Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • W jakiej formie należy zawierać umowy?

  poświadczeniem daty; forma pisemna z notarialnie poświadczonym podpisem; forma aktu notarialny.     Zwykła forma pisemna Do zawarcia umowy wystarcza wymiana dokumentów, z których (...)

 • Zawieranie umowy w zwykłej formie pisemnej

  m.in. dla: zbycia lub wydzierżawienia przedsiębiorstwa, ustanowienie na nim użytkowania - forma pisemna z podpisami notarialnie poświadczonymi, umowy zobowiązującej do przeniesienia własności

 • Pełnomocnictwo w formie aktu notarialnego

  , akt notarialny, zwykły zarząd, forma pisemna

 • Porada prawna na temat pisemna

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pisemna, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wypowiedzenie umowy o pracę

  jednolity: Dz. U. 2001 r., Nr 79, poz. 854, ze zm.) rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem, wypowiedzenie, pracownik, pracodawca, okres wypowiedzenia, forma pisemna, faks, pouczenie o możliwości

 • Umowa ustna, typy umów

  następujące formy dla dokonania czynności prawnej:– ustna– pisemna (również w postaci elektronicznej, przy zachowaniu szczególnych wymogów tzw. bezpiecznego podpisu

 • Składanie wyjasnień podczas kontroli ZUS

  złożyć płatnik składek. Literalnie dopuszczalna byłaby zatem forma pisemna, jak i ustna. W praktyce forma pisemna wyjaśnień jest jednak bardziej praktyczna – nie ma bowiem wątpliwości (...)

 • Oświadczenie o odrzuceniu spadku musi być złożone w odpowiedniej formie

  powinno być złożone – czy wystarczy zwykła forma pisemna (czyli zawarcie takiego oświadczenia we wniosku wszczynającym postępowanie), czy też konieczna jest forma pisemna z podpisem (...)

 • Sprzedaż wizerunku a zgoda pisemna

  Czy osoba pozująca do zdjęć, która wyraziła ustną zgodę i otrzymała za pozowanie wynagrodzenie, ma prawo do odszkodowania, jeżeli jej zdjęcia zostały opublikowane bez jej zgody pisemnej? Zgodnie z art. (...)

 • Pełnomocnik przedsiębiorcy

  podpisem notarialnie poświadczonym (np. sprzedaż udziałów w spółce z o.o.), dokumentu z datą pewną. Forma pisemna z notarialnym poświadczeniem podpisu jest zachowana również, (...)

 • Sądy UE

  ). Sprawy podlegające PPU są przydzielane specjalnie wyznaczonej izbie złożonej z pięciu sędziów, a faza pisemna przebiega co do zasady z wykorzystaniem elektronicznych środków komunikacji (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • umowa ustna

  Umowa ustna o wykonanie prac budowlanych Jaki czas po wykonaniu usługi można dochodzić roszczeń-i czy można zmienić cenę wcześniej ustaloną przez (...)

 • karencja w PZU, a smierc rodzica. PROSZE O POMOC

  Witam porzebuje porady i opini na temat mojej sytuacji, moze ktos zna podobny przypadek i bedzie w stanie mi pomoc... Moja sytuacja wyglada nastepujaco. (...)

 • REKLAMACJA W TP

  Witam! Ostatnio odkryłam, że ktoś podpina się pod moja linię telefoniczną! Zgłosiłam to do Telekomunikacji Polskiej i mieli sprawę rozwiązać. (...)

 • Jak podzielić majątek po rozwodzie ?

  * RUCHOMOŚĆ czyli o sprzęty (np. samochód, meble, telewizor, pralka, lodówka), wystarcza pisemna umowa, sporządzona przez małżonków i przez nich (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane