Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Co to jest gminne prawo pierwokupu?

  prawo pierwokupu, zgodnie ze swobodą umów. Ustawowe prawo pierwokupu przysługujące gminie określone jest w ustawie z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami. (...)

 • Sposoby nabywania nieruchomości przeznaczonych na cele publiczne

  . 2003 r., Nr 80, poz. 717, ze zm.) cele publiczne, podział nieruchomości, wykup nieruchomości przez gminę, wywłaszczenie nieruchomości, prawo pierwokupu, gospodarka nieruchomościami, (...)

 • Sprzedaż z ominięciem umownego prawa pierwokupu

  Prawo pierwokupu wykonywa się przez oświadczenie złożone zobowiązanemu, w przypadku sprzedaży nieruchomości oświadczenie musi być złożone w formie aktu notarialnego. Prawo pierwokupu (...)

 • Porada prawna na temat pierwokupu prawo

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pierwokupu prawo, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Działka rolna-wyłączenie prawa pierwokupu

  Nieruchomości Rolnych. Zgodnie z kodeksem cywilnym, prawo pierwokupu wykonywa się przez oświadczenie złożone zobowiązanemu (Agencji). Jeżeli zawarcie umowy sprzedaży rzeczy, której dotyczy (...)

 • Prawo pierwokupu

    Co to jest prawo pierwokupu? Z prawem pierwokupu mamy do czynienia wtedy, gdy treść jakiegoś aktu prawnego (ustawowe prawo pierwokupu), bądź czynność prawna (umowne (...)

 • Zakup nieruchomości rolnej od syndyka

  Czy osoba nie będąca rolnikiem może dokonać zakupu nieruchomości rolnej od syndyka? Co do nieruchomości rolnej pewnym ograniczeniem może być ustawowe prawo pierwokupu. Prawo upadłościowe

 • Prawo pierwokupu a prawo odkupu

  pierwszeństwa kupna oznaczonej rzeczy na wypadek, gdyby sprzedawca zbył rzecz osobie trzeciej (art. 596 k.c.).   odkupu, pierwokupu, prawo, sprzedaż, prawo odkupu, prawo pierwokupu

 • Umowa przedwstępna zakupu mieszkania zawarta z uprawnionymi z prawem pierwokupu – opinia prawna

  spółdzielni mieszkaniowej (dalej: członkowie spółdzielni), przysługuje prawo pierwokupu, możliwość zaoferowania sprzedaży mieszkania innym osobom uzależniona jest od niewykonania prawa (...)

 • Gospodarstwo rolne w spadku

  , to Agencja ma prawo pierwokupu. To prawo zostaje jednak wyłączone, gdy zbycie następuje na rzecz osoby bliskiej (zstępnego, wstępnego, rodzeństwa, dzieci rodzeństwa, małżonka, osoby (...)

 • Prawo pierwokupu w umowie dzierżawy

  czynności prawnej. Oznacza to, że żaden sąd nie może przyznać prawa pierwokupu żadnym orzeczeniem, a może jedynie w razie wątpliwości- ustalić czy to prawo przysługuje, czy nie. Ponieważ (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Akt Notarialny warunkowy

  Czy akt notarialny sporzadzony pod warunkiem, ze Skarb Panstwa nie skorzysta z prawa pierwokupu - ust z dn14.07.1961- r. jest wazny. Jakie formalnosci (...)

 • zakup ziemi

  witam chcielibyśmy kupić ziemie, mamy takową na oku ale jest jeden problem. żeby kupić grunt o takim areale (6 ha) musimy, wg noweej ustawy spełniać (...)

 • Prawo pierwokupu gruntów rolnych z ANR

  Witam, od blisko 10 lat dzierżawię część działki rolnej z Agencji Nieruchomości Rolnych. Całość działki to ok 8 ha z czego ja dzierżawię 3 (...)

 • prawo pierwokupu

  Witam, mam takie pytanie, przyjaciel, mieszkaniec miasta chciał kupic ziemię na działalność rolniczą. Jaki jest sposób na zakup takiej ziemi? (...)

 • eksmisja z mieszkania po 30latach meldunku

  witam wszystkich,mam taki problem jestem zameldowany w mieszkaniu od ok 30 lat wraz z moja mama tata i bratem ,mam jest pracowanikiem od ok 35lat tj jest (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane