Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Konstytucja Biznesu już niedługo...

  . Projekt ustawy o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy Projekt ustawy o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności (...)

 • Wyjaśnienia dotyczące ograniczeń handlu w niedziele i święta

  rozpoczęcia i zakończenia niedzieli i święta. Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni dokonuje także zmian w Kodeksie pracy w zakresie unormowań (...)

 • Prawo jazdy od 2013 roku na nowych zasadach

  wiedzy specjalistycznej (12 pytań), rozwiązanie testu będzie polegało na wyborze jednej  z trzech zaproponowanych odpowiedzi oznaczonych literami A, B i C. W tym przypadku na przeczytanie (...)

 • Porada prawna na temat pip pytania i odpowiedzi

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pip pytania i odpowiedzi, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • II - Kodeks postępowania karnego - Czynności procesowe. Dowody

  sprostowanie protokołu rozprawy i posiedzenia, wskazując na nieścisłości i opuszczenia.  Art. 153. § 1. Przewodniczący po wysłuchaniu protokolanta może przychylić się do wniosku (...)

 • Cyfrowe propozycje Komisji Europejskiej

  Europejskiej przedstawionego przez Komisję we wrześniu 2017 r., który wciąż oczekuje na zatwierdzenie przez Parlament Europejski i państwa członkowskie. Więcej informacji: Pytania (...)

 • Nowi sędziowie Sądu Najwyższego powołani

  polskiego art. 20–23 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 1215/2012  z dnia 12 grudnia 2012 r. w sprawie jurysdykcji i uznawania orzeczeń sądowych oraz ich wykonywania (...)

 • Kodeks postępowania administracyjnego

  czynności organu ze względu na swój interes prawny lub obowiązek.Art. 29. Stronami mogą być osoby fizyczne i osoby prawne, a gdy chodzi o państwowe i samorządowe jednostki organizacyjne i (...)

 • Jak zostać rzeczoznawcą majątkowym?

  ;stronie internetowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Odpowiedzi na pytania Testy z odpowiedziami na egzamin pisemny Pliki zawierają testy wykorzystane na egzaminach wraz z kluczem (...)

 • Szkoła w roku szkolnym 2017/2018 - informacje dla rodziców

  klasy I zasadniczej szkoły zawodowej, ale do klasy I branżowej szkoły I stopnia. W branżowej szkole I stopnia znajdą się klasy dotychczasowej zasadniczej szkoły zawodowej i (...)

 • Kogo możesz powołać na świadka w swojej sprawie?

  zeznanie ustnie, zaczynając od odpowiedzi na pytania przewodniczącego, co i z jakiego źródła wiadomo mu w sprawie, po czym sędziowie i strony mogą w tymże przedmiocie zadawać (...)

 • Najważniejsze są pierwsze sekundy

  innych pracowników, itp. Odpowiednie pytania dotyczą np. planów firmy na najbliższą przyszłość, a przede wszystkim tego, czego się firma spodziewa po nowo przyjętym pracowniku. Pytania (...)

 • Sądy UE

  wolności, bezpieczeństwa i sprawiedliwości (współpraca policyjna i sądowa w sprawach cywilnych i karnych, a także wizy, azyl, imigracja i inne polityki związane ze swobodnym (...)

 • IV - Kodeks postępowania karnego. Postępowanie przed sądem pierwszej instancji. Postępowanie odwoławcze

  wyjaśnień, odmowy wyjaśnień lub odpowiedzi na pytania, po czym pyta go, czy przyznaje się do zarzucanego mu czynu oraz czy chce złożyć wyjaśnienia i jakie. § 2. Po przesłuchaniu (...)

 • Prawo pracy. Poradnik dla pracodawcy

  kierowanych do inspekcji pracy zapytaniach. Pytania wraz z odpowiedziami zgrupowano w 8 rozdziałach dotyczących: stosunku pracy, dyskryminacji i mobbingu, wynagrodzenia za pracę i innych (...)

 • II - KODEKS POSTĘPOWANIA ADMINISTRACYJNEGO - Postępowanie

  decyzji i postanowienia. Art. 68. § 1. Protokół sporządza się tak, aby z niego wynikało, kto, kiedy, gdzie i jakich czynności dokonał, kto i w jakim charakterze był przy tym obecny, (...)

 • Kodeks spółek handlowych

  . 754, Nr 139, poz. 933 i 934, Nr 140, poz. 939 i Nr 141, poz. 945, z 1998 r. Nr 60, poz. 382, Nr 106, poz. 668, Nr 107, poz. 669 i Nr 155, poz. 1014, z 1999 r. Nr 9, poz. 75 i Nr 83, (...)

 • Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

  przepisy art. 2, 4, 5, 7-9, 13, 14, art. 15 § 2 i 3, art. 16, art. 18 § 2, art. 20 i 23 Kodeksu postępowania karnego. Zasady ogólne Dział I Sąd Dział II Art. 9. § 1. W sprawach o wykroczenia (...)

 • Jak unikniesz podwójnego opodatkowania? Metoda zaliczenia

  podatkowego - pytania i odpowiedzi. Pytania otwarte", tom I, Kraków 2007 r., str. 352-356).   Podstawa prawna: ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym (...)

 • Rok szkolny 2018/2019 - co nowego dla uczniów i nauczycieli?

  ;lnych typów szkół i wynosi odpowiednio: do 8 dni – w szkole podstawowej, do 10 dni – w liceum ogólnokształcącym i technikum, do 6 dni – w branżowej szkole (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  , - pozostałych instalacji elektrycznych, - instalacji wodno-kanalizacyjnych i odwadniających, - instalacji cieplnych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, - instalacji gazowych, - wykładaniem posadzek (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 120 - 271)

  świadka o prawie odmowy zeznań i odpowiedzi na pytania oraz uprzedza o odpowiedzialności karnej fałszywe zeznania.§ 4. Minister właściwy do spraw finansów publicznych, w porozumieniu (...)

 • VAT do zmiany

  zakresie podatku VAT Arkusz informacyjny na temat reformy unijnych przepisów dotyczących podatku VAT Pytania i odpowiedzi dotyczące handlu elektronicznego Pytania i (...)

 • Archiwizacja dokumentów pracowniczych

  Jakie dokumenty należy archiwizować i przez ile lat po zwolnieniu pracownika? Jakim dokumentem muszę się okazać przed inspektorem z PIP, żeby udokumentować mu, że wszyscy pracownicy otrzymali (...)

 • Kurator spółki jako pracodawca

  podatkowymi osoby prawnej? Prosiłbym jednakże o odpowiedzi bez sformułowania \"wydaje się\". W odpowiedzi do swojego pytania otrzymałem również takie sformułowania, cyt.: \"Pamiętać (...)

 • Wymogi zabezpieczeń teleinformatycznych dla dostawców usług cyfrowych oraz parametry i progi zgłaszania incydentów istotnych

  czerwca 2017 r. oraz w oparciu o dialogi z przedstawicielami branży, we wrześniu 2017 r. Komisja przedstawiła wytyczne i wspólne narzędzia, aby szybko i aktywnie wykrywać i usuwać (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Szukam dobrego prawnika!!!! Pomocy!!!

  Szukam bardzo dobrego prawnika!!! Chodzi o rozwód z orzeczeniem o winie. Czy możecie mi kogoś polecić? Rejon Poznania. Słyszałem o kancelarii Grzybkowski (...)

 • Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

  Wkrótce mam rozprawę rozwodową. Ja i mój mąż mamy adwokatów i pewnie damy sobie nieźle "czadu". Mąż wniósł o rozwód mimo że mamy maleńkie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane