Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Konstytucja Biznesu już niedługo...

  zagranicznego oraz dostępnej  informacji dla przedsiębiorców. Ustawa ma wejść w życie 1 marca 2018 r. Regulacje dotyczące niektórych, nowych możliwości oferowanych przez CEIDG oraz PIP (...)

 • Obradowała Rada ds. Bezpieczeństwa Pracy w Budownictwie

  środkami, mają być wizytowane przez inspektorów PIP raczej okazjonalnie, profilaktycznie, zgodnie z zasadą, że PIP nie zamierza zastępować służb pracodawcy powołanych do dbania o stan bhp.- (...)

 • PIP surowsza dla pracodawców

  . 1148, ze zm.) PIP, Państwowa Inspekcja Pracy, pracodawca, kary pieniężne, naruszenie praw pracowniczych, wykroczenia przeciwko prawom pracowniczym, pracownik, kontrola, legitymacja służbowa, inspektor

 • Porada prawna na temat pip

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pip, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • PIP ma być surowsza dla pracodawców

  . U. 2001 r., Nr 106, poz. 1148, ze zm.) PIP, Państwowa Inspekcja Pracy, pracodawca, kary pieniężne, naruszenie praw pracowniczych, wykroczenia przeciwko prawom pracowniczym, pracownik, kontrola

 • Zasady przeprowadzania kontroli przez PIP

  kodeksem postępowania w sprawach o wykroczenia oraz kodeksem pracy, inspektorzy racy mogą nakładać mandaty oraz występować jako oskarżyciele publiczni w sprawach dotyczących wykroczeń pracowniczych. PIP

 • Podmiot składający skargę do PIP

  , który z złożył skargę do PIP.  Jednakże należy zwrócić uwagę na ustawę o informacji publicznej, zgodnie z którą, udostępnieniu podlega informacja publiczna, w szczególności (...)

 • Komisja sejmowa rozpatrzyła informacje PIP

  do Unii Europejskiej.W posiedzeniu komisji uczestniczyła Anna Jaworska, dyrektor Departamentu Prawnego GIP.  Źródło: www.pip.gov.pl Komisja sejmowa, informacje PIP, pracodawcy, pracownicy, prawo

 • Rada Ochrony Pracy zapoznała się z programem inspekcji

  inspektor pracy.Źródło: www.pip.gov.pl Państwowa Inspekcja Pracy, 2009 rok, kontrole, Rada Ochrony Pracy, program inspekcji, PIP

 • Kontrola PIP

  Czy pracodawca, u którego PIP przeprowadza kontrolę na podstawie pisemnej skargi lub zawiadomienia może uzyskać informację na temat treści tej skargi oraz osoby, która ją złożyła? Czy PIP (...)

 • Obowiązek dostarczenia dokumentów do PIP

  jeżeli jego obecność jest niezbędna do uzyskania informacji niezbędnych w celu przeprowadzenia kontroli PIP. W związku z powyższym, to na pracodawcy ciąży obowiązek dostarczenie przedmiotowych

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • Pracodawca nie chce dać obiecanych pieniędzy

  Dzień dobry, Pracowałem od lipca do początku listopada jako kierowca w małej firmie prezes, jeden kierowca, dwie dziewczyny w biurze, firma ta zajmuje (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

  Gdzie to zglosic? Przez dwa lata nie dostale ani 1 RMUA! (koza) raczej nie mozna nigdzie tego zglosic,poprostu musisz nachodzic kadrowa i zadac - badz (...)

 • PIP

  witam Chciałem się zapytać czy trzeba informować PIP, jeśli jednocześnie prowadzi się firmę oraz spółkę z .o.o. ? z góry dziękuję za odpowiedzi (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane