Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • III - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie

  zasadami współżycia społecznego albo zmierza do obejścia prawa, a także gdy jest niezrozumiała lub zawiera sprzeczności.Art. 183[15]. § 1. Ugoda zawarta przed mediatorem ma po (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  do celowego dochodzenia praw i celowej obrony (koszty procesu). § 2.  Do niezbędnych kosztów procesu prowadzonego przez stronę osobiście lub przez pełnomocnika, który nie jest adwokatem, radcą (...)

 • Częściowa spłata a wstrzymanie egzekucji

  musiałem zamknąć działalność, straciłem kolekturę i jestem do dziś bez pracy. w kwietniu 2002 r. otrzymałem kopię pozwu do Sądu o zapłatę zaległego czynszu. Sąd nie chciał słuchać (...)

 • Opinia prawna na temat pismo do komornika odroczenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pismo do komornika odroczenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Porozumienie z dłużnikiem w trakcie egzekucji

  się odzyskać całość kwoty wskazanej w nakazie zapłaty. Dlatego też konieczne jest zawiadomienie komornika o dokonanej zapłacie. Stosowne zawiadomienie komornika o spłacie długu może wystosować

 • Skarga na czynności komornika

  czynności lub o zaniechaniu jej dokonania. Jaki sąd jest właściwy do rozpoznania skargi? Skargę tą należy wnieść wprost do sądu, przy którym działa komornik dokonujący czynności. (...)

 • Z jakimi kosztami należy się liczyć w postępowaniu sądowo-administracyjnym?

  budynkiem sądowym, określone w odrębnych przepisach).Kto ponosi koszty postępowania sądowo-administracyjnego?Co do zasady do uiszczenia kosztów sądowych obowiązany jest ten, kto wnosi (...)

 • Przeciąganie postępowania sądowego

  sprawy, albo dłużej niż to konieczne do załatwienia sprawy egzekucyjnej lub innej dotyczącej wykonania orzeczenia sądowego (przewlekłość postępowania). Dla stwierdzenia, czy w sprawie doszło do

 • Skarga na czynności komornika

  wobec niej i synów żadnych zaległości - a ona przejmuje cały majątek. Powyższy pozew złożyłem 12 lipca 2010 wysyłając jednocześnie pismo do komornika o podobnej treści, w którym (...)

 • Rozłożenie długu na raty przez wierzyciela

  zwrócić, do wierzyciela czy do komornika? Oczywiście dopuszczalne jest wnioskowanie o rozłożenie wierzytelności na raty i o odroczenie terminu jej spłaty. Zasadnicze znaczenie (...)

 • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 185-334)

  bezwarunkowy i nieodwołalny, najpóźniej przed przystąpieniem do głosowania nad układem. Zgoda może być wyrażona także ustnie do protokołu.Art. 274. Przepisy dotyczące wierzytelności (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane