Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przewozisz zwierzaka? Pamiętaj o przepisach!

  W pociągu i samolocie pies musi mieć bilet i ważne szczepienia. Autem powinien jechać w specjalnych pasach lub boksie transportowym. Przepisy ruchu drogowym nie precyzują tego, w (...)

 • Odszkodowanie za pogryzienie przez psa

  . ma zastosowanie tylko wtedy, gdy zwierzę wyrządza szkodę z własnego popędu, a więc w wyniku samoistnego, niezależnego od człowieka zachowania się (por. Bieniek Gerard [w:] Dmowski Stanisław, (...)

 • Agresywny pies sąsiada, jak spowodować odebranie psa?

  zastosowania w/w przepisu przepadek zwierzęcia doprowadzić może do umieszczenia agresywnych psów w schronisku dla zwierząt. Oprócz wskazanych powyżej sposobów (...)

 • Opinia prawna na temat pies w bloku przepisy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pies w bloku przepisy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak przeprowadzić likwidację spółki cywilnej?

  . Poza tym, jeśli to konieczne, należy przesłać: - formularz ZUS ZPA - w trybie zmiany (zgłoszenie płatnika składek), w przypadku gdy w stosunku do danych wykazanych w zgłoszeniu (...)

 • Pogryzienie przez psa a odszkodowanie

  uwzględnieniu przy ustalaniu wysokości szkody. Zadośćuczynienie za krzywdę – czyli traumę - przysługuje jedynie w wypadku szkody na osobie, a w podanym przykładzie doszło jedynie do (...)

 • Kiedy właściciel lokalu może powiesić reklamę - opinia prawna

  , obliczana według wielkości udziałów w nieruchomości wspólnej, może podjąć uchwałę, że w zakresie ich praw i obowiązków oraz zarządu nieruchomością (...)

 • Instalacja domofonu wbrew woli lokatorów

  Jestem posiadaczką własnościowego mieszkania Spółdzielczego, w 10-kondygnacyjnym 3-klatkowym bloku mieszkalnym. W bloku zakładany jest domofon (wbrew woli wszystkich mieszkańców) (...)

 • Pies bez kagańca

  ? Obowiązek posiadanie przez psa kagańca mogą na posiadacza zwierzęcia nałożyć jedynie przepisy prawa miejscowego (zazwyczaj uchwały Rady Gminy albo Rady Miasta). Przepisy te powinny również (...)

 • Zadaszenie balkonu

  wspólną dla wszystkich mieszkańców bloku. Ze względu na to, iż w bloku mieszkalnym znajduje się więcej niż siedem lokali wyodrębnionych i niewyodrębnionych, we (...)

 • Jak skutecznie dołączyć regulamin do umowy?

  internetowej, jeśli nie umożliwiono jego łatwego kopiowania). Co należy zrobić w sytuacji, gdy wzorzec umowy powstanie lub zmieni się w czasie trwania umowy?Wzorzec wydany w czasie trwania (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Uciążliwi lokatorzy

  Mieszkamy w wieżowcu na IX p. powyżej, na Xp mieszka rodzina, która zachowuje się skandalicznie są bardzo uciążliwymi lokatorami wydaje się im, (...)

 • Pies a sąsiedzi

  Mam dom w niewielkiej miejscowości. Jest on ulokowany na osiedlu domków jednorodzinnych tak więc ze wsztystkich praktycznie stron mam sąsiadów. Jednak (...)

 • psychiczne nękanie przez sąsiadkę

  Proszę o radę - sąsiadka nieustannie nasyła na mnie i mojego syna policje - w ciągu dnia- twierdząc że zakłócamy jej spokój. Wszyscy sąsiedzi (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Obowiązki właścicieli psów

  Wynajmuję mieszkanie i w tym mieszkaniu mam psa (za zgodą właściciela mieszkania),którego posiadam od 12 lat.Pies jest nerwowy i jak zostaje sam to (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane