Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Najniższa krajowa 2017 - ile wynosi?

  80% - 1028,93 zł) 2016 1850 zł (w pierwszym roku pracy 80% - 1480 zł 1355 zł (w pierwszym roku pracy 80% - 1084 zł) 2017 2000 zł (w pierwszym roku pracy 80% - 1600 zł 1459 zł (w (...)

 • Dla kogo kasy fiskalne w 2008 roku?

  podatnikowi do odliczenia przed jego pierwszym dokonaniem - jeżeli podatnik składa deklaracje za okresy miesięczne, lub  50 % kwoty określonej w pkt 1 - jeśli podatnik składa deklaracje za okresy (...)

 • Składki ubezpieczeniowe w czerwcu, lipcu i sierpniu 2008 r.

  Urzędu Statystycznego z dnia 12 maja 2008 r. w sprawie przeciętnego wynagrodzenia w pierwszym kwartale 2008 r. (M.P. Nr 39, poz. 348) - przeciętne wynagrodzenie w pierwszym kwartale 2008 r. wynosiło

 • Porada prawna na temat pierwszym

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pierwszym, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jakiego urlopu macierzyńskiego możemy spodziewać się w następnych latach?

  przy pierwszym i następnym porodzie,38 tygodni przy narodzeniu więcej niż jednego dziecka przy jednym porodzie.W 2009 roku W okresie od dnia 1 stycznia 2009 do 31 grudnia 2009 r. wymiar urlopu

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  ust. 5. Informację, o której mowa w zdaniu pierwszym, sporządza się również w przypadku dokonywania wypłaty świadczeń określonych w art. 21 ust. 1 pkt 46 74.2. Jeżeli obowiązek poboru

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 22.1-23)

  podatkowego, z uwzględnieniem art. 22i. Suma odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych dokonanych w pierwszym roku podatkowym, w którym (...)

 • Coroczne zebranie ogółu właścicieli lokali w dużych wspólnotach mieszkaniowych

  powierzono w sposób określony w art. 18 ust. 1 u.w.l. nie dopełni czynności zwołania zebrania ogółu właścicieli lokali co najmniej raz w roku, nie później niż w pierwszym kwartale (...)

 • Metody amortyzacji

  trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych dokonanych w pierwszym roku podatkowym, w którym środki te zostały wprowadzone do ewidencji, nie może przekroczyć wartości tych odpisów

 • Kasy fiskalne - o czym warto pamiętać?

  , lub 50 % kwoty przysługującej podatnikowi do odliczenia przed jego pierwszym dokonaniem - jeżeli podatnik składa deklaracje za okresy kwartalne. Podatnicy wykonujący wyłącznie czynności (...)

 • Firmowy samochód jako środek trwały w kosztach i przychodach podatkowych

  współczynnik nie wyższy niż 2,0. Stawka podwyższona może wynieść więc nawet 40% (20% x 2,0). W takim przypadku odpisy w pierwszym roku wyniosą zatem: 120.000 zł x 40% / 12-mcy x 4 m-ce (od września (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Reklamacja butów - zwrot gotówki

  Witam, moja narzeczona kupiła z koncem listopada kozaki za ca. 300 pln. Po niecałym miesiącu zareklamowaliśmy je, bo skóra zaczęła się łuszczyć (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Urlop w pierwszym roku pracy

  Dzień dobry Czy mógł by mi ktoś podpowiedzieć jak prawidłowo naliczyć i udzielić urlopu pracownikowi w pierwszym roku pracy a mianowicie: Pracownik (...)

 • Czy Bielsko-Biała posiada jeszcze resztki sprawiedliwości w Sadzie?

  Witam, chciał bym prosić Państwa o zainteresowanie niezwykłą i szokującą sprawą która toczy się przed sądem w Bielsku- Białej. Sprawa była (...)

 • Dobry adwokat...

  Witam Poszukuję dobrego adwokat w sprawie o ustalenie opieki na dzieckiem. Bardzo proszę o podanie kontaktu do kogoś doświadczonego, sprawa prawdopodobnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane