Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Szkoła w roku szkolnym 2017/2018 - informacje dla rodziców

  funkcjonuję punkty informacyjne do spraw wdrażania reformy edukacji. Pracownicy kuratorium odpowiadają na pytania i wątpliwości. Do dyspozycji są też eksperci z Ministerstwa Edukacji (...)

 • Jak zdobyć kwalifikacje poza szkołą?

  albo ośmioletnia szkoła podstawowa, ze względu na podbudowę konieczną do zrealizowania danego programu nauczania.   Kształceniem na odległość uczestników kierują konsultanci. (...)

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  nawet do śmierci. Szkodliwe substancje Istnieją substancje, które wdychane przez dłuższy czas powodują trwałe uszkodzenie organizmu. Do takich należą kleje. Kleje biurowe używane (...)

 • Porada prawna na temat pisemna skarga na nauczyciela do kuratorium

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pisemna skarga na nauczyciela do kuratorium, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Bazy ofert pracy dla nauczycieli

  oświatowe (Dz.U. z 2016 r. poz. 60), w okresie do dnia 31 sierpnia 2020 r. pierwszeństwo w zatrudnieniu na wolnych stanowiskach pracy dla nauczycieli   w szkołach prowadzonych

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 1 - 106)

  do prowadzenia studiów na danym kierunku i poziomie kształcenia, uzyskanie, zawieszenie i cofnięcie uprawnienia do prowadzenia studiów na danym kierunku i poziomie kształcenia, (...)

 • Sądy UE

  - na jej wniosek - nałożyć na państwo członkowskie karę pieniężną już na etapie pierwszego wyroku stwierdzającego uchybienie. Skarga o stwierdzenie nieważności Instytucja (...)

 • Jak będą przeprowadzane egzaminy eksternistyczne?

  przystąpienie do egzaminów eksternistycznych o rozstrzygnięciu komisji w sprawie dopuszczenia do egzaminów eksternistycznych oraz zaliczeniu egzaminów.  Co się dzieje po dopuszczeniu do (...)

 • Jak rozwiązać umowę o pracę z nauczycielem, gdy żąda udzielenia urlopu dla poratowania zdrowia - opinia prawna

  miesiąca, w którym upływa trzymiesięczne wypowiedzenie, licząc od otrzymania przez nauczyciela negatywnej oceny pracy (art. 23 ust. 2 pkt. 5 Karty Nauczyciela) niezależnie czy w tym czasie przebywa (...)

 • Zgromadzenie Zakonne - nadzór pedagogiczny

  , regulowanych w Karcie Nauczyciela nie będą miały zastosowania. Jak rozumieć zapis Niepubliczne Przedszkole Zgromadzenia Zakonnego o uprawnieniach placówki publicznej? Osoby prawne i fizyczne mogą (...)

 • Karta Nauczyciela

  Witam Jestem nauczycielem stażystą zatrudnionym na umowę o pracę na czas oznaczony do 31.08.2010 (1/2 etatu). Dnia 31.05.2010 kończy się mój okres stażu i będę zobowiązany do (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Skarga na nauczyciela

  Jak można napisać skargę na nauczyciela i co w niej należy umieścić. Nauczycielka oskarżyła dziecko o kradzież, wezwano policję przy dziecku (...)

 • prawa licealistów - ŁAMANE!!!!!!

  Witam!!! Jestem licealistom i bardzo szokuje mnie fakt, że Ci, którzy powinni przekazywać nam wartości i uczyć przestrzegania prawa i zasad sami (...)

 • Dyrektor miejskiej placówki zwolniony bezprawnie

  Witam. Ostatnio w mojej miejscowości głośno o pewnej sprawie. Artykuł z lokalnej strony internetowej:. Szesnaście miesięcy od odwołania Mirosława (...)

 • nękanie

  Szanowni Państwo.Mój problem może wydać sie błahy,ale ja już nie daję rady i prosze o pomoc.Moja córka 11-letnia została posądzona razem z jej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane