami współżycia społecznego albo zmierza do obejścia prawa, a także gdy jest niezrozumiała lub zawiera sprzeczności.Art. 183[15]. § 1. Ugoda zawarta przed mediatorem ma po (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  do celowego dochodzenia praw i celowej obrony (koszty procesu). § 2.  Do niezbędnych kosztów procesu prowadzonego przez stronę osobiście lub przez pełnomocnika, który nie jest adwokatem, radcą (...)

 • Porada prawna na temat pismo do komornika odroczenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pismo do komornika odroczenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Częściowa spłata a wstrzymanie egzekucji

  musiałem zamknąć działalność, straciłem kolekturę i jestem do dziś bez pracy. w kwietniu 2002 r. otrzymałem kopię pozwu do Sądu o zapłatę zaległego czynszu. Sąd nie chciał słuchać (...)

 • Porozumienie z dłużnikiem w trakcie egzekucji

  się odzyskać całość kwoty wskazanej w nakazie zapłaty. Dlatego też konieczne jest zawiadomienie komornika o dokonanej zapłacie. Stosowne zawiadomienie komornika o spłacie długu może wystosować

 • Skarga na czynności komornika

  czynności lub o zaniechaniu jej dokonania. Jaki sąd jest właściwy do rozpoznania skargi? Skargę tą należy wnieść wprost do sądu, przy którym działa komornik dokonujący czynności. (...)

 • Z jakimi kosztami należy się liczyć w postępowaniu sądowo-administracyjnym?

  budynkiem sądowym, określone w odrębnych przepisach).Kto ponosi koszty postępowania sądowo-administracyjnego?Co do zasady do uiszczenia kosztów sądowych obowiązany jest ten, kto wnosi (...)

 • Jak e-sąd wydaje nakazy zapłaty?

  został zapłacony i nastąpiła pomyłka albo że dług się przedawnił, należy wnieść pismo do tego sądu, który wydał nakaz zapłaty; adres sądu znajdziemy na nakazie zapłaty. Pismo (...)

 • Przeciąganie postępowania sądowego

  sprawy, albo dłużej niż to konieczne do załatwienia sprawy egzekucyjnej lub innej dotyczącej wykonania orzeczenia sądowego (przewlekłość postępowania). Dla stwierdzenia, czy w sprawie doszło do

 • Skarga na czynności komornika

  wobec niej i synów żadnych zaległości - a ona przejmuje cały majątek. Powyższy pozew złożyłem 12 lipca 2010 wysyłając jednocześnie pismo do komornika o podobnej treści, w którym (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane